Тамарикс – опис і фото видів чагарника

Ефектна зовнішність тамариксу робить його особливим та незабутнім серед більшості чагарників. Крона складається з безлічі тонких гілочок, густо вкритих вузькими сірувато-блакитними лускатими листками, трохи нагадують ялівець. Особливо привабливий кущ на початку цвітіння, коли всі гілки усипані ліловими кульками бутонів, немов бісером. Хороший він і пізніше, завдяки гармонійному поєднанню ошатних лілових суцвіть з ажурними бірюзовими листям.

У природі відомо понад 75 видів тамариксов (або тамарисков), які об'єднані в однойменне сімейство. Зовні вони дуже схожі, розрізнити їх між собою можна лише за забарвленням і формою суцвіть. Більшість з них теплолюбні, але не всі. Є й загартовані, здатні зимувати у відкритому грунті російського саду. Не страшно, що вони взимку обмерзають до рівня снігового покриву, так як встигають відрости і зацвісти влітку.

Тамариксы не тільки красиві рослини, але і справжні цілителі. Кора і листя мають в'яжучу, протизапальну, потогінну, сечогінну дію. Настій з квіток п'ють при шлункових захворюваннях, розлад травлення усувають настоєм з листя (2 ч. ложки свіжого листя заливають 1 склянкою окропу, через півтори години проціджують і приймають по 1 ст. ложці 3-4 рази в день). Відваром з гілок з листям лікують ревматизм, накладаючи компреси при болях у суглобах.

Тамарикс галузистий (Tamarix ramosissima) У нас виростає не більше 2 м, тоді як на півдні висота куща досягає 6 м. Кора на його гілках темно-сіра, на однорічних пагонах багряна. Дрібні блакитно-зелені луски листя обхоплюють стебло. Цвітіння починається в червні і триває до осені. Волотисті суцвіття утворені китицями по 8 див. Складаються вони з мініатюрних бузково-рожевих або ніжно-фіолетових квіток з 5 пелюстками і 5 тичинками. Насіння зберігає схожість близько 10 місяців, але в нашому кліматі вони рідко дозрівають. Тамарикс – опис і фото видів чагарника Незважаючи на те, що природні місця проживання чагарнику зосереджені в теплих краях – Криму, Молдові, Україні, на Балканах, в Середній Азії, Ірані, Афганістані, Китаї та Монголії, в середній смузі Росії тамарикс галузистий зимує добре. Рослина світлолюбна, до ґрунту не вибаглива, красиво виглядає в одиночній посадці, в компанії іншими красивоцветущими чагарниками та в живоплоті.

Тамарикс Гогенакера (Tamarix hohenackeri) Прикрашений лілово-рожевими, рідше білими суцвіттями довжиною до 8 див Вони складаються з дрібних квіток з 5 пелюстками і 5 тичинками. Сам чагарник досягає у висоту 1-3 м в залежності від кліматичних умов. Кора на гілках сіро-бура, лускоподібний листя довжиною 2 мм. Тамарикс – опис і фото видів чагарника Цей зимостійкий тамарикс можна зустріти в низов'ях Волги, на Уралі, в Криму, де він виростає до 6 м.

Тамарикс Мейєра (Tamarix meyeri) Відрізняється від інших видів білими суцвіттями довжиною 10-15 див Чагарник висотою 3-4 м з сірою корою і лусочками листя довжиною 4-8 мм Квітки з 4 пелюстками, 4 тичинками, маточка з 4 стовпчиками. Тамарикс – опис і фото видів чагарника Цей вид витримує морози до 30 градусів. Мешкає в Закавказзі, на півдні Середньої Азії, в Ірані та Єгипті, де його висота близько 6м.

Тамарикс витончений (Tamarix gracilis) Заввишки 1-4 метра, у нього буро-каштанова кора і листя 3-4 мм завдовжки. У квітках (діаметром до 5 мм) 4-5 пелюсток, тичинок 4-5 з рожево-фіолетовими пиляками. Яскраво-рожеві красиві суцвіття виростають завдовжки до 7 див. Вони прикрашають кущ з червня до середини серпня. Тамарикс – опис і фото видів чагарника У природі зустрічається у пониззі Дніпра, Дону, Волги, на півдні Сибіру, в Китаї і Монголії. Витримує морози до мінус 20 градусів.

Тамарикс пятитычинковый (Tamarix pentandra) Відрізняється більш темним листям, яскраво-рожевими запашними квітками, які прикрашають кущ у серпні – вересні. Цей вид широко розповсюджений у Європі, у нас він зимує з укриттям. Тамарикс – опис і фото видів чагарника Дуже гарний сорт Рубра з червоними квітами. Тамарикс – опис і фото видів чагарника Тамарикс четырехтычинковый (Tamarix tetrandra) Виростає до 3 м, у нього товсті стовбури, покриті буро-червоною корою. Листки сизі ланцетної форми із загостреною вершиною. Квіткові кисті довжиною 5 см, шириною 6 див. Квітки світло-рожеві, іноді білі, з 4 тичинками, рівними по довжині 4 пелюсткам. Цвітіння в квітні – травні. Витримує морози до мінус 20 градусів. Тамарикс – опис і фото видів чагарника Чагарник довговічний, може прикрашати сад до 75 років. Зустрічається в Криму, липецкой області, Ростові-на-Дону, на чорноморському узбережжі Кавказу, а також в Молдові, Україні, Вірменії, Азербайджані та Узбекистані, півдні Франції, Греції і Малої Азії.

Схожі статті:

 • Сорти ріпчастої цибулі – опис та фото

  За строками достигання сорти цибулі діляться на ранні (менше 100 днів), середньоранні (100-110 днів), середньостиглі (110-120 днів), середньопізні та пізні (понад 120 днів). Середньопізні та пізн...

 • Ультраранній редис – кращі сорти, фото і опис

  Ультраранній редис – мабуть, перший овоч, яким ви зможете поласувати після «безвітамінной» зими. Дозріває він в гранично стислі терміни, невибагливий у догляді, зможе витримати сильні похолодання...

 • Форзиція: опис чагарнику, види, фото сортів

  Форзиція (лат. Forsythia) – багаторічна чагарникова рослина, що відноситься до сімейства Маслиновые. Батьківщиною його вважається Східна Азія. Але ця дивовижної краси азіатка вже давно підкорила...

 • Пролісок – види квітки (сибірська, дволиста), опис, фото

  Ранні види проліски цвітуть незабаром після сходу снігу, їх квітки розпускаються ще до того, як на деревах з'являється листя. Пролісок (Scilla) - рід багаторічних цибулинних рослин з сімейства лі...

 • Спаржева квасоля – види, сорти, фото, опис

  Квасоля — однорічна рослина сімейства Бобові, дає в період дозрівання плоди у вигляді стручків з бобами. Стебло – трав'янистий, утворює бічні пагони, часто сланкий. Коренева система стрижнева, пр...