Лілія Мартагон (кудреватые гібриди), сорту, посадка і догляд

Лілія Мартагон (кудреватые гібриди), сорту, посадка і доглядМартагон гібриди (Кудреватые гібриди) (Martagon Hybrids) - сюди відносять лілії, що ведуть походження від форм і різновидів лілій кучерявої, або мартагон (L. martagon), Хансона (L. hansonii), медеоловидной (L. medeoloidеs), тсингтаутской (L. tsingtaense) і двурядной (distichum L.). Це II група гібридів лілій.

Привабливість лілії мартагон в їх пониклих чалмовидных квітках, забарвлених в ніжних тонах. Їх кількість варіюється від 30 до 50 штук. Відмітна особливість квіток – наявність дрібних цяток на пелюстках, тобто крапчастістю.

Сортів мартагона налічується близько двох сотень, всі вони високорослі. Розроблені в основному в Канаді і Голландії, але є й відмінні російські сорти, назвемо їх: Ліліт (на фото нижче), Космічні дали, Валдайские дзвіночки, Несподіванка. Лілія Мартагон (кудреватые гібриди), сорту, посадка і догляд З імпортних сортів можна згадати Manitoba Fox і Manitoba Morning, Maroon King, Хамелеон, Arabian Nights, Claude Shride (на фото нижче), Guinea Gold. Лілія Мартагон (кудреватые гібриди), сорту, посадка і догляд Лілії мартагоны дуже морозостійкі, так як ведуть свій рід від лілія кучерявої, яка може рости навіть в суворому кліматі Сибіру. На відміну від інших гібридів, їх краще садити в півтіні, а не на відкритих сонячних місцях. Як і будь-які лілії, мартагон воліють хорошу садову грунт, хоча можуть рости на будь-яких.

Кращий час для посадки – друга половина серпня. Глибина загортання цибулини примерно15 см

Лілія Мартагон (кудреватые гібриди), сорту, посадка і доглядПеревага лілій мартагон – їх довговічність. Цибулина може жити до 25-30 років. Недолік - розмножуються вегетативно вони не надто охоче. Саме тому їх саджанці коштують недешево.

Розмноження мартагона насінням досить трудомістким і під силу тільки справжнім фанатам цієї рослини. Якщо розводити їх самостійно насінням, то чекати першого цвітіння припадає від 4 до 7 років. Посів насіння лілії мартагон проводять восени, в перше літо життя утворюється лише невеликий проросток з корінцем і ниркою, який знаходиться під землею. Щоб місце не заросло бур'янами, покладіть зверху непрозорий лутрасил або навіть звичайну дошку. На поверхні проросток здасться тільки наступної весни, тобто через півтора року після посадки, всього один лист! Ще через рік ви побачите 2 листочка. І тільки потім, у віці трьох років, сформується стеблинка 15-25 см заввишки.

Лілії мартагон піддаються звичайним цибулинним захворювань (фузаріоз, цибулинні гнилі). Причиною, що провокує їх розвиток, може бути підвищена вологість навколишнього середовища. У такому разі необхідна пересадка на сонячне місце, восени догляд за мартагоном повинен включати в себе спалювання рослинних залишків і обробку місця посадки розчином мідного купоросу. Лілія Мартагон (кудреватые гібриди), сорту, посадка і догляд

Лілії мартагон в дизайні саду

Звичайно, лілії, гордо розгорнули величезні яскраві суцвіття вгору, дуже красиві і привабливі. Але є своя неповторна витончена чарівність і «пониклих» бутонів – згадайте дзвіночки або конвалії. Квітка, що дивиться вниз, немов «потупивший погляд», асоціюється у нас зі скромністю і ніжністю.

Лілія мартагон – з їх компанії. Химерна в'язь її квіток з накрученими пелюстками буде доречна в більшості ваших садових композицій. А багатство забарвлень дозволить підібрати потрібний сорт, що поєднується з іншими багаторічниками. Зверніть увагу на рослини з суцвіттями у вигляді циліндричної або конічної кисті.

Схожі статті: