Гортензія садова в ландшафтному дизайні, фото та композиції

Гортензія садова в ландшафтному дизайні, фото та композиціїВ останні роки все частіше у дачників і квітникарів виникає бажання створити на своїй ділянці подобу російської садиби, неодноразово описана в творах вітчизняних класиків літератури. І якщо для тінистих липових алей може просто не вистачити місця, то для гортензії – втілення духу старовинного російського саду – місце знайдеться завжди.

При цьому необхідно відзначити, що не тільки російське садівництво використовує декоративні можливості цієї рослини. Переглядаючи фотографії з зарубіжних виставок завжди можна зустріти різні види гортензій серед композицій садових рослин. Часто використовують гортензію в міському та парковому озелененні, вибираючи менш вибагливі сорти й види, ніж садівники для своїх ділянок. Гортензія садова в ландшафтному дизайні, фото та композиції Найбільш поширену в Росії гортензію деревоподібну з білими кулями суцвіть можна зустріти де завгодно – в сільському палісаднику, серед квіткових насаджень в котеджних селищах і на маленькій дачі. Скрізь, де потрібно стійке і високодекоративна рослина, здатне швидко відновитися після суворої зими. Гортензія садова в ландшафтному дизайні, фото та композиції Не поступається їй популярності гортензія волотиста, додає садовим посадкам легкості завдяки конічним рихлим суцвіттям. Обидва ці види не потребують взимку в укритті, тому їх можна висаджувати в місцях де потрібно додати об'єму з весни до пізньої осені: під старими яблунями, в квітниках навколо будівель щоб прикрити кути , при оформленні вхідної зони ділянки, в якості сольного рослини на тлі газону. Головне, щоб місце було не надто продувається і захищеним від застою холодних повітряних мас – тоді рослина обмерзає вище рівня снігу. Гортензія садова в ландшафтному дизайні, фото та композиції Зараз у продажу можна зустріти сорти гортензії волотисте з різноманітними за забарвленням суцвіттями – вершковими, різних відтінків рожевого, зеленими - здатними змінювати білий колір при розпуск на властивий сорту . Вони дають додаткову можливість для розстановки акцентів в саду в залежності від сезону, створити перехід від буйства літників до осеннецветущим айстрам і хризантемам. Гортензія садова в ландшафтному дизайні, фото та композиції Гарні гортензії в парі з бузками, сиренями, спірея. Тут вони змінюють їх після відцвітання, розбавляють зелень посадок ажурними суцвіттями.

Безперечною перевагою гортензій є різноманітність форм суцвіть залежно від виду – великі «шапки», «парасольки» і «мітелки» різноманітних забарвлень при посадці з садовими квітами зі схожими формами квітів у період масового цвітіння справляють враження на глядачів. Гортензія садова в ландшафтному дизайні, фото та композиції При формуванні насаджень у прибережній зоні водойми великі види гортензій – волотиста, дуболистная, деревоподібної здатні виконувати функцію основного елемента композиції, доповнюють посадки хостами з строкатими листками, астильбою, баданом та іншими вологолюбними рослинами. У цьому випадку у періоди зменшення декоративності основну увагу приверне різноманітність листових пластинок.

Ефектні поєднання розрослися кущів вищевказаних гортензій зі стриженим формами спіреї, кизильника, ялівцю, самшиту. При використанні в таких посадках яскравих літників можна оживити будь-який куточок саду. Гортензія садова в ландшафтному дизайні, фото та композиції Завдання вертикального озеленення також під силу гортензиям. Крім гортензії черешковой, в дикому вигляді виростає на Далекому Сході, в'юнкі сорти гортензії волотисте допоможуть садівникові створити на ділянці зелені вертикалі. Посадка рослин біля стін будівель або стовбурів великих дерев, у місцях, захищених від протягів, допоможе створити додатковий запас міцності для рослин у морозні зими. Найбільша декоративність спостерігається в період цвітіння, однак восени увагу привернуть листя різних забарвлень, взимку деревні пагони вкриті інеєм або снігом додадуть видовищності в ландшафтному дизайні спящему саду. Гортензія садова в ландшафтному дизайні, фото та композиції Багато садівники вирощують на ділянках гортензію крупнолисту здатну фарбувати суцвіття в різні тони рожевого, блакитного та фіолетового. При цьому на кущі можна зустріти суцвіття різних кольорів. Укриття на зиму великих кущів з пригибанием пагонів до землі і спорудою багатошарових укриттів досить клопітка заняття.

Альтернативним варіантом може стати культивування рослин у великих контейнерах. З особистого досвіду: горщика розміром 50 на 30 см з добре удобренным влагоемким грунтом рослині достатньо для повноцінного розвитку і цвітіння. Вегетуючі і квітучі рослини встановлюють на веранді, сходах, біля зони відпочинку, на перетинах доріжок, з їх допомогою створюють додаткові видові точки. Гортензія садова в ландшафтному дизайні, фото та композиції Зимівлю можна проводити декількома способами – в підвалі або непромерзаючому гаражі, викопаних траншеях або буртах для зберігання овочів з укладанням контейнера на бік і проведенням м'якою обв'язки куща щоб уникнути ушкодження нирок з зачатками квітконосів і подальшим укриттям. Поява ремонтантних сортів гортензії крупнолістной, здатних цвісти на пагонах поточного року, вирішує проблему відсутності цвітіння на кущах пошкоджених морозом, і досягти бажаного декоративного ефекту посадок. Гортензія садова в ландшафтному дизайні, фото та композиції Пристрій на ділянці монохромного квітника в англійському стилі для шанувальників цієї рослини надає додаткові можливості використовувати гортензію в оформленні ділянки. У цьому випадку гортензію висаджують у середній частині ближче до центру, можливо, висадити кілька рослин на рівному видаленні і досягти максимального декоративного та зорового враження. Гортензія садова в ландшафтному дизайні, фото та композиції Партнерами гортензії в ландшафтному дизайні саду можуть стати лілії, невисокі сорти троянд, півонії, багаторічні айстри, очитки. З чагарників використовують для різноманітності посадок дерен, бузок, спірея, вейгела, рододендрон, верес, кипарисовики, магонія, барбарис. Автор статті - ландшафтний дизайнер Анна К.

Схожі статті: