Гортензія деревоподібна – сорти з фото, назвами і описами

Гортензія деревоподібна – сорти з фото, назвами і описамиГортензія деревоподібна (Hydrangea arborescens) – трохи менш популярний вид, ніж гортензії садова і волотиста, але заслуговує не меншої уваги садівників.

Це швидкорослий листопадний чагарник, що прикрашає сади різних країн вже кілька століть. У природі це кущ заввишки до 1,5 метрів з суцвіттями середньої величини (в середньому 15 см). Суцвіття мають вигляд півсфери, утворюються на молодих пагонах (поточного року). Має 2 види квіток у суцвітті – фертильні і стерильні, змінюють протягом сезону колір від білосніжного до зеленуватого.

Незважаючи на назву «деревоподібна», пагони гортензії дерев'яніють не повністю, тому можуть в морозні зими обмерзати. Але зазвичай в умовах останніх зим Підмосков'я рослини благополучно зимують без укриття. У випадку обмерзання деревоподібні гортензії швидко відновлюються за рахунок потужної кореневої системи. У більш північних районах на зиму все ж краще вкривати, щоб цвітіння було щорічним. Відрізняється швидким ростом, за рік втеча може зрости до півметра. Тому всього через 3 роки від посадки ваш саджанець стане пишним кущем, покритим кулями суцвіть.

Виведені декоративні сорти гортензії деревоподібної мають більш цікавими характеристиками (великим зростанням і діаметром суцвіть), ніж природний прототип.

Опис та фото найкращих, перевірених часом сортів гортензії деревоподібної

Гортензія деревоподібна – сорти з фото, назвами і описами Grandiflora (Грандифлора) Найстаріший сорт, відомий вже більше ста років. Отриманий у Великобританії, користується популярністю у всіх країнах. Суцвіття складаються тільки із стерильних кремово-білих квіток, що мають 2 см в діаметрі. Самі суцвіття можуть досягати 20 см, а висота куща – до 2 метрів (діаметр – ще більше). Цвітіння з липня по кінець вересня. Гортензія деревоподібна – сорти з фото, назвами і описамиSterilis (Стерилис) Назва підкреслює, що в суцвітті є лише стерильні квітки, які з зеленувато-білих стають чисто-білими. Висота 1,5 метра, діаметр може бути трохи більше. Суцвіття густі, важкі. Цвітіння з середини літа до жовтня. Гортензія деревоподібна – сорти з фото, назвами і описамиAnnabelle (Аннабель) Дуже великі для гортензії деревоподібної суцвіття (до 25 см), білі стерильні квітки. При висоті куща до 1,5 метрів, діаметр може бути істотно більше, так як гілочки схиляються під вагою суцвіть. Швидко розростається. Анабель цвіте довго (з червня по жовтень), але найбільш цікавий у липні-серпні. Восени листя довго зберігають зелене забарвлення.

Нові сорти гортензії деревоподібної

Гортензія деревоподібна – сорти з фото, назвами і описамиHayes Starburst (Хайез Старберст) Має махрові квітки, що нагадують зірочки. Забарвлення із зеленуватим стає чисто-білої. Рясне цвітіння з кінця червня по вересень. Однак, кущ менше своїх родичів (висота / діаметр не більше 1 метра, і його тонкі гілки обов'язково вимагають підпори, щоб витримати важкі шапки суцвіть.

Гортензія деревоподібна – сорти з фото, назвами і описамиIncrediball (Инкредибол) Сорт гортензії деревоподібної, виведений на основі перевіреного сорти Annabelle. Суцвіття крупніше, кущі не так розвалюються, цвітіння триваліше. Гортензія деревоподібна – сорти з фото, назвами і описамиInvincibelle Spirit (Инвинсибелль Спірит) Рожевий сорт гортензії деревоподібної, забарвлення стає все більш насиченим у міру цвітіння рослини. Висота куща до 1,2 метра, діаметр півтора метра. Цвітіння тривале, з червня по кінець вересня. Гортензія деревоподібна – сорти з фото, назвами і описами Pink Pincushion (Пінк Пинкашн) Відміну від інших сортів – велика кількість плодоносних (фертильних) дрібних квіток у суцвітті, тому виглядає менш декоративно. При цвітінні рожевий відтінок бутонів змінюється на білий. Гортензія деревоподібна – сорти з фото, назвами і описамиBella Anna (Белла Анна) Ще один рожевий сорт, поступово змінює забарвлення від ніжних до темно-пурпурних відтінків. Селекціонери стверджують, що це один з найбільш морозостійких сортів гортензії деревоподібної. Висота куща до 1,3 метра, прямі пагони, цвітіння з початку липня до заморозків, але шапки суцвітті середньої величини. Цікава особливість – яскраво-жовтий колір листя восени.

Схожі статті: