Гібриди лілій LA, OA, LOL, LOО, ТА, опис груп

Гібриди лілій LA, OA, LOL, LOО, ТА, опис групЛілії користуються великою популярністю у селекціонерів. Сьогодні жодна інша культура не може зрівнятися з ними в плані появи принципово нових груп, отриманих на основі міжвидової селекції. Нові сорти мають міцні квітконоси і квіти, стійкі до вицвітання і опадам.

Східні і трубчасті гібриди злегка втратили популярність із-за складнощів у вирощуванні і вимоги більш ретельного догляду, з-за чого вони підходять досвідченим квітникарям. На них місце приходять нові гібриди. Про сорту ВІД гібридів лілій розказано в окремій статті, а тут розповімо про інші гібриди лілій VIII групи.

LA-гібриди Це група бере початок від длинноцветковых і азіатських лілій (LA - Longiflorum x Asiatic Hybrids) , які стійкі до зими, мають великі квіти і приємно пахнуть. Вони прекрасно ростуть і в прохолодному кліматі і в посушливих районах, невибагливі. Період цвітіння – початок липня. Гібриди лілій LA, OA, LOL, LOО, ТА, опис групКвіти мають різноманітне забарвлення і спрямовані вгору.

Варто відзначити нові сорти цієї групи: червоно-малиновий Douro, Ebro з насичено рожевими квітами та мандариново-жовтий Navarin. В цю групу також входять сорти, які не мають пилок: мандариновий Stainless Steel, яскраво-лимонний Yellow Cocotte. Ось назви деяких сортів la-гібридів: білосніжні Уайт Чемпіон (White Champion), Аллегра (Allegra), Симпатиска (Simpatiska) - білі з малиновим крапом, рожеві Люсі Вільсон (Lucie Wilson), Ухида Канока (Uhida Kanoka), малинові Ред Чемпіон (Red Champion) і Гранд Командер (Grand Commander). На фото праворуч - сорт Royal Sunset

LO-гібриди Отримані в результаті схрещування Длинноцветковых (Longiflorum) і Східних (Oriental) гібридів. Квітки мають короткотрубчатую або воронкоподібну форму, білого, біло-рожевою або густо-рожевого забарвлення. Відрізняються приємним ароматом. Сорти, що пропонуються в російських каталогах лілій: Prince Promise (Принц Промис), Triumphator (Тріумфатор) - на фото нижче. Гібриди лілій LA, OA, LOL, LOО, ТА, опис груп

OA-гібриди Oriental х Aziatic. Сортів в цій групі мало із-за складнощів гібридизації. Але варто відзначити сорт Kaveri, у якого малинове забарвлення центру переходить у червоно-оранжевий, а на кінчиках стає янтарно-жовтий.

LOL-гібриди Представлені квітами трубчастої форми, які можна дуже часто зустріти на клумбах. Ці гібриди більш вибагливі, зацвітають у другій половині липня - початку серпня.

LOО-гібриди Квіти цих гібридів дуже великі, схожі на грамофон. Ще вони мають приємний запах, а також добре переносять зиму. Правда колірна палітра поки представлена тільки білими і рожевими відтінками. Дуже красиво виглядає сорт Bright Brilliant. У нього величезні кремово-білі квіти з жовтуватою жилкою по центру пелюсток.

LP-гібриди (ОНГИпеты, від Трубчастих і Длинноцветковых лілій, Trumpet x Longiflorum). Цвітіння починається пізніше інших гібридів, але на стеблі може бути до 20 великих трубчастих квітів. Відмінно зимує в умовах Підмосков'я, мало схильні до захворювань. Гібриди лілій LA, OA, LOL, LOО, ТА, опис груп AA-гібриди Це група лілій, отриманих у Канаді в результаті схрещування Орлеанських лілій (Aurelian) з Азіатськими гібридами (Asiatic). Нова група, представлена невеликою кількістю сортів. Підходять для вирощування в середній смузі Росії.

ТА-гібриди Це нова і сама нечисленна група, отриманий схрещуванням трубчастих і азіатських лілій (Trumpet x Asiatic). Невибагливі. Сюди відноситься поки тільки один сорт Golden Era з яскраво-жовтими квітами. Його дуже легко вирощувати, тому в групі обов'язково буде поповнення

Схожі статті: