Як підготувати дитину до школи

Незабаром ви станете батьками першокласника, тому цілком зрозуміло і природно ваш стан хвилювання. Хочеться, щоб адаптація до школи пройшла успішно, а дитина з перших днів був зацікавлений у навчанні. А ще краще, щоб сам процес навчання давався йому якщо не легко, то, принаймні, не надто важко.

Звикання до нового шкільного життя – процес дуже відповідальний. Тут багато залежить від поведінки батьків. Буквально недавно малюк практично без обмеження руху міг стрибати, бігати, грати, а тут раптово його садять за парту на цілих 30-40 хвилин. Не кожна дитина таке витримає. В маленькій людині необхідно розвивати не тільки посидючість, його потрібно підготувати цілком і повністю: мова йде про психологічну складову, про вміння читати, писати і рахувати. Так як підготувати дитину до школи, щоб він швидко адаптувався і отримував справжнє задоволення від навчання?

Навички дитини до моменту вступу до школи

Існують основні норми, які повинні дотримуватися при вступі до школи:

1. Розвиток мовлення відіграє величезну роль у становленні особистості. При відповіді на будь-яке питання майбутній першокласник повинен говорити не простим реченням з двох-трьох слів, а двома-трьома складними реченнями, тобто імпровізованих міні-розповіддю.

Як підготувати дитину до школи 2. Кількість слів у реченні. Дитина навчиться рахувати кількість слів – перше, друге, третє, а також визначати в них звуки.

3. Переказ. Одне з основних навичок до цього віку – вміння переказати невелику казку, а також описати картинку.

4. Вимова звуків і постановка пропозицій. Дитині необхідно вимовляти всі звуки, складати різні пропозиції, а також з'єднувати початок, середину і кінець розповіді.

5. Правильна мова. Батькам необхідно контролювати темп мовлення, вказувати на помилки в мовленні дитини, допомагати йому грамотно висловлювати свої думки. Якщо у малюка спостерігаються дефекти мовлення, то його обов'язково потрібно показати логопеда. Спеціальні заняття допоможуть їх вирішити. Причому чим раніше батьки покажуть дитину до фахівця, тим ефективніше буде результат.

6. Великий словниковий запас. Для цього необхідно при перегляді фільмів чи мультфільмів просити дитину коментувати те, що відбувається на екрані. Гарною вправою стане підбір антонімів (протилежних за значенням слів), формування слів із зменшувально-пестливим відтінком, а також вміння завершувати розпочату пропозицію.

7. Уміння міркувати. Для цього дорослим необхідно задавати такі питання, які змусять дитину роздумувати. Підійдуть теми про природу, погоду, Батьківщині. Такі роздуми звернуть ще більш пильну увагу вашого малюка на навколишній світ і його особливості.

8. Контроль над інформацією, яку отримує дитина з боку телебачення, радіо, мережі Інтернет. У цьому віці дітей цікавить дуже багато. Крім величезної кількості питань, що задаються батькам, дитина також звертає увагу і на те, що виходить з телевізора. Таку інформацію необхідно грамотно фільтрувати.

Коли почати підготовку до школи?

Як підготувати дитину до школи Звичайно, підготовка до школи повинна початися завчасно. Ідеально, якщо дитина навчилася читати до шести років. Щоб навчити маленького дошкільника читати, не варто змушувати його це робити. Кращим способом захоплення читанням стане гра.

Навчання письму краще залишити вчителеві в школі, так як він зможе навчити правильного правопису. Інакше доведеться переучувати дитину.

Основна підготовка до школи, як правило, починається з шести років у дошкільному закладі за рік до вступу до школи. Але і вдома не слід упускати заняття. Привчайте дитину до самостійності. Він повинен вміти сам виконувати посильні для нього завдання – заправляти постіль, чистити зуби, їсти, збирати свої речі і шкільний рюкзак. Ці навички в майбутньому допоможуть йому організувати свій навчальний місце в школі.

Обов'язково виробіть режим для дитини, якій він повинен суворо дотримуватися. Це допоможе йому надалі добре вчитися в школі, робити уроки вдома, займатися улюбленими справами своєчасно. При цьому не можна обмежувати активність дитини. День повинен бути побудований так, щоб часу вистачало, як на навчальні справи, так і на розваги. У цьому віці активність дитини все так само позитивно впливає на його розвиток.

Ну, і, звичайно, найголовніше – це правильно мотивувати дитину на заняття в школі. Розкажіть йому, які уроки і як проходять у школі, ніж важливо навчання в школі, що там можна завести багато хороших друзів та інше.

Знаючи, як підготувати дитину до школи, можна уникнути багатьох помилок. Адже ефективне надходження в школу і подальше навчання в ній безпосередньо залежить від мудрості і грамотності батьків.

Схожі статті:

 • Як привчити дитину до самостійності

  Всім відомо, що дитина народжується, не володіючи ніякими навичками. Все приходить із плином життя, з досвідом і, звичайно, завдяки навчанню з боку батьків та інших оточуючих людей. Трапляється т...

 • Як виховати щасливою дитину

  Для того щоб дитина виросла щасливою, мало буде прочитання книг і вивчення методик по розвитку і вихованню. Важливо терпляче, день у день застосовувати на практиці деякі прості, але дуже дієві пр...

 • Як навчити дитину дружити?

  Дорослим здається, що малюкам досить легко знайти собі друзів. Адже вони відкриті, добрі, комунікабельні. Однак, як виявилося, не у всіх це виходить. Як допомогти дитині знайти собі друзів? Як на...

 • Як одягати дитину на прогулянку взимку

  Гуляти з дітьми можна і необхідно в будь-яку погоду – про це добре знають всі батьки. Однак коли справа доходить до практики, тата і мами частенько стикаються з величезною масою труднощів. Як одя...

 • Джессіка Сімпсон чекає другу дитину

  32-річна співачка Джессіка Сімпсон за допомогою Твіттера зробила заяву, що вона і її наречений Ерік Джонсон знову чекають на поповнення у родині. Співачка розмістила в соціальній мережі фотографі...