Як навчитися контролювати емоції

Чи не кожна людина хоча б раз у житті давав волю емоціям. По суті, це можуть бути нормальні людські переживання, які мають право на існування. Але ми живемо в суспільстві, дотримуються певних принципів і рамок, виходити за які, щонайменше, непристойно. Тим не менш, результат у надмірних емоцій буває один – вчинення необдуманих, часом небезпечних вчинків. Як навчитися контролювати емоції, щоб не стати їх жертвою?

Для чого потрібно контролювати емоції?

Як вже було сказано, емоції є нормою для людини, але стримувати їх неодмінно треба. Навіщо? Все просто – негативні емоції можуть стати причиною поганих, іноді злочинних вчинків, які згубно впливають на чиєсь життя або на життя цілої групи людей.

Більш того, емоції просто встають на шляху розуму, заважаючи обдумувати свої дії. Також не варто виставляти емоції напоказ, щоб оточуючі не змогли маніпулювати вашим емоційним станом. Знаючи ваші звички висловлювати своє невдоволення чи інші почуття, люди будуть вміло цим користуватися, і тоді вами непомітно почнуть керувати.

Як навчитися контролювати емоції Подумайте про те, що бажаного людина досягає тоді, коли він ставить перед собою мету, спонтанні емоції збивають цей курс. Людина, що піддається емоціям, втрачає душевну рівновагу, а значить впевненість, твердість і бажання йти вперед. Він як би сам вибиває з-під себе ґрунт. До речі, багато людей можуть підтвердити той факт, що після надмірного виплеску емоцій настає незрозуміла слабкість.

Основною перевагою вміння контролювати прояв своїх почуттів є незалежність від цих негативних емоцій і станів. Справа в тому, що розум буде вільний від емоцій, не вони будуть керувати вами, а ви ними. А це дві суттєві різниці.

Емоції, які необхідно контролювати

Деструктивних емоцій досить багато, тому необхідно розуміти, що через них страждає не тільки сама людина, але і оточуючі його люди. Це може бути зловтіха, прояв егоцентризму.

Деякі емоції ретельно приховуються людиною, але їх наслідки можуть бути негативними. Візьмемо, приміром, почуття заздрості. Є люди, які заздрять тихо і мовчки, але при цьому можуть здійснювати такі дії, які завдадуть неминучий шкоду об'єкту заздрості. Нерідко результат радує заздрісника, але бувають і моменти, коли почуття задоволення так і не настало. Підсумок – шкоди собі та оточуючим.

Є й маса інших переживань, які можуть збити нас з шляху і завдати шкоди. Наприклад, марнославство. Можливо, воно в деякій мірі приносить користь самій людині – допомагає досягати бажаного, тримає в постійному тонусі, не дає відволікатися від мети. Але при цьому, людина не замислюється над інтересами інших людей, найчастіше, «йде по головах».

Як контролювати емоції?

Як навчитися контролювати емоції 1. Для початку необхідно перестати йти на поводу у емоцій і ставити їх на перше місце. Запам'ятайте, емоції це лише реакція організму на який-небудь подразник, явище, подію. Як тільки ви почнете їх контролювати, то помітите, що головне в цій ситуації саме ви, а не ваші почуття.

2. Зверніть увагу на свої емоції, усвідомте їх. Людина повинна чітко розуміти, що з ним відбувається, прислухатися до своїх почуттів. В момент роздратування задумайтеся, чи дійсно вам так неприємна ситуація, що склалася, або настільки вас розлютив вчинок тієї чи іншої людини. Цілком імовірно, що ви і самі зрозумієте – серйозного приводу для негативних емоцій немає.

3. Відчувайте відповідальність за прояв емоцій. Якщо ви заздалегідь знаєте, що напад злості або ненависті може стати причиною неприємних подій, то припиняйте їх на корені. Пам'ятайте, що індивідуальність і свідома особистість-це ви, а емоції – всього лише ваша частина, яка підвладна саме вам.

4. Задумайтеся над доцільністю емоцій. Ви чогось боїтеся? Постарайтеся заспокоїтися, і зрозумійте для себе, що конкретно вас лякає. Можливо, предмет страху цілком дріб'язковий. Правда, часом страх обґрунтований. Наприклад, вас збираються звільнити. Але чи є сенс і в цьому випадку боятися і надмірно переживати? Адже надмірне занепокоєння може зайвий раз утвердити думку начальника в тому, що ви не той працівник, який йому потрібен.

Керівництво до дії

Як навчитися контролювати емоції 1. Ви відчуваєте злість? Зробіть все навпаки – посміхніться тому, хто вас розлютив.

2. Ви заздрите успіху іншої людини? Від душі похваліть його. Не варто мучити себе думками про те, що в майбутньому ви перевершите якого-небудь.

3. Вам лінь щось робити? Підніміть себе з дивана і зробіть що-небудь корисне – приготуйте обід, помийте посуд, приберите в квартирі.

4. Ви звикли вимовлятися і неодмінно хочете подзвонити кому-небудь в черговий раз? Пересильте себе, не робіть цього.

Що ж робити, якщо все-таки емоції беруть верх?

1. Постарайтеся заспокоїтися, зробити кілька вдихів і видихів. Зробіть те, що вас відволікає і розслабляє – випийте чашку чаю, прийміть теплу ванну і т. д.

2. Постарайтеся вчасно зрозуміти, що емоції вас контролюють, а не ви їх. Візьміть під контроль.

3. Не допускайте негативних думок, які зародилися в голові завдяки почуттям. Женіть їх від себе.

Отже, знаючи, як навчитися контролювати емоції, ви зможете правильно проаналізувати ситуацію і стати господарем своїх думок. Тільки в цьому випадку ви зможете досягати поставлених цілей без серйозних перешкод, а оточуючі будуть отримувати лише задоволення від спілкування з вами.

Схожі статті:

 • Як навчитися говорити «ні»

  Безвідмовність і вселенська доброта – відмінні якості для ідеалу, до якого варто прагнути. Дитячі казки вчать: потрібно надавати допомогу всім і кожному, навіть самим затятим негідникам, і тоді д...

 • Жанна Фріске одужала?

  Відома російська співачка Жанна Фріске зараз знаходиться в США, де проходить реабілітацію після перенесеного онкологічного захворювання. За останніми відомостями Жанні стає краще з кожним днем, і...

 • Пилоксинг

  Пилоксинг – одне з напрямків фітнесу, програма експрес схуднення, автором якої стала шведська культуристка Вівека Йенсен. Вона змогла поєднати в одне ціле не поєднувані, на перший погляд, вправи...

 • Чим займалися Дженніфер Лопес і Мішель Обама на LULAC?

  Мішель Обама і Дженніфер Лопес вшанували своєю присутністю урочистий захід - обід Ліги об'єднаних латиноамериканців LULAC, яке пройшло в Нью-Йорку в четвер, 10 липня 2014 року. Мішель Обама висту...

 • Хлоридно-натрієві ванни

  Хлоридно-натрієві ванни (сольові) – найпоширеніший вид лікувальних ванн, які можна приймати як у санаторіях, так і самостійно приготувати вдома. Мінеральні води з високим вмістом іонів натрію і х...