Зовнішній ендометріоз і вагітність: якими можуть бути наслідки?

Зовнішній ендометріоз і вагітність: якими можуть бути наслідки?

Зовнішній ендометріоз може проявлятися при вагітності. При цьому виникають різні наслідки, про які варто знати, щоб почати своєчасне лікування і не доводити до погіршення ситуації.

Причина розвитку ендометріозу досі неясна. Однак багато фахівців причиною визнають гормональні порушення. Збій в роботі може статися при психічному перенапруженні жінки, постійних стресах. У сучасному житті це і не дивно. Жити спокійно і ніколи ні за що не переживати - це в принципі не можливо. Звідси й такі несприятливі наслідки.

Всі ці навантаження позначаються на працездатності кори головного мозку. До гормональних порушень можуть призвести різні захворювання, травми головного мозку, пухлини, інтоксикації. Також особливу роль відіграють травми статевих органів під час родового процесу, аборти (мимовільні або медичний аборт) , запальні процеси, операції – все це позначається на слизовій оболонці матки. Захворювання ендокринної системи також є провісниками ендометріозу. Інтоксикації (отруєння) – призводять не тільки до дегенеративним розладів особистості, також до збоїв гормональної системи організму.

В результаті неправильної роботи гормональної системи організм жінки виробляє багато естрогену, але при цьому зовсім не виробляє прогестерон. Все це призводить до порушення овуляторної функції, розростання ендометрію, клітини якого відторгаються, розносяться кров'ю по порожнистим органам. Ендометріоз як захворювання, що прийнято поділяти на 2 види: внутрішній і зовнішній. При цьому кожен з них має свої особливості.

Внутрішній ендометріоз – захворювання при якому эндометроидная тканина вражає тіло матки, маткові труби (інтерстиціальні відділи) . Зовнішній ендометріоз - це захворювання при якому эндометроидная тканина вражає органи за межами матки, а саме: зовнішні статеві органи, піхву, яєчники, маткові труби. З усього вищевикладеного видно, що у жінок з ендометріозом відсутня овуляція. Шанси на вагітність є, але вони незначні.

При відповідному лікуванні шанси значно підвищуються. Так як ендометріоз вражає органи малого тазу жінки, то і наслідки зачіпають в основному ці органи. Безпліддя, невиношування, позаматкова вагітність – наслідки цього захворювання. При запущеному, тривалому перебігу даного захворювання ризик безпліддя значно збільшується, за рахунок формування спайкового процесу в органах малого тазу. Спайки, розростання сполучної тканини, що виникають в маткових трубах створюють перешкоду для проходження яйцеклітини. Таким чином, її зустріч зі сперматозоїдом неможлива. Так розвивається безплідність, або позаматкова вагітність. Спайки, що формуються в яєчниках, створюють перешкоду для виходу яйцеклітини з яєчника.

В даному випадку запліднення неможливо. Допомогти може тільки екстракорпоральне запліднення. Ендометріоз яєчників небезпечний формуванням эндометроидных кіст, розрив яких супроводжується сильною кровотечею. Якщо ж вагітність настала, то вона позитивно вплине на перебіг ендометріозу. Однак, необхідно постійно спостерігатися у гінеколога, проходити УЗД, щоб переконатися, що вагітність маткова. Далі складність виникає на 1-му, 2-му триместрі вагітності, оскільки збільшується ризик невиношування плоду, естрогени пригнічують прогестерон. Лікар вчасно викрив цю проблему, здатний допомогти майбутньої матері. Якщо лікування пройде успішно, то все буде в порядку і пологи пройдуть без проблем.

Існують синтетичні аналоги прогестерону, які підвищують тонус матки. Якщо ендометріоз вражає матку, то уражається її м'язовий шар, вона стоншується. При загрозі розриву матки жінці проводиться екстрена операція кесаревого розтину. Ендометріоз при ураженні кишечника призводить до кишкової непрохідності, при ураженні сечоводу до хронічної ниркової недостатності. Ендометріоз шийки матки з'являється набагато рідше. При його виникненні розростання сполучної тканини відбуваються в каналі шийки матки.

На сьогоднішній день вважається, що оптимальним лікуванням ендометріозу є видалення спайкового процесу хірургічним способом, так як спайковий процес має тенденцію до поширення. Для попередження виникнення осередків рецидиву жінці призначають гормональну терапію протягом декількох місяців. У цей період варто прислухатися до порад, які дають фахівці, а також виконувати всі ті рекомендації, які вони пропонують всім хворим цим захворюванням.

Зовнішній ендометріоз і вагітність можуть привести до вельми несприятливих наслідків, тому ще раз хочеться сказати про необхідність негайного лікування, щоб уникнути неприємного результату.

Схожі статті: