Застосування пестицидів викликає пошкодження головного мозку у дітей

Агентство з охорони навколишнього середовища США (Environmental Protection Agency або скорочено EPA) опублікувало детальну оцінку екологічних ризиків для здоров'я, пов'язаних із застосуванням пестициду хлорпірифоса, хімічної речовини, розробленого Dow AgroSciences в 1965 році, донині широко фарби на різні сільськогосподарські культури.

Застосування пестицидів викликає пошкодження головного мозку у дітей

Доповідь EPA від 31 грудня, доповнює опубліковану в червні 2011 року попередню оцінку ризиків для людського здоров'я пов'язаних з використанням хлорпірифоса, спираючись на нові дослідження в цій області. У доповіді підтверджується, що хлорпірифос являє собою відчутну загрозу, особливо для працівників, які змішують, заливають і розпилюють цей пестицид».

У доповіді також наголошується, що хлорпірифос забруднює питну воду: «При застосуванні у великих кількостях в певних географічних районах, поблизу невеликих водойм, хлорпірифос здатний забруднювати питну воду».

Застосування пестицидів викликає пошкодження головного мозку у дітейСаме із-за сильного токсичного впливу на дитячий організм, хлорпірифос був заборонений для використання на невеликих приватних земельних ділянках більше десяти років тому. Тим не менш, на сьогоднішній день цей пестицид, як і раніше, широко використовується в сільському господарстві, з метою знищення безлічі шкідників: кореневих черв'яків, тарганів, жуків, мурашок і багатьох інших комах.

Фосфорорганічні інсектициди застосовуються для безпосередньої обробки деяких тварин, у тому числі індичок і овець. Хлорпірифос також використовується для лікування собак, обробки собачої буди і розсадників, а також є поширеним інгредієнтом в собачих шампунях, спреї і нашийниках від бліх.

В галузі сільського господарства, хлорпірифос застосовується для запилення буряків, пшениці, бавовнику, арахісу та овочів, а також яблук і винограду.

Інсектицид особливо небезпечний через його здатність поширюватися дуже далеко від місця розпилення. Він може залишатися на рослинах протягом двох тижнів, і накопичується в значній мірі в рибі та різних культурах.

Вплив пестицидів на дитячий організм

Діти розвиваються ембріони найбільш піддаються токсичного впливу хлорпірифоса, що часом призводить до жахливих трагічних наслідків. Його вплив на ще не народжений організм дитини широко досліджується, причому, як на організм людини, так і на організм тварини.

У 2013 році вчені намагалися зрозуміти токсичну дію хлорпірифоса розвиваються плоди щурів і новонароджених щурят. Результатом досліджень стала знахідка того, що «хлорпірифос надає эмбриотоксичное і тератогенну дію з уповільненням зростання плоду», а також відбувається зменшення розміру голови дитини, розширення шлуночків мозку, гіпоплазію серця і легенів. Є також і інші аномалії, що викликаються цим пестицидом: недорозвинені кістки черепа і відсутність останнього ребра. Внаслідок цього дослідження стало достеменно зрозуміло, що застосування пестицидів (у всякому разі хлорпірифоса) викликає пошкодження головного мозку у новонароджених.

Схожі статті:

 • Основні ознаки іритації головного мозку

  Симптоми і ознаки іритації залежать від її розташування, поширеності та стадії. Характерні розлади при ураженні різних часток мозку сильно один від одного відрізняються. Якщо ирритация головного...

 • Ехінацея - застосування та показання

  Ехінацея – дуже потужний природний імуномодулятор, про властивості якого люди знали сотні років тому і активно застосовували. Застосування ехінацеї дозволяє в короткий термін отримати значне поси...

 • Олія чайного дерева - його корисні властивості і застосування

  Чайне дерево або по-іншому Мелалеука, дарує нам одне з найцінніших цілющих масел, а саме ефірне масло чайного дерева. чайне дерево Виростає в Австралії та Новій Зеландії, і в зв'язку з надзвичайн...

 • Гінкго білоба - застосування та властивості

  При відвідуванні аптек наглядова відвідувач, напевно, неодноразово помічав на полицях препарати під назвою «Гінкго Білоба». Ця рослина з'явилася у різних фітопрепаратах не спроста. Широке застосу...

 • Масло Жожоба. Застосування олії Жожоба і його користь.

  Симмондсия китайська або просто Жожоба - це вічнозелений чагарник, що росте в пустелях північної Америки і в зараслях чагарникового дуба на Півночі Мексиканського нагір'я і на Тихоокеанському узб...