Втома очей. Як зняти і що допоможе?

Кожен день наш орган зору – очі, відчуває величезні навантаження. Не дивно, що ближче до вечора ми можемо відчувати втому очей, що виражається як правило в палінні, відчуття сухості очей, зниження гостроти зору і головний біль.

Втома очей. Як зняти і що допоможе?

З допомогою спеціальних нехитрих щоденних вправ, спрямованих на розслаблення, можна не тільки зняти напругу очей, але і посилити гостроту зору. Варто тільки виробити звичку приділяти їм кілька хвилин в день, і ви помітите позитивні зміни.

Як зняти втому очей накладенням рук

Це простий і в теж час дуже дієвий спосіб зняття втоми з очей дає вражаючі результати. Рекомендуємо!

Перше, що необхідно зробити, так це закрити очі і накрити їх долонями таким чином, щоб очі були по центру долонь, а пальці тим часом будуть перехрещуватися між собою в районі перенісся і чола. По можливості прикладайте долоні так, щоб світло не проникав до очей. Під час вправи слід тримати спину і шию рівне. Після того, як це зроблено, забудьте про ваших очах і про зорі, наче їх зовсім не існує. Максимально розслабте долоні, пальці, плечі і шию, але не забувайте про поставу. Нам необхідно досягти стану, коли колір перед очима стане чорним або хоча б темно-фіолетовим. Тепер побудьте в цьому стані 2 - 3 хвилини (можна і довше). Швидше за все у перші дні виконання цієї вправи у вас не вийде отримати перед очима такі кольори, але це і не страшно. Через кілька тижнів занять ви отримаєте ці кольори, і це того варто. Чому? Дивіться нижче.

Як працює ця вправа?

 1. Відпочинок і відновлення відбувається за рахунок припинення надходження світла в очі. Потренувавшись достатня кількість днів ви почнете одержувати глибокий чорний колір перед очима, а це означає, що в цей час відбувається повне розслаблення всіх зорових нервових клітин і ділянок мозку, що відповідають за зір. Це дає глибокий відпочинок очам і зорових нервів.
 2. Одночасно з цим (першим пунктом) відбувається енергетичне обмивання очей. Накладанням рук на проблемні місця з дуже давніх часів лікували захворювання приводячи енергію органу в рівновагу, адже ми істоти електромагнітні, це вже доведено науково.

Вправи для очей – лікувальна гімнастика

Примітка: наведені нижче вправи необхідно виконувати сидячи на стільці за столом.

 • Сядьте прямо, долоні покладіть на потилицю і як можна сильніше притисніть до нього. При вдиху лікті розводьте як можна ширше, а при видиху зводимо вперед. Зробіть 3 - 4 повторення і на цьому вправу закінчено.
 • Сядьте прямо, візьміться руками за краї сидіння стільця і підніміть плечі якомога вище вгору, після чого опустіть їх і розслабте. Так необхідно повторити 3 - 4 рази.
 • Сядьте прямо і покладіть руки на стіл. Постарайтеся як можна сильніше прогнутися в грудях звівши лопатки разом, а потім прийміть вихідне положення і розслабтеся. Так необхідно повторити 3 – 4 рази.
 • Візьміть будь невеликий твердий предмет, сядьте і покладіть його перед собою на стіл. Стисніть з силою цей предмет кистями рук на 2 - 3 секунди, після чого розслабте руки відпустивши його. Так повторіть 3 - 4 рази.
 • Сидячи на стільці повертайте голову вліво - вправо, вгору і вниз 3 - 4 повторення в кожну сторону.
 • Тягніться підборіддям до лівого і правого плеча по черзі, 3 - 4 повторення.
 • Цю вправу необхідно виконувати вдень біля комп'ютера і недалеко від вікна. Подивіться на монітор 3 секунди, а після цього відразу подивіться у вікно (5 секунд).
 • Виберіть будь-який предмет вдалині від себе і зосередьте погляд на ньому намагаючись розглянути навіть найдрібніші деталі. Після цього відразу переведіть погляд на кінчик носа на кілька секунд.
 • З силою заплющіть на 4 секунди, після чого відкрийте очі на такий же час. Проробіть цю вправу 3 - 4 рази.
 • протягом 2 хвилин швидко моргайте.
 • Закрийте очі, прикладіть до них вказівні пальці і масажуйте не дуже натискаючи на очні яблука в одну, а після і в іншу сторону протягом 1 хвилини.
 • Закрийте очі і трьома пальцями лівої і правої руки несильно натисніть на обидва ока на пару секунд, після чого відпустіть. Проробіть цю процедуру тричі.
 • Повільно з силою закривайте і максимально широко відкривайте очі. Достатньо буде трьох повторень.
 • У цій вправі слід не повертаючи голови зробити рухи очима знизу-вгору і зліва на право. Виконайте 3 повторення і цього достатньо.
 • Зробіть кілька кругових рухів очима за годинниковою стрілкою і проти годинникової стрілки, при цьому постарайтеся чітко розглядати те, куди спрямовується ваш погляд.

Читайте також про продукти, що поліпшують зір:

- Антиоксиданти і вітаміни для зору Форевер Віжн

- Гінкго білоба – застосування і властивості

- Годжі. Цілющі властивості і застосування ягоди годжі

за Причиною подразнення очей, їх сухості та інших дискомфортних та больових проявів може бути не тільки перенапруження протягом дня, але і інфекція, сигаретний дим, косметика і ін Так що якщо вправи довгий час не допомагають і не знімають втому з очей, то зверніть увагу на те, що може послужити причиною негативних проявів.

Схожі статті: