Вітамін B12 - його роль і користь

Про важливу роль вітамінів в організмі людини вже сказано багато, і вітамін B12 не є винятком.

Вітамін B12 - його роль і користь

Усі вітаміни поділяються на водорозчинні та жиророзчинні. Водорозчинні вітаміни не накопичуються в організмі, і їх надлишок швидко виводиться з сечею, а жиророзчинні накопичуються, і їх надмірне споживання призводить до гипервитаминозу і викликає різного роду проблеми зі здоров'ям. Вітамін B12 хоч і відноситься до водорозчинних, все ж має особливість накопичуватися переважно в печінці та нирках нашого організму. Даний вітамін по-іншому ще називають «Кобаламином». Вітамін B12 синтезується в малій кількості корисною мікрофлорою організму, але, на жаль, не засвоюється в товстій кишці. Звідси напрошується висновок – його необхідно отримувати в достатній кількості з їжею, з якою саме поговоримо нижче.

Вітамін B12 – його роль і користь

  • Кровотворення. Вітамін B12 бере участь у роботі кровотворних органів, таких як селезінка, печінка і кістковий мозок. Усуває можливість появи залізодефіцитної анемії.
  • Репродуктивна система. Кобаламін вкрай необхідний як для чоловіків, так і для жінок для нормальної роботи репродуктивної системи. Споживання цього вітаміну дає можливість збільшити шанс успішного зачаття у людей з проблемами репродуктивної функції.
  • Нервова система. Отримання достатньої кількості вітаміну В12 з їжі дозволяє підтримувати нормальне протікання нервових процесів і мати здорову нервову систему. При нестачі цього вітаміну відбувається руйнування мієлінової оболонки покриває нерв. Це призводить до різних нервових захворювань аж до повної обездвиженности людини. Вживаючи належну кількість вітаміну B12, усувається можливість появи різних депресивних станів, пов'язаних з його недоліком, безсоння і старечого недоумства. Поліпшується концентрація, пам'ять і знижується дратівливість.
  • Імунна система. Завдяки своїй здатності підвищувати фагоцитарну активність білих кров'яних клітин (лейкоцитів) і активізувати систему макрофагів, вітамін B12 посилює імунну відповідь.
  • серцево-судинна система. Кобаламін, надходячи в достатній кількості, допомагає привести в норму знижений тиск.
  • М'язова система. Вітамін B12 бере участь у ферментативних реакціях, перенесення водню, робить можливим синтез незамінною аліфатичної ?-амінокислоти «Метіоніну». Завдяки цьому посилюється синтез і накопичення білкових структур в організмі і посилюється анаболізм.
  • Печінка. Достатнє надходження вітаміну В12 з їжею дозволяє запобігти жировий гепатоз (стеатоз печінки).

Вітамін B12 - його роль і користьВажливість отримання потрібної кількості кобаламін в дитячому віці вкрай важливо. Це дозволяє запобігти анемію, дає можливість правильного розвитку нервової системи, покращує травлення і закладає основу для правильного росту і розвитку м'язової системи. При належному харчуванні й додатковому постачанні вітамінними натуральними комплексами дитина правильно розвивається у всіх сенсах. Поліпшується пам'ять і стабілізується настрій, збільшується кількість енергії і усувається можливість частих захворювань.

Вітамін B12 міститься в наступних продуктах

  • Продукти рослинного походження. Соя, шпинат, хміль, морська капуста, салат латук, дріжджі, зелений лук.
  • Продукти тваринного походження. Печінка, нирки, серце, легені, яйця, яловичина, свинина, баранина, кроляче м'ясо, молоко і молочні продукти, риба, ракоподібні, восьминоги, кальмари.

Вітамін B12 – добова норма

Доросла людина має отримувати з їжі від 2 до 5 мкг кобаламін (вітаміну B12). Дитячий організм повинен забезпечуватися від 0,5 до 2 мкг цього вітаміну в залежності від віку дитини. Якщо людина не в змозі отримувати достатню кількість вітаміну В12 з їжі, то необхідно додатково забезпечувати себе натуральними добавками, що містять цей вітамін. Ні в якому разі не купуйте синтетичний варіант вітаміну B12, т. к. крім шкоди ви від нього нічого не отримаєте. Штучні вітаміни вкрай шкідливі, погано засвоюються і не несуть ніякої користі, що вже доведено клінічними випробуваннями.

Заходи безпеки

Вітамін B12 хоч і відноситься до водорозчинних, все ж накопичується в організмі. Тому захоплюватися, приймаючи його понад міру, не варто. У разі споживання навіть натуральних препаратів, що містять вітамін B12 дотримуйтеся зазначених на упаковці дозувань.

Схожі статті: