Вагітність: як позбутися від вагітності

Вагітність: як позбутися від вагітностіНезапланована вагітність може трапитися в житті будь-якої жінки, що знаходиться в репродуктивному віці, яка живе статевим життям. Як вчинити в тому випадку, коли рішення вже прийнято, як позбутися від вагітності, якщо вона небажана?

Приймати рішення про спосіб позбавлення від небажаної вагітності варто, виходячи з індивідуальних медичних показань та терміну. Аборт може бути проведений хірургічним шляхом, вакуумним або медикаментозним. Для переривання вагітності на незначних термінах можуть використовуватися щадні препарати в домашніх умовах.

Великою популярністю користуються таблетки для переривання вагітності постинор. Втім, цей препарат відноситься скоріше до методів екстреної контрацепції, ніж засобів для переривання вагітності. Прийняти його необхідно протягом перших 72 годин після незахищеного статевого контакту, результатом якого може стати вагітність. Неприпустимо поєднання постинора з іншими оральними контрацептивами.

Ці таблетки від небажаної вагітності не можна пити частіше, ніж один раз протягом циклу. Обов'язкова умова – друга таблетка повинна бути випита рівно через 12 годин після першої. Чим раніше після статевого акту буде прийнята перша таблетка, тим вище ймовірність того, що препарат подіє.

Діє постинор в три фази: це зупинка процесу овуляції, не допускає запліднення яйцеклітини і змінює структуру внутрішніх шарів матки. Всі ці зміни не допустять настання вагітності або перервуть її на самому ранньому терміні.

Існує і ряд протипоказань для цього препарату. Бажано перед застосуванням проконсультуватися з лікарем. Неприпустимо вживати постинор при гормональних порушеннях. Якщо ви вирішили перервати вагітність на ранніх термінах, використовуючи цей засіб, і помітили ряд побічних ефектів після прийому – негайно зверніться до лікувального закладу.

Пам'ятайте і про те, що недоцільно і небезпечно приймати постинор, якщо після незахищеного статевого контакту пройшло не більше 72 годин. У цьому випадку варто трохи почекати, провести домашній тест на визначення вагітності і в тому випадку, якщо вона настала, звернутися в лікарню для проведення аборту.

Не варто панікувати, сучасна медицина пропонує безліч сучасних і безпечних способів, як позбутися від вагітності. Найголовніше - своєчасна діагностика і увага до власного здоров'я.

Схожі статті: