Тиннитус (шум у вухах) - причини, лікування, дослідження

Тиннитус – це шум або дзвін у вухах, який також може характеризуватися як свист, клацання, шипіння або дзижчання. За ступенем інтенсивності, шум у вухах може варіювати від незначного до дуже гучного.

Тиннитус (шум у вухах) - причини, лікування, дослідження

Ви можете чути його в будь-якому з вух або обох вухах одночасно. Приблизно 10% дорослого населення відчуває шум у вухах.

Причини виникнення шуму у вухах

Тиннитус (шум у вухах) - причини, лікування, дослідженняТривалий вплив гучних звуків є найбільш поширеною причиною шуму у вухах. До 90% людей, які страждають шумом у вухах, також відчувають втрату слуху, індуковану гучними звуками (шумом). Шум викликає пошкодження чутливих до звуку клітин вушної раковини, спіралеподібного органу у внутрішньому вусі.

Теслі, льотчики, рок-музиканти, вуличні ремонтники і озеленювачі піддаються постійному впливу сильних шумів і перебувають у групі ризику. Люди, що працюють з ланцюговими пилами, зброєю (військові) або іншим обладнанням, що видає підвищений рівень шуму або ті, хто часто слухає музику на високому рівні гучності схильні шуму у вухах. Одноразове вплив раптового надзвичайно гучного звуку також може стати причиною шуму у вухах.

Деякі стани і захворювання, здатні стати причиною шуму у вухах

  • Закупорка вуха сірчаною пробкою, інфекції вуха або доброякісна пухлина слухового нерва (рідко).
  • Деякі лікарські препарати викликають шум у вухах, особливо аспірин, кілька видів антибіотиків, протизапальних та седативні засоби, антидепресанти, а також препарати, що містять хінін. Шум у вухах може виникати в якості побічного ефекту при прийомі одного з близько 200 лікарських препаратів.
  • Природний процес старіння, який може призвести до зносу равлики або інших відділів вуха.
  • Хвороба Меньєра, яка впливає на внутрішню частину вуха.
  • Отосклероз, це захворювання, яке призводить до розростання дрібних кісток в середньому вусі.
  • Інші патологічні стани, такі як високий кров'яний тиск (гіпертонія), серцево-судинні захворювання, порушення кровообігу, анемії, алергії, знижена функція щитовидної залози і цукровий діабет.
  • Проблеми з шиєю або щелепою, такі як синдром дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС).
  • Травми голови і шиї.

Шум у вухах може погіршитися у деяких людей, якщо вони п'ють алкоголь, курять, п'ють напої з кофеїном (чай, кава, кола) або споживають певні продукти. Дослідники на жаль до цих пір до кінця не вивчили всі причини шуму у вухах, але вже з'ясовано, що стрес і втому здатні спричиняти погіршення симптомів.

На тему: Хвороби вуха - симптоми, причини. Рецепти народної медицини.

Лікування шуму у вухах

Тиннитус (шум у вухах) - причини, лікування, дослідженняУ новому дослідженні, проведеному в Університеті Кьети-Пескара в Італії, було виявлено, що екстракт з кори французької морської сосни є ефективним натуральним засобом для лікування шуму у вухах. Шум у вухах – це стан, при якому людина може чути відчутний шум, свист і сильні шуми.

Дослідження показують, що багатий антиоксидантами екстракт кори сосни, допомагає поліпшити приплив крові до вуха і тим самим усунути симптоми шуму у вухах.

«Ослаблений приплив крові до вуха є поширеною причиною шуму у вухах – стану, який дуже турбує і виснажує людину, що може значно вплинути на загальний стан здоров'я і якість життя», пояснює доктор і провідний дослідник Джанні Белкаро. «Існує кілька варіантів, доступних для лікування цього стану, але це дослідження дало нам можливість вивчити не синтетичне, а засіб усунення симптомів і причин шуму у вухах».

У порівнянні з групою випробовуваних, які не отримують лікування, у пацієнтів, що приймали Пікногенол (натуральний екстракт соснової кори), спостерігалося значне поліпшення кровообігу в їх внутрішньому вусі через один місяць. У групи випробуваних, що брали велику кількість Пикногенола (150 мг/добу), поліпшення було більш виражено, ніж у випробовуваних, які брали меншу кількість екстракту соснової кори (100 мг/добу).

Дослідники спостерігали також загальне поліпшення симптомів у людей, що приймають Пікногенол. Больові симптоми були скорочені на 41% у випробуваних, що брали 100 мг Пикногенола у добу, в той час як у групи, яка приймала 150 мг/добу, зниження больових симптомів сталося на 63%.

«Дослідження ясно вказує на здатність Пикногенола покращувати судинну функцію і відновлювати кохлеарну перфузію крові, що в свою чергу, знімає тяжкість симптомів шуму у вухах», - підкреслив доктор Белкаро. «Лікування шуму у вухах екстракт соснової кори як показують результати дослідження, дійсно ефективно. Це доводить ефективність харчових добавок у вирішенні різних судинних проблем».

Схожі статті: