Синтетичні вітаміни шкоди для вашого здоров'я

На сьогоднішній день питання додаткового джерела вітамінів дійсно актуальне. Це пов'язано на пряму зі значним збідненням грунтів, на яких ростуть овочі, фрукти і злаки. У зв'язку з цим, навіть добре харчується людина, фізично не в змозі отримати необхідних вітамінів, мінералів і мікроелементів в потрібній кількості.

Синтетичні вітаміни шкоди для вашого здоров'я

Фарміндустрія заполонила світовий ринок величезною кількістю синтетичних вітамінних комплексів. Сюди можна віднести вітаміни для дітей, вітаміни для вагітних, для жінок, для чоловіків, різні вітамінні комплекси вузької спрямованості, для підтримки того чи іншого органу та інші. Але, на жаль, з природою аптечні вітаміни мають мало спільного. Не дивлячись на це, величезна кількість споживачів все частіше витрачають свої кровні гроші на такі препарати, навіть не замислюючись, що вони споживають. Масова реклама, пропаганда і вдалбливание «потрібної» інформації у вузах майбутнім лікарям роблять свою справу.

«Замість очікуваного ефекту захисту нашого організму від захворювань і стимулювання імунітету, синтезовані вітамінні комплекси збільшують ризик розвитку онкологічних захворювань».

Таку сенсаційну заяву з'явилося в журналі «The Lancet», одного з найстаріших і найбільш авторитетних журналів з медицини.

останнім часом у розвинених країнах вчені-дослідники все частіше ставлять під сумнів користь синтезованих вітамінів. Як не дивно, в Україні та Росії результати цих наукових досліджень великий розголосу не отримали ні в наукових виданнях, ні в громадських.

Поєднання провітаміну А (бета-каротину) з вітаміном A, збільшує смертність більш ніж на 30%, а у разі поєднання його з вітаміном E, ця цифра становить 10%.

Це відкриття зробили вчені, які досліджували вплив синтезованих вітамінів на профілактику онкозахворювань системи травлення: «Ми не змогли довести того, що синтезовані вітамінні комплекси перешкоджають розвитку злоякісних новоутворень системи травлення, вийшло з точністю до навпаки» - писали вони у журналі «The Lancet».

Дослідження вчених показують, що найгірше себе проявили поєднання бета-каротину з вітаміном A (збільшувало смертність на 30%) і бета-каротину з вітаміном E (збільшувало смертність на 10%).

Вітамін A природного походження сприяє збереженню гостроти зору, важливий для синтезу ДНК, захищає клітини від вільних радикалів. Провітамін А (бета-каротин) – потужний антиоксидант, підтримує роботу серця, легені і артерії.

Синтетичний вітамін A зовсім не працює. Дослідження показують, що люди, що приймають синтезований вітамін A на 8% частіше страждають серцевими нападами і раком легенів.

Досвід на свинях показав, що синтезований вітамін B привів до безпліддя 100% свиней.

Виходячи з статистичних даних, отриманих з досліджень, вчені підрахували результат при зайвому захопленні синтетичними вітамінами. «Якщо статистичні дані показують реальну картину, пишуть Д. Форман з Линдского університету і Д. Алтман з англійської Товариства з вивчення раку (Cancer Research UK), то на кожен 1 млн. людей, які користуються подібними вітамінними комплексами, 9000 людей помруть раніше часу».

Проти природи не попреш. Ми біологічні організми, створені природою. Тільки натуральні вітаміни та мінерали йдуть нам на користь.

Схожі статті: