Шкода тефлонового покриття: ваша сковорода виділяє токсичний газ

чи Знаєте ви, що посуд з антипригарними покриттями проводиться з використанням великої кількості хімічних реактивів і високотоксичних сполук фтору, які можуть перетворитися на токсичний газ під час приготування їжі в ній. Ми поговоримо про шкоду тефлонового покриття і про те, які ж ви можете використовувати замість такої шкідливої для здоров'я посуду.

Шкода тефлонового покриття: ваша сковорода виділяє токсичний газ

Незважаючи на численні хімічні речовини, використовувані у виробництві антипригарного покриття, всі вони відносяться до сімейства перфторированных сполук. Ці токсини пов'язують з великою кількістю проблем зі здоров'ям, серед яких:

 • дисфункції щитовидної залози
 • зниження ваги у немовлят при народженні
 • запалення печінки
 • високий рівень холестерину
 • ослаблена імунна функція

Ці токсини накопичуються в організмі і їх практично неможливо вивести або зруйнувати. Ці шкідливі речовини виявляються в організмах практично кожного обстеженого людини, що проживає в Європі і США.

За даними Агентства з охорони навколишнього середовища США (EPA), перфоровані сполуки, присутні в забруднений посуд з тефлоновим покриттям, демонструють «стійкість, біоакумуляція і токсичні властивості в надзвичайній мірі».

Навіть домашні птахи гинуть в результаті вдихання токсинів, випаровуються з поверхні тефлонового покриття

Так як саме перфторовані сполуки проникають з вашої сковороди з антипригарним покриттям у ваш організм? Зокрема, як це відбувається якщо компанія DuPont заявляє, що тефлон виготовлений з полімеру тетрафторетилену (ПТФЕ), який є біологічно інертним?

Проблема в тому, що при високих температурах, ПТФЕ та інші «тефлонові хімічні речовини» починають руйнуватись, перетворюючись на більш токсичні побічні продукти. Ці хімічні речовини виділяються в повітря, що призводить до їх потраплянню в легені людини і домашніх вихованців. Добре відомим фактом є те, що токсичні хімічні речовини, зникаючи з поверхні сковороди з антипригарним покриттям можуть вбити кімнатних птахів, так як їх легкі більш чутливі, ніж у людини. Вдихання цих хімічних речовин може також призвести до гострого отруєння у людей, в результаті чого людина може відчувати грипоподібні симптоми. Цей стан називається «тефлоновий грип».

І хоча виробники посуду регулярно заявляють, що для виділення токсичних випарів сковороди повинні бути нагріті до надзвичайних температур, тести дослідної некомерційної організації Environmental Working Group показали, що для досягнення цих температур потрібно всього від двох до п'яти хвилин перебування сковороди на середньому вогні.

Наприклад, домашні птахи (канарки, хвилясті папуги), присутні на кухні, гинуть, коли сковорода нагрівається принаймні до 162°C. При досягненні 360°C, сковороди з антипригарним покриттям викидають у повітря хімічні речовини, що викликають рак, ушкодження нирок і навіть смертельне отруєння.

Сковорода з антипригарним покриттям, в процесі нагрівання може досягти 400°C всього за вісім хвилин.

Примітно, що практично ніяких досліджень довготривалого впливу тефлонові парів на організм людини не проводилося. Також не проводилося жодних досліджень щодо довгострокових ефектів тефлонової грипу.

Проте достеменно відомо, що перфоровані з'єднання, в тому числі і з тефлону, накопичуються в організмі людини, негативно позначаючись на його здоров'я протягом усього життя. Як було з'ясовано, перфоровані з'єднання настільки стійкі до розщеплення і виведення з організму, що одиничний вплив може забруднити тіло людини на десятиліття. Значне накопичення перфторированных сполук в організмі людини пов'язують з підвищеним ризиком розвитку серцево-судинних захворювань, раку та інсульту.

Вихід є – чавунні сковороди!

Так багато людей отруюють свої організми з-за потреби у зручності, яку надають їм сковороди з антипригарним покриттям. Але чи можемо ми мати теж зручність і при цьому не ризикувати своїм здоров'ям? Ви можете отримати той же зручність від чавунної сковороди, яка насправді буде покращувати ваше здоров'я, а не погіршувати його.

Шкода тефлонового покриття: ваша сковорода виділяє токсичний газЧавунна сковорода - краща альтернатива сковородам з тефлоновим покриттям

Хоча ви і часто можна почути, що за чавунними сковородами важко доглядати, насправді в особливому догляді чавунний посуд не потребує. Просто після кожного використання мийте таку сковороду без використання миючих засобів в проточній воді з-під крана, потім повністю висушуйте і змащуйте її дуже тонким шаром масла. До добре прожареною чавунній сковороді нічого не пригорає, і з часом вона стає ще більш стійкою, так як масло, використовуване при смаженні, утворює герметичне щільне натуральне антипригарне покриття.

Чавун неймовірно міцний, а сковороди з нього можна експлуатувати протягом усього життя, т. к. термін придатності таких виробів необмежений. Вкладення коштів в чавунну посуд є найбільш вигідним, так як це економить ваші гроші, і ваше здоров'я!

Завдяки товщині чавунного посуду, тепло розподіляється по ній більш рівномірно, що також позитивно позначається і на що готується в ній їжі – вона має набагато більш привабливий смак і вигляд, ніж якщо б вона була приготована в іншому посуді. Чавунний посуд навіть можна використовувати для приготування в печі.

І в добавок до всього, приготування їжі в чавунному посуді фактично збільшує кількість заліза у вашому раціоні.

Так навіщо ж продовжувати використовувати токсичний тефлон, адже шкода тефлонового покриття очевидний?

Схожі статті:

 • Шкоду солі: тільки факти

  Сіль – це продукт присутній практично на кожному столі людей усіх країн і народів світу на всіх континентах. Цей мінерал додається в їжу людиною з давніх часів. Навіть тварини не є винятком, напр...

 • Шкода часнику. Чому ж часник шкідливий?

  Є люди, які прославляють часник і його корисні властивості, є також люди говорять про якусь небезпеку, яку таїть у собі це рослина. Хто з них прав і де взагалі правда? У найдавнішій системі індій...

 • Шкода чайного гриба - до чого може призвести його вживання

  Чайний гриб є древнім китайським цілющим засобом, використовуваним для загального оздоровлення організму і довголіття. Це засіб набуло досить велику популярність у західному світі і зазвичай вжив...

 • Шкоду здоров'ю середньої тяжкості - будьте обережніше!

  Шкоду здоров'ю середньої тяжкості Шкоду здоров'ю середньої тяжкості відрізняється від легкого насамперед тривалістю лікування потерпілого і часткою втрати загальної працездатності. Термін лікуван...

 • Покриття нігтів - секрети, з якими у мене акуратний манікюр

  Акуратний манікюр – мрія будь-якої жінки. Покриття нігтів повинно бути правильним. Але як часто буває - руки дрижать, і на нігті і кутикули утворюються патьоки. Існує багато способів впоратися з...