Шкода меду. В яких випадках мед шкідливий?

Поговоримо про шкоду меду. Незважаючи на безсумнівні унікальні корисні властивості меду, варто відзначити деякі ситуації, коли потрібно бути уважними при прийомі меду. Саме про це і піде мова в даному матеріалі.

Шкода меду. В яких випадках мед шкідливий?

В яких випадках мед шкідливий?

Пропонуємо вашій увазі 7 випадків, при яких шкоду меду беззаперечний.

Висока калорійність меду

100 гр. меду міститься досить велика кількість калорій — від 300 до світлих сортах, і до 415 в темних, тому не варто ним зловживати людям, схильним до ожиріння або діабету. Для них мед шкідливий.

Мед — потужний алерген

При підвищеній чутливості організму до різного роду алергенів вживати мед потрібно з обережністю. Проявами алергії можуть бути нудота, запаморочення, блювота і пронос, свербіж і кропив'янка, підвищення температури та астматичні напади.

Мед дітям до двох років

Чутливий дитячий організм часто схильний до алергії, а мікроорганізми, які можуть перебувати в меді (із-за наявності в ньому пилку рослин), можуть бути згубними для слабкої імунної системи. Шкода меду для деяких дітей до двох років беззаперечний, але не для всіх. Тому рекомендується або уникати вживання меду в ранньому віці, або починати вживати його в дуже малих кількостях (для перевірки на алергічну реакцію).

Небезпека розвитку карієсу

Завдяки густій консистенції мед має властивість прилипати до зубів, залишаючись на них якийсь час і викликаючи каріозні процеси. Тому рекомендують після прийому меду полоскати рот теплою водою. Так що для зубів мед шкідливий.

Вплив високих температур

Шкода меду. В яких випадках мед шкідливий?При нагріванні, додавання занадто гарячий чай або воду, не просто губляться всі корисні властивості меду, він стає шкідливим, навіть небезпечним. Якщо температура впливу на мед перевищить 60C, в ньому утворюється гідроксиметилфурфурол — небезпечна токсична речовина, здатне при регулярному прийомі нагрітого меду викликати виникнення онкоутворень в травному тракті. У разі нагрівання шкоду меду дійсно великий.

Магазинний мед

Найчастіше він також смачний і натуральний, як і мед, продається прямо з пасіки. Проте, здебільшого, це всі його достоїнства. Справа в тому, що на заводах, щоб мед не зацукровується і легше розливався по банках, в нього додають консерванти і пропускають через спеціальні фільтри, де він практично втрачає всі свої корисні властивості.

Термін зберігання

У статті про корисні властивості меду згадувалося про знайденому в єгипетській гробниці горщику з медом. Дійсно, мед — унікальний продукт, здатний зберігатися дуже довго. Але все ж, дослідники відзначають, що після року зберігання корисні властивості меду поступово втрачаються, а вітаміни, ферменти, мікроелементи, антиоксиданти починають руйнуватися. Так що вживати мед найкраще свіжозібраним або протягом року після збору.

Як ви встигли помітити, мед може бути шкідливий для людей, які страждають алергією, цукровим діабетом і ожирінням. Також він сприяє розвитку карієсу і його не варто давати дітям до двох років, щоб уникнути алергічних реакцій. Найбільшої шкоди мед може нанести в розігрітому вигляді 60C і вище. У всіх інших випадках перерахованих вище, мед просто не несе особливої користі, але шкоди не завдає.

Схожі статті:

 • В яких випадках використовується блокатор калорій?

  Блокатор калорій - це засіб, за допомогою якого можна схуднути. Зважаючи на це, було б корисно дізнатися якомога більше інформації про нього. Нижче в статті буде дано докладний опис цього кошти....

 • В яких випадках призначають аналіз на печінкові проби?

  Печінка – непарний орган, але надзвичайно важливий для людини, саме в ній токсини нейтралізуються, у неї виробляються травні ферменти. Якщо печінка не працює, її функції порушені. Аналізи на печі...

 • Шкода часнику. Чому ж часник шкідливий?

  Є люди, які прославляють часник і його корисні властивості, є також люди говорять про якусь небезпеку, яку таїть у собі це рослина. Хто з них прав і де взагалі правда? У найдавнішій системі індій...

 • Шкоду солі: тільки факти

  Сіль – це продукт присутній практично на кожному столі людей усіх країн і народів світу на всіх континентах. Цей мінерал додається в їжу людиною з давніх часів. Навіть тварини не є винятком, напр...

 • Шкода чайного гриба - до чого може призвести його вживання

  Чайний гриб є древнім китайським цілющим засобом, використовуваним для загального оздоровлення організму і довголіття. Це засіб набуло досить велику популярність у західному світі і зазвичай вжив...