Шкода часнику. Чому ж часник шкідливий?

Є люди, які прославляють часник і його корисні властивості, є також люди говорять про якусь небезпеку, яку таїть у собі це рослина. Хто з них прав і де взагалі правда?

Шкода часнику. Чому ж часник шкідливий?

У найдавнішій системі індійської медицини «Аюрведі», часник категорично не рекомендують вживати в їжу. Вважається, що шкода часнику обумовлений тим, що він є одним з найбільш токсичних трав'янистих рослин і зовсім не придатний для вживання в їжу. Часник містить в собі потужний антибактеріальний агент «алліцин», здатний знищувати різні патогенні мікроорганізми. З одного боку це добре, але існує також і ряд побічних ефектів доведених наукою, які ми повинні розглянути.

Шкоду часнику

Давайте розглянемо найбільш вагомі негативні сторони вживання часнику в їжу і не тільки.

Шкоду часнику для мозку

Шкода часнику. Чому ж часник шкідливий?Деякі наукові дослідження показують, що часник призводить до пошкодження клітин мозку. Шкода часнику та його токсичність для мозку обумовлені тим, що сульфон-гідроксильний іон проникаючи крізь гематоенцефалічний бар'єр, є специфічним отрутою для вищих форм життя і клітин головного мозку. З цієї причини часник і в цілому підродина цибулевих рослин були широко визнано шкідливими для собак та інших домашніх тварин.

Ще в 1950-ті роки стало відомо, що часник скорочує час реакції пілотів під час льотних випробувань в 2-3 рази у тому випадку, якщо вони перед польотом вживали його в їжу. Це відбувається тому, що токсини часнику десинхронизируют мозкові хвилі.

Шкоду часнику для шлунково-кишкового тракту

Часник може викликати опіки в шлунково-кишковому тракті. Він буквально здатний записувати маленькі отвори в слизовій кишечника. При надмірному і занадто частому вживанні часнику він може пошкоджувати не тільки слизову оболонку, але і стінки кишечника, що в кінцевому підсумку може призвести до перфорації (наскрізного отвору).

Часник може стати причиною ботулізму

Це повинно бути самий серйозний ризик, пов'язаний із вживанням часнику. Шкода часнику в цьому випадку може бути дуже серйозним, аж до летального результату. Його сірчиста природа — це найкраща живильне середовище для ботулізму (клостридії ботулізму). Ботулізм добре розвивається в сирому часнику збережених в рослинному маслі без підкислення, особливо якщо він зберігатися в теплому місці. Ніколи не зберігайте сирий часник в маслі при кімнатній температурі.

Шкоду часнику при кровотечах

Сирий часник має антитромбоцитарними властивостями, що може становити ризик при кровотечах у пацієнтів, які приймають розріджують кров препарати, такі як варфарин.

Алергія на часник

Є невеликий відсоток людей на планеті, які відчувають алергію при вживанні часнику. Хоч кількість їх невелика, все-ж не варто скидати цей факт з рахунків. Слабо виражена алергія на часник може призвести до печії, метеоризму та інші Серйозні ж напади алергії можуть бути потенційно небезпечні для життя.

Шкоду часнику для шкіри

При попаданні подрібненого часнику або часникового соку на чутливу шкіру, можуть виникати почервоніння, подразнення та біль. Людям з дуже чутливою шкірою, необхідно бути вкрай обережними, тому як попадання часнику на шкіру може викликати навіть опік.

Цікаві факти

Тисячоліття тому даоси зрозуміли, що рослини підродини цибулевих шкідливі для людини. Крім часнику в їх списку шкідливих рослин знаходяться цибуля, цибуля-порей, цибуля скорода і зелений лук. Вони помітили, що цибуля завдає шкоди легеням, часник - серцю, цибулю-порей - селезінці, цибуля скорода - печінки, а зелена цибуля - нирках.

Індуси також уникають вживати в їжу рослини підродини цибулеві, які вони назвали «п'ять гострих рослин». Вживаючи часник, людина відчуває погіршення самопочуття, відчуває збудження, занепокоєння й агресію. Тому вони шкідливі фізично, емоційно, розумово і духовно.

Часник може бути дійсно шкідливий, як ми переконалися. Шкода часнику — це одна з позицій, причому науково доведених. Але також існують наукові докази говорять про користь часнику. Про корисні властивості часнику читайте тут — Користь часнику. Часник - ваше здоров'я і довголіття.

Читайте також:

- Часник від тиску допомагає - факт

- Часник для серця - спираючись на науку

Схожі статті:

 • Шкода меду. В яких випадках мед шкідливий?

  Поговоримо про шкоду меду. Незважаючи на безсумнівні унікальні корисні властивості меду, варто відзначити деякі ситуації, коли потрібно бути уважними при прийомі меду. Саме про це і піде мова в д...

 • Користь часнику. Часник - ваше здоров'я і довголіття

  Вже не одне тисячоліття у всьому світі часник користується популярністю, як в якості продукту харчування, так і в лікувальних цілях. Користь часнику обумовлена не тільки наявністю в ньому великої...

 • Користь сирої картоплі - в чому ж вона?

  Сирої картопля звичайно не такий смачний, як варену або смажену, але вміст корисних біологічно-активних речовин, мінералів і вітамінів в ньому все ж значно вище ніж в термічно обробленому. Корист...

 • 5 причин, чому вам варто пити чай з лимоном і імбиром

  Ви шукаєте спосіб підтримати і зміцнити вашу імунну систему? Як щодо випити те, що може зняти стрес? Якщо ви тримаєте чашку чаю з лимоном і імбиром в руці, то ви на правильному шляху! Цей солодки...

 • Чому виникає безсоння. Причини і фактори ризику

  за Причиною безсоння можуть стати різні негативні фактори, включаючи стрес, що лежить в основі цього стану. Сюди ж можна віднести вживання алкоголю або зловживання психоактивними речовинами. І це...