Шкода чайного гриба - до чого може призвести його вживання

Чайний гриб є древнім китайським цілющим засобом, використовуваним для загального оздоровлення організму і довголіття. Це засіб набуло досить велику популярність у західному світі і зазвичай вживається у вигляді чаю.

Шкода чайного гриба - до чого може призвести його вживання

Незважаючи на безліч позитивних відгуків після застосування чайного гриба, багато людей схиляються до того, що цей засіб може бути небезпечним для здоров'я. Так давайте ж розберемося, у чому полягає шкода чайного гриба.

Чай з чайного гриба - застереження

Чайний гриб може бути небезпечний з багатьох причин, починаючи з алергічних реакцій і закінчуючи розвитком в ньому хвороботворних мікроорганізмів і цвілевих грибів, що може завдати непоправної шкоди здоров'ю. Оскільки найчастіше чайний гриб вирощується в домашніх умовах, ризики, пов'язані з вживанням напою на його основі, під назвою Комбуча, можуть бути досить високі.

За даними Американського онкологічного товариства, чай комбуча виготовляється шляхом бродіння підсолодженого чорного чаю з чайним грибом, який насправді зовсім не є грибом, а являє собою грибоподібної форми культури дріжджів і бактерій, що утворюються в процесі бродіння. Існує маса варіантів того, коли ферментований чай з чайним грибом може бути потенційно небезпечним для здоров'я людини.

В підсолодженому чаї або соку, при вирощуванні чайного гриба можуть розвинутися також патогенні штами цвілі, бактерій і грибів, які здатні викликати серйозні захворювання. На сайті WebMD стверджується, що 20 людей в Ірані заразилися сибірською виразкою після вживання напою з чайного гриба. Вони застерігають, що цей чай може бути особливо небезпечним для людей з ослабленою імунною системою.

Центри з контролю і профілактики захворювань США (CDC), надали звіт, в якому міститься список обстежених людей, чиї організми вкрай негативно реагували на вживання чаю з чайного гриба. В 1995 році у двох людей, які вживали протягом двох місяців напій з чайного гриба, були зареєстровані випадки виникнення незрозумілої хвороби, в одному з яких це призвело до смерті.

В результаті ферментації при занадто високій температурі або від надмірно тривалого бродіння перед використанням, у чаї може статися надмірне розвиток дріжджів при переважанні дріжджових культур над культурами бактерій. На сайті WebMD йдеться про те, що можливим побічним ефектом застосування чайного гриба може стати розвиток дріжджових інфекцій в людському організмі.

Д-р Ендрю Вейл стверджує на своєму сайті, що у зв'язку з прийомом напоїв на основі чайного гриба були зареєстровані випадки лактоацидозу (стану, при якому кров стає надмірно кислий через занадто великої кількості молочної кислоти в організмі), нирковій недостатності і серйозної дисфункції печінки. Він також згадує про інших несприятливих реакціях на цей лікарський засіб, серед яких:

  • Жовтяниця
  • Головний біль
  • Біль в шиї
  • Нудота
  • Блювання

Чай з чайним грибом сильно закислен, що може викликати проблеми у людей з виразковою хворобою шлунка, людей, схильних до печії або з чутливістю до кислих продуктів. Хоча деякі люди стверджують, що корисні бактерії, знайдені в чайному грибі, можуть допомогти при цих захворюваннях і станах, інші вважають, що це засіб посилює їх симптоми.

Чайний гриб, вирощений і приготований в домашніх умовах потенційно небезпечний

Багато людей готують чай з чайним грибом в домашніх умовах, тому однією з головних причин небезпеки і шкоди чайного гриба є використання обладнання, яке не було стерилізовано належним чином. При вирощуванні чайного гриба в повністю стерильному обладнанні, культури дріжджів і бактерій, що знаходяться в чайному грибі, як правило, безпечні для вживання, але в процесі приготування може легко статися потрапляння хвороботворних бактерій або розвиток шкідливих грибів, що і є основною небезпекою.

Хвороботворні бактерії і цвіль можна виявити на чому завгодно, починаючи з банок, що використовуються для приготування чайного гриба, і закінчуючи лійками для переливання рідин і вимірювальним устаткуванням, використовуваним для змішування інгредієнтів. Д-р Вайль виявляє особливу стурбованість з приводу цвілевих грибів аспергіл, які були знайдені в деяких партіях чаю з чайного гриба. Ці токсичні цвілеві гриби викликають серйозні легеневі інфекції, особливо у людей з ослабленим імунітетом.

Необхідно також враховувати те, з якого матеріалу виготовлений контейнер, що використовується в приготуванні чайного гриба. При бродінні чаю або соку, з деяких матеріалів (наприклад, алюмінію) або з кераміки, може вилуговувати небезпечні хімічні речовини, такі як свинець, що несе загрозу для здоров'я людини. На сайті PubMed вказується на два випадки отруєння свинцем пари, яка вживала напій з чайного гриба протягом шести місяців, який вони готували в керамічному горщику.

Забруднене обладнання для приготування комбучи представляє серйозну небезпеку для здоров'я людини, починаючи від незначних розладів і закінчуючи смертельним результатом.

Слід вживати засоби на основі чайного гриба?

Незважаючи на потенційну небезпеку, люди як і раніше споживають напій з чайного гриба і переконані в його користь для здоров'я (див. Користь чайного гриба). А так як дослідження показують, що чайний гриб має детоксикаційні, тонізуючі, антиокислювальні та імуномодулюючими властивостями – це засіб, ймовірно, залишиться популярним. Але, як зазначено вище, його вживання несе в собі певну частку ризику.

Звичайно, найкращим способом уникнути будь-яких проблем, пов'язаних з вживанням чайного гриба, є повна відмова від цього продукту. Однак, якщо ви, незважаючи ні на що хочете отримати результат в лікуванні будь-якої хвороби чи профілактичний ефект від вживання напою з чайного гриба, є деякі дії, які вам необхідно виконати:

  • По-перше, поговоріть з вашим лікарем, щоб визначити, чи є безпечним для вас вживання цього засобу, особливо якщо ви приймаєте ліки або страждаєте на захворювання, при якому чайний гриб протипоказаний. Про протипоказання ви можете дізнатися тут – Чайний гриб - корисні властивості, застосування та протипоказання.
  • Купуйте вже готовий продукт у пляшках, замість того, щоб готувати його самостійно.
  • Якщо ви вирішили приготувати напій з чайного гриба в домашніх умовах, переконайтеся, що все обладнання, яке ви будете використовувати його приготуванні простерилізовано.
  • Додержуйтеся інструкцій у точності приготування цього засобу, звертаючи особливу увагу на температуру зберігання.
  • Обмежте споживання напою 240 мл в день, не більше.

Якщо ви відчуваєте які-небудь негативні побічні ефекти або насторожуючі симптоми, і підозрюєте, що це пов'язано з вживанням чайного гриба, негайно зверніться до лікаря.

Шкоду чайного гриба може бути лише в тому випадку, якщо в ємності розвинулися хвороботворні мікроорганізми і цвілеві гриби, або з її поверхні виділилися в напій токсичні речовини.

Схожі статті: