Розацеа - причини, симптоми, методи лікування

На даному етапі розвитку медицини і науки точна причина виникнення розацеа не визначена, але все ж було визначено ряд потенційних чинників, що провокують виникнення цього захворювання.

Розацеа - причини, симптоми, методи лікування

Можливе поєднання цих факторів може бути причиною виникнення розацеа, але ще недостатньо доказів для підтвердження цього.

Можливі причини виникнення розацеа

Деякі з основних чинників, які були визначені, викладені нижче.

Аномалії кровоносних судин

Деякі експерти вважають, що порушення в кровоносних судинах на обличчі може бути одним з основних чинників виникнення розацеа. Це пояснює постійні почервоніння шкіри і видимість кровоносних судин. Достовірно не відомо причин цих відхилень. Тим не менш, вчені припускають, що дегенерація пружної тканини шкіри і розширення кровоносних судин спровоковані сонячним світлом.

Пептиди шкіри

Недавні дослідження показали, що причинами зовнішніх проявів розацеа стають ультрафіолетові промені (УФ), гостра їжа, алкоголь, фізичні вправи, стрес, червоне вино, жар чи холод. Всі ці фактори здатні призводити до активації певних молекул в шкірі називаються пептидами.

Підвищений рівень цих пептидів здатний впливати на імунну або судинно-нервової системи (нерви і кровоносні судини шкіри. Активація цих систем може викликати розширення кровоносних судин, почервоніння і запалення.

Мікроскопічні кліщі

Мікроскопічні вугрові кліщі живуть на шкірі кожної людини не завдаючи шкоди, але у людей з розацеа їх кількість значно вище, ніж у здорової людини. Тому було висунуто припущення, що велика кількість цих кліщів на шкірі може грати певну роль в розвитку захворювання або бути однією з причин розацеа.

В даний час достовірно невідомо, кліщ – причина чи наслідок розацеа. Хоча деякі дослідники вважають, що симптоми розацеа можуть загострюватися від продуктів життєдіяльності кліща.

Бактерії Helicobacter Pylori

Helicobacter Pylori – це бактерії, знайдені в травній системі. Було висловлено припущення, що ці бактерії можуть бути можливою причиною розацеа, хоча зв'язок не була доведена. Згідно з однією з теорій, бактерії можуть стимулювати вироблення пептиду брадикініну, який, як відомо, викликає розширення кровоносних судин.

Генетика

Вважають, що причиною розацеа найчастіше є генетична спадковість. Хоча не ясно, які гени (якщо такі є) беруть участь в цьому і як вони передаються.

Активатори проявів розацеа

Розацеа - причини, симптоми, методи лікуванняСонячне світло, холод, алкоголь, гостра їжа, є одними з факторів, що провокують спалахи розацеа.

Існує ряд факторів, що активують зовнішні прояви розацеа, які є загальними для більшої частини людей, які страждають даним захворюванням. Ось перелік найбільш поширених факторів:

 • Вплив сонячного світла;
 • Стрес;
 • Гаряча або холодна погода;
 • Сильний вітер;
 • Фізичні навантаження;
 • Алкоголь;
 • Прийняття гарячої ванни;
 • Гострі страви;
 • Гарячі напої;
 • Підвищена вологість і вогкість;
 • Кофеїн (міститься в чаї, кава і колі);
 • Менопауза;
 • Молочні продукти;
 • Інші захворювання;
 • Деякі ліки, такі як Аміодарон, кортикостероїди та високі дози вітамінів В6 і В12.

Ускладнення розацеа

Розацеа може викликати ускладнення, які впливають на вас як фізично, так і психологічно.

Проблеми з очима

Очна розацеа може призвести до ряду проблем із зором, деякі з яких можуть бути серйозними. Зокрема, розацеа здатна викликати пошкодження і запалення рогівки ока (прозорого шару в передній частині очного яблука). Це захворювання відоме під назвою кератит. Пошкодження рогівки ока робить її вразливою до утворення виразок і виникненню інфекцій, які потенційно можуть загрожувати зору.

Симптомами серйозних пошкоджень рогівки очей можуть стати:

 • Біль в очах;
 • Чутливість до світла (світлобоязнь);
 • Погіршення зору.

Якщо ви підозрюєте, що у вас пошкоджена рогівка очі негайно зверніться до лікаря, т. к. кератит у разі відсутності лікування може повністю позбавити вас зору.

Психологічні і соціальні наслідки

Будь-яке хронічне стан може надати негативний психологічний вплив, але розацеа може бути особливо небезпечно, оскільки впливає на ваш зовнішній вигляд. Це може вплинути на вашу самооцінку і негативно позначитися на стосунках з іншими людьми. Багато людей страждають заниженою самооцінкою, відчуттям розчарування і збентеженням.

Важливо дійти до розуміння того факту, що у вас є хронічне захворювання, яке хоча і вважається невиліковним, але цілком контрольована. Стойко дотримуйтеся плану лікування розацеа, уникайте активуючих факторів прояви цієї хвороби і доглядайте за шкірою. Контролюючи фізичні прояви вашої недуги і побачивши конкретний результат, ви відчуєте себе значно краще психологічно і емоційно.

Як ви розумієте, існують причини розацеа та фактори, що активують зовнішні прояви хвороби, які ви можете контролювати без втручання лікаря, і є ті, де вам буде потрібна його допомога. Якщо вас серйозно турбує ваше психологічний стан, радимо вам звернутися до психолога, і пам'ятайте, що цією хворобою страждають багато людей на землі, і ви не самотні у своїх труднощах.

Симптоми розацеа

Розацеа - причини, симптоми, методи лікуванняПочервоніння обличчя, видимі кровоносні судини, поява папул і пустул на обличчі і розростання шкірних покривів в області носа, є одними з поширених симптомів розацеа.

Визначити розацеа можна по ряду симптомів, однак навряд чи ви буде відчувати їх всі. У більшості людей симптоми розацеа проявляються періодично, іноді доставляючи більше клопоту, а іноді майже не проявляючись.

Основні симптоми розацеа

Нижче ми розглянемо основні симптоми захворювання.

Почервоніння

Ваша шкіра стає червоною протягом короткого періоду часу – зазвичай це триває кілька хвилин. Як правило, проявляється на обличчі, хоча може поширитись на шию і груди. У деяких випадках, почервоніння може супроводжуватися неприємним почуттям жару. Почервоніння при розацеа може бути викликано рядом причин, такі як сонце, гарячі напої або фізичні вправи.

Стійке почервоніння обличчя

Стійке почервоніння обличчя, відоме як еритема – схоже на яскравий рум'янець або сильний не зникаючий загар. Виявляється плямистість шкіри може бути розцінена як наслідок прийому великої кількості алкоголю. Те, що люди можуть робити помилкові висновки про зловживання алкоголем людьми з розацеа, може бути дуже образливим для останніх. Почервоніння зазвичай поширюється на щоки, ніс і підборіддя, але може охопити й інші області, такі як лоб, шию і груди.

Схожі статті: