Пустирник при гіпертонії - призначення і рецепти

Як відомо пустирник широко застосовують в якості заспокійливого, знімає судоми і запалення кошти. Пустирник при гіпертонії використовується в лікувальних цілях виключно 1 і 2 стадії захворювання, тобто в початкових стадіях гіпертонічної хвороби.

Пустирник при гіпертонії - призначення і рецепти

Пустирник п'ятилопатевий широко використовується в народній медицині у вигляді настоїв, відварів і настойок, як самостійно, так і в поєднанні з іншими травами. Він містить безліч речовин допомагають регулювати серцеву діяльність, серед яких особливо хочеться відзначити солі кальцію і калію. Корисні властивості і дія пустирника дуже схожі на корисні властивості та дію препаратів валеріани.

Пустирник призначення

  • Підвищена нервова збудливість
  • серцево-судинні неврози
  • Склероз серцевого м'яза
  • Пороки серця

Препарати, створені на основі пустирника, чинять заспокійливу дію, знімають запальні процеси, усувають судоми, уповільнюють частоту серцевих скорочень, сила яких завдяки пустырнику зростає. Вони дозволяють ефективно лікувати 1 стадію гіпертонії, а в поєднанні з іншими препаратами також 2 стадію даного захворювання. Особливо ефективний пустирник при підвищеному тиску, пов'язаний з надмірним нервовим напруженням.

Людям з гіпертонією рекомендуємо до прочитання також наступні матеріали:

- Секрет довголіття – очищення організму водою

- Користь часнику. Часник ваше - здоров'я і довголіття

- Масло авокадо. Застосування масла авокадо в лікуванні захворювань

Пустирник при гіпертонії – способи лікування і рецепти

Пустирник при гіпертонії - призначення і рецепти

  • Настій пустирника. Залийте 15 грамів подрібненої кропиви собачої 200 мл окропу, накрийте кришкою і настоюйте до повного остигання, після чого процідіть. Приймається даний настій 3 - 5 разів на добу по 1 - 3 їдальні ложки за 1 годину до їжі. Настій ефективний при ранніх стадіях гіпертонії, безсонні, кардіосклерозі, серцево-судинних неврозах, істерії.
  • Відвар пустирника. Вам знадобляться 4 столових ложки подрібненого пустирника, які необхідно залити 200 мл окропу. Кип'ятіть протягом 15 хвилин даний засіб на водяній бані, після чого накрийте кришкою і дайте настоятися до повного охолодження, процідіть і відіжміть. Приймати цей засіб потрібно двічі на день по 100 мл за 30 хвилин до прийняття їжі.
  • Відвар з кропиви собачої та суміші трав. Вам знадобляться по 3 ст. ложки кропиви собачої і сухоцвіту болотної, 1 ст. ложка хвоща польового, 1 ст. ложка кори крушини ламкої і 2 ст. ложки багна болотного. Всі інгредієнти ретельно перемішайте і подрібніть. Після цього візьміть 2 ст. ложки отриманої суміші і залийте 0,5 л окропу і кип'ятіть протягом 10 хвилин. Потім накрийте кришкою, укутайте і в такому вигляді настоюйте 30 хвилин, після чого остудіть і процідіть відвар. Приймайте тричі на день по 1/3 склянки після прийому їжі.

І пам'ятайте, пустирник при гіпертонії дає хороші результати на початкових стадіях захворювання, в іншому випадку необхідно підходити до вирішення проблеми комплексно.

Схожі статті: