Псоріаз волосистої частини голови - симптоми, причини, лікування

Псоріаз може з'явитися в будь-якому місці на вашій шкірі. Якщо псоріатичні бляшки утворюються на волосистій частині голови, його називають – псоріаз волосистої частини голови, псоріаз на голові.

Псоріаз волосистої частини голови - симптоми, причини, лікування

Цей тип псоріазу може також виходити за межі волосяного покриву голови. Він може з'явитися на чолі, а іноді може доходити до задньої частини шиї або з'являтися за вухами.

Причини виникнення псоріаз волосистої частини голови

Часто при цьому типі псоріазу можуть знадобитися інші види лікування. Це пов'язано з тим, що шкіра волосистої частини голови товщі, а волосся можуть стати перешкодою для лікування стандартними способами.

У когось може з'явитися псоріаз на голові

Поява псоріазу на волосистій частині голови є досить поширеним явищем. За оцінками дослідників, принаймні половина (50 %) людей, які страждають бляшковидным (звичайним) псоріаз, щонайменше один раз будуть мати спалах псоріазу на шкірі голови.

Що викликає псоріаз на шкірі голови

Незалежно від того, де і в якій формі виникає псоріаз, причина у нього одна. Це захворювання розвивається, коли імунна система посилає неправильні сигнали, які провокують надмірно швидкий ріст клітин шкіри. Нові клітини шкіри утворюються в лічені дні, тоді як нормою вважається оновлення клітин шкіри кожні 4 - 12 тижнів (залежно від віку). Відбувається нашарування клітин шкіри, які не встигають усуватися організмом з поверхні тіла, в результаті чого з'являються щільні, запалені, вкриті сріблястими лусочками бляшки. Читайте більше про причини псоріазу.

Симптоми і ознаки псоріазу волосистої частини голови

Псоріаз волосистої частини голови - симптоми, причини, лікуванняПсоріаз може з'явитися в будь-якому місці на шкірі голови. Іноді він може проявитися у вигляді невеликого плями, яка може бути легко приховано волоссям. Псоріаз також може охопити весь шкірний покрив голови. Коли на шкірі голови з'являється псоріаз, ви можете зауважити наступне:

 • Червонуваті плями на шкірі голови. Деякі плями ледве помітні. Бляшки також можуть бути щільними і запаленими, що важко не помітити.
 • Схоже на лупу лущення і сріблясто-білі лусочки. При псоріазі волосистої частини голови, у вас може виникнути відчуття, що у вас просто стало багато лупи. Багато людей, що мають псоріаз волосистої частини голови, помічають лущення. Але псоріаз і лупа – це не одне і те ж. На відміну від лупи, волосисту частину голови при псоріазі покривається сріблястими, блискучими і сухими лусками.
 • Суха шкіра голови. Шкіра на голові може стати настільки сухий, що на ній можуть почати з'являтися тріщини і вона почне кровоточити.
 • Свербіж. Це один з найбільш поширених симптомів. У деяких людей, свербіж по його інтенсивності можна класифікувати як помірний, інші ж люди можуть відчувати настільки інтенсивний свербіж, що він просто може заважати їм нормально жити і стає причиною безсонних ночей.
 • Кровотеча. У зв'язку з тим, що псоріатичні бляшки на голові дуже сильно сверблять, багато людей починають розчісувати нігтями, що призводить до пошкоджень шкіри. Подряпини можуть стати причиною кровотечі. Шкірні ушкодження також призводять до погіршення симптомів псоріазу. Подряпини можуть спровокувати потовщення і збільшення площі бляшок. Саме тому дерматологи кажуть своїм пацієнтам – «Намагайтеся не подряпати шкіру голови».
 • Печіння або біль. Ви можете відчувати печіння і сильний біль на шкірі голови.
 • Тимчасова втрата волосся. Розчісування шкіри голови нігтями і гострими предметами або форсоване видалення корост на голові може привести до втрати волосся. Після того, як шкіра голови буде очищена від псоріазу, зазвичай волосся заново виростають.

Ці ознаки і симптоми можуть з'являтися і зникати. Деякі люди за все життя можуть випробувати тільки одну єдину слабо виражену спалах псоріазу на шкірі голови. У інших же може виникати досить велика кількість спалахів, абсолютно різноманітних за ступенем тяжкості від легкої до важкої. Багато факторів можуть спровокувати загострення, наприклад, стрес, холод і сухе повітря.

Діагностика псоріазу волосистої частини голови

Дерматолог може діагностувати псоріаз шкіри голови при її огляді.

Іноді може знадобитися біопсія – зішкріб невеликого фрагмента шкіри. Ця шкіра відправляється в лабораторію. Звіт, наданий лабораторією, дасть відповідь, чи має пацієнт псоріаз волосистої частини голови чи ні.

Лікування псоріазу волосистої частини голови

Псоріаз волосистої частини голови - симптоми, причини, лікуванняПсоріаз волосистої частини голови у багатьох людей викликає сильний дискомфорт. Деякі люди відчувають себе ніяково. Лікування може полегшити ці проблеми. Існує багато безпечних та ефективних методів лікування. Деякі люди отримують полегшення від застосування лікувального шампуню або спеціального розчину. Деякі з цих коштів можуть бути придбані без рецепта.

Але псоріаз на голові може бути непіддатливою, що може змусити людину відвідати дерматолога. Дерматолог може рекомендувати вам наступні види лікування:

 • Медикаменти, що наносяться на шкіру голови.
 • Лікарські шампуні.
 • Пом'якшувачі лускатої кірки.
 • Ін'єкції.
 • Світлову терапію (фототерапію).
 • Біопрепарати та інші ліки, що діють на весь організм.

Після відвідування дерматолога, при дотриманні всіх приписів, людина рідко довго страждає від псоріазу волосистої частини голови.

Рекомендації

Щоб допомогти своїм пацієнтам отримати максимальний результат від системи лікування псоріазу волосистої частини голови, дерматологи часто дають їм такі поради:

Намагайтеся не дряпати шкіру голови

Дерматологи розуміють, що шкіра голови при псоріазі може дуже сильно свербіти. Подряпини можуть погіршити симптоми псоріазу і викликати його поширення. Пошкодження шкіри можуть призвести до незначних кровотеч. Вони також можуть спровокувати випадання волосся, що може стати помітним з боку.

Усуває свербіж

Не варто чекати поки спалах псоріазу пройде сама по собі. Починайте лікувати захворювання відразу ж, щоб якомога швидше позбутися від сверблячки. Після очищення шкіри від бляшок, свербіж припиниться. Якщо хочете вирішити або принаймні полегшити свербіж, ці натуральні засоби допоможуть – 10 натуральних засобів для лікування псоріазу в домашніх умовах.

Мийте голову акуратно

Втирання шампуню в шкіру голови може дати вам помилкове відчуття того, що вам стає краще. Тертя, очищення і чухання голови, як правило, погіршують симптоми цього захворювання.

Видалення луски з обережністю

Для ефективного лікування псоріазу волосистої частини голови, необхідно послабити і видалити лусочки на шкірі. Ви повинні зробити це акуратно. Грубе зривання лусочок може посилити спалах псоріазу і привести до випадання волосся.

Використовувати пом'якшувачі лусочок

Використовуйте засоби, що містять саліцилову кислоту, такі як шампуні, тоніки і мазі. Це допоможе вам пом'якшити лусочки перед їх м'яким видаленням. Пом'якшення псоріатичних бляшок також дозволяє вживаних вами ліків ефективніше справлятися з поставленим завданням. При нанесенні препарату на шкіру голови, обов'язково забирайте волосся в сторону. Це допомагає гарантовано наносити лікарський засіб безпосередньо на шкіру голови, а не на волосся.

Намагайтеся не піддаватися стресу

Спалаху псоріазу для багатьох людей можуть бути досить стресовими подіями. Крім того, що стрес сам по собі негативно позначається на здоров'ї людини, він також може погіршити симптоми вашого псоріазу. Стрес може спровокувати випадання волосся на голові. Якщо ви відчуваєте стрес у зв'язку з вашим захворюванням, вам необхідно шукати способи розслабитися, що може творити чудеса. Це вам може допомогти – Як позбутися стресу - 10 кращих способів.

Схожі статті: