Причини болю в спині і їх симптоми

Болю в спині – досить поширене явище в повсякденному житті людини, в одних людей вони бувають часто, в інших їх зовсім не буває.

Причини болю в спині і їх симптоми

Причини болю в спині бувають різні, від банального защемлення нерва або переохолодження, до серйозних захворювань внутрішніх органів. І для того, щоб розібратися в тому, що стало причиною болю, нам іноді все ж доведеться звернутися до лікаря, бо, як не завжди вдається поставити діагноз самостійно. Як без лікарні та лікарів зрозуміти, що саме сталося з нашою спиною і що послужило причиною? Читайте далі і дізнаєтесь.

Що стало причиною болю в спині?

Защемлення нерва

Як правило, це відбувається з кількох причин: викривлення хребта (сколіоз), спазм м'язів, різка фізичне навантаження (не розігрівшись підняли тяжкість не дотримуючись запобіжних заходів), травма хребта, пухлина. Це може статися в будь-якому з відділів хребетного стовпа. Буває навіть так, що защемлен міжреберний нерв в грудях і віддає в спину настільки сильно, що не тільки поворухнутися, але і дихати навіть боляче. Температура може піднятися до 37 – 37,5°C.

Симптоми
 • Від незначної до сильної болі в області защемлення нерва (може віддавати болем в інші частини тіла).
 • Болі в області серця, нирок, шлунка.
 • Спазм м'яза.

Надмірна м'язова навантаження

Більше 80% болів в спині, особливо нижній її частині (попереку) пов'язані з великим навантаженням. Цьому сприяють не тільки напружена фізична робота, але і довге перебування за комп'ютером, офісна робота, пов'язана з тривалим перебуванням в сидячому положенні.

Симптоми
 • М'язова біль вздовж хребта.
 • Біль в попереку.

По темі: Різка біль у спині - поширені причини і діагностика.

Грижа міжхребцевих дисків

Це захворювання не так вже рідко зустрічається. Група ризику включає в себе людей переважно середнього і похилого віку. Грижа виникає переважно через травми спини, остеохондрозу (при піднятті тяжкості), підвищеної маси тіла, різких рухів (поворот в сторону), викривлення хребта.

Симптоми
 • Тупі болі в поперековому відділі хребта непостійного характеру.
 • Посилюються болі під час сидіння, стояння, кашлю, чхання, а також під час бігу.
 • Грижа в області попереку провокує надмірне напруження м'язів спини. Це відбувається з-виникає сильний біль, і при цьому стає складно випрямитися.
 • Часто може виникати слабкість, оніміння і поколювання в ногах.
 • Сильні болі, що віддають в сідниці, стегна або ноги.
 • «Стріляючі болі».
 • До всього іншого можуть спостерігатися запори, діарея, затримка або нетримання сечі і імпотенція

Причиною болю в спині також можуть стати захворювання внутрішніх органів

  1. Камені в нирках
  2. Захворювання ШКТ
  3. Інфаркт
  4. Рак
  5. Хвороби легень

Якщо біль у спині виникає під час фізичного навантаження, у вас періодично болить спина протягом тривалого періоду часу або виник різкий біль в спині, не впадайте у відчай. Постарайтеся об'єктивно поглянути на вашу проблему і відстежити причину появи тих чи інших симптомів та після прийміть заходи до усунення болю в спині. Ми охопили найпоширеніші причини болю в спині і якщо ви сумніваєтеся в походженні проблеми, зверніться до лікаря, для встановлення точного діагнозу.

Схожі статті: