Правильне харчування - як схуднути

Питання правильного харчування з кожним роком стає все актуальнішою. Достаток різноманітних продуктів на полицях магазинів вражає. Від овочів і фруктів до продуктів, виготовлених на фабриках.

Правильне харчування - як схуднути

Фабричні продукти харчування практично не несуть в собі цінних поживних речовин і часто приносять шкоду здоров'ю за рахунок великої кількості у їх складі синтетичних компонентів. Але навіть здорове харчування не в змозі забезпечити наш організм всім необхідним. У зв'язку з поширенням фастфуду і фабричної їжі загострилася проблема зайвої ваги. У багатьох людей виникає питання «Як схуднути?». Для цього ми повинні подивитися на те, чим ми зараз харчуємося і скласти правильний раціон харчування. «Завдяки» нашій цивілізації вирощених в овочах, фруктах і злаках зараз за деякими даними бракує від 60 % до 80 % вітамінів і мінералів. Плюс до всього вони рясніють пестицидами, гербіцидами, важкими металами, нафтопродуктами та іншої поганню. У зв'язку з цим в розвинених країнах люди вже кілька десятиліть біологічно активними добавками, які очищають організм від цих шкідливих речовин, борються з вільними радикалами, що викликають ракові захворювання, заповнюють недолік поживних речовин, відновлюють порушені функції органів і систем.

Здорове харчування – поговоримо про раціоні

Правильне харчування, безумовно, повинно бути збалансовано. Сюди повинні входити потрібні нам вітаміни, мінерали, антиоксиданти, амінокислоти та інші компоненти. Людям, відносно здоровою при складанні раціону необхідно враховувати такі моменти.

  • На добу необхідно споживати близько трьох порцій злаків.
  • Дві порції білкової їжі.
  • П'ять порцій овочів і фруктів, бажано в сирому вигляді.
  • Від алкоголю краще взагалі утримуватися.
  • Що стосується солодощів, однієї порції буде більше, ніж достатньо.

Правильний раціон здорового харчування можна скласти, враховуючи такі рекомендації:

Злаки, які корисні для здоров'я: гречана крупа (особливо не просмажене), пшенична крупа ячна крупа рисова крупа (особливо неочищений рис), так само макарони з твердих сортів пшениці. В середньому, одна порція відвареного продукту становить 200 – 250 грамів. Пару раз в тиждень ці страви можна замінити на картопляні блюда, бажано відвареного і мінімальним додаванням жирів. Якщо дуже хочеться хлібобулочних виробів, то одну порцію злаків можна замінити на 50 грамів хліба. До хлібу так само є вимоги, він повинен бути по можливості або зерновим хлібом. Солодкі булки можна їсти в якості десерту, але не як основне харчування.

Продукти, що містять білок: м'ясо тварин, риби і птиці, яйця (дуже корисні в сирому вигляді), сирні продукти, сири твердих сортів. Більша частина м'ясних продуктів повинна бути нежирної, але від жирного м'яса теж не слід відмовлятися зовсім і воно повинно бути присутнім у раціоні для підтримки в нормі Ваших судин.

Фрукти і ягоди: по можливості повинні бути в щоденному раціоні. Якщо Ви звикли їсти всілякі солодощі, почніть поступово замінювати солодкі страви на фрукти і ягоди, тим самим у Вас виробиться корисна звичка, яка добре позначиться на Вашій фігурі.

Овочі: так само дуже важливі в щоденному раціоні, особливо в сирому вигляді. Роблячи салати, постарайтеся використовувати рослинне масло. Свіжі овочі це так само природне очищення кишечнику, оскільки вони містять клітковину.

Правильний раціон харчування для чоловіків і жінок

основні принципи правильного харчування враховується стать, вік і рід занять людини.

Що стосується чоловічої статі, то правильне харчування для них, це:

  • Додаткові протеїни. А це достатня кількість м'ясних продуктів, бобових і горіхів в щоденному раціоні.
  • Не потрібно забувати про овочах і фруктах. Постарайтеся харчуватися не тільки картоплею, зробіть меню.
  • Обов'язково вживайте молочнокислі бактерії – вони містяться в кефірі, йогурті. Ці бактерії основні постачальники вітамінів у нашому організмі.
  • Забезпечте себе додатковим надходженням в організм поліненасичених жирних кислот Омега-3, Омега-6, Омега-9. Це ви можете отримати, вживаючи жирні сорти морських риб. Так само можете підключити додатково Бади містять ці кислоти. Дуже корисно для підтримки нормального гормонального фону і здоров'я Вашої серцево-судинної системи.
  • Спиртного НЕМАЄ. Обмежте себе у вживанні міцних напоїв. Здоров'я Вам це не додає.

Правильне харчування - як схуднутиДля людей, що займаються якимось спортом, стежити за харчуванням необхідно ще пильніше. Під час занять витрачаються ресурси організму і витрачається велика кількість калорій. Для відновлення м'язів і поповнення витрачених ресурсів організму необхідно підвищене споживання складних вуглеводів і білкової їжі. Додатково необхідно приймати вітаміни і мінерали. При їх виборі зверніть увагу на натуральність. Доведено, що синтетичні вітаміни не несуть ніякої користі організму і стають причиною онкологічних захворювань.

Правильне харчування в підлітковий період:

Правильне харчування в юнацький період – досить непросте завдання. Організм в цей період переживає бурхливе зростання і потребує посиленого живлення і додаткового джерела натуральних вітамінів. Намагайтеся годувати дитину виключно свіжими натуральними продуктами. У цей період закладаються звички, які і будуть потім домінувати в житті. Потрібно закласти правильні, здорові звички. Це буде запорукою здоров'я, стрункості і довголіття.

Схожі статті: