Не давайте дітям ехінацею

Ехінацея — потужне імуномодулюючий засіб, здатний з легкістю захистити від застуди і вірусних захворювань. Багато батьків в осінньо-весняний період замислюються над тим, як захистити свою дитину від різних інфекцій або допомогти одужати, якщо він вже захворів і використовують ехінацею.

Не давайте дітям ехінацею

Британське агентство по регулюванню лікарських засобів і продуктів для здоров'я MHRA попереджає, що батьки не повинні давати ехінацею дітям до 12 років у зв'язку з можливим виникненням сильних алергічних реакцій.

Чому не варто давати ехінацею дітям?

Дослідження показують, що деякі сорти ехінацеї можуть стати причиною виникнення висипки у дитини, набряку слизової оболонки рота і язика, і що найстрашніше, можуть навіть викликати анафілактичний шок. Ехінацея вже багато десятиліть користується великою популярністю, як натуральне загальнозміцнюючий засіб, що підвищує імунітет засіб (читайте детальніше про корисні властивості ехінацеї). У 2007 році було опубліковано дослідження в журналі The Lancet, де говорилося про те, що ехінацея здатна вдвічі скоротити ймовірність виникнення застуди. Це дало потужний імпульс виробникам натуральних лікарських засобів до виробництва препаратів на основі ехінацеї. Її прийом також скорочує тривалість застуди на 1 - 4 дні, про що свідчать 14 окремих досліджень.

Не давайте дітям ехінацеюПісля консультацій з європейським Комітетом Рослинних Лікарських Засобів (HMPC) і Консультативним комітетом з трав'яним лікарських засобів Великобританії (HMAC), тепер MHRA попереджає, що ехінацею дітям до 12 років не слід давати. Прес-секретар MHRA сказав: "Передбачувані вигоди використання ехінацеї дітьми у віці до 12 років перевищують потенційні ризики в цій віковій групі, оскільки існує незначний ризик виникнення алергічних реакцій з дуже серйозними наслідками". Він також додав, що існує теоретичний ризик анафілактичного шоку, але подібні випадки дотепер не були задокументовані.

Діти старше 12 років і дорослі можуть сміливо приймати препарати на основі ехінацеї, що дає відмінні результати щодо усунення і профілактики простудних захворювань та зниження ризику побічних ефектів синтетичних засобів. Читайте докладніше про застосування та свідченнях ехінацеї. Річард Вудфилд, голова MHRA, сказав: "Батьки і вихователі мають бути обізнані, що діти у віці до 12 років можуть мати певний ризик виникнення алергічних реакцій, таких як висипання від перорального прийому ехінацеї, щоб уникнути неприємностей краще не давати ехінацею дітям".

Схожі статті: