Лікування ендометріозу яєчників: які ліки ефективніше?

Лікування ендометріозу яєчників: які ліки ефективніше?

Жінки, які приходять на огляд до гінеколога, завжди бояться почути якийсь невтішний діагноз з приводу свого здоров'я. Але, якщо таке сталося, не варто відразу панікувати, адже добре, коли проблема виявлена заздалегідь.

Говорячи про ендометріозі яєчників, слід починати по порядку. Потрібно визначити відразу, що це не найстрашніша хвороба. Просто, ендометріоз яєчників необхідно вчасно виявити і почати лікування. Що ж це таке? Ендометріоз - це розростання ендометрія, що виходить за межі матки. Ендометрієм називається слизова оболонка матки, що покриває її зсередини. Клітини ендометрію розростаються, тим самим утолщая стінки ураженого органу.

Також, вони реагують на гормональні викиди в організмі жінки, тим самим викликаючи дискомфорт у нижній частині живота. З'являються тягнучі тупі болі, що віддають в пах і поперек, також, зустрічаються випадки порушення менструального циклу і кров'янистих виділень. Можна вважати, що ендометріоз і запалення, у своєму роді, слова синоніми. Так як, на тлі таких кров'янистих виділень, тканини дратуються і запалюються, що може призвести до розвитку хронічних запальних процесів. Якщо у жінки присутній описані вище відчуття, і є підозра на ендометріоз яєчників, симптоми цього захворювання різноманітні. Варто відзначити, що на симптоми даного захворювання впливають такі фактори, як: психологічний стан жінки, форма захворювання, ступінь поширення ендометріозу.

Одним з більш поширених симптомів є больовий синдром. Він проявляється болями в нижній частині живота, що віддають в малий таз, сильними, а часом, і нестерпними болями при менструації. Далі, симптоми отруєння або інтоксикації організму. Можуть супроводжуватися нудотою, блювотою, запамороченням і поганими аналізами крові. Безпліддя також може бути симптомом ендометріозу. Порушення менструального циклу, а тобто, кров'янисті виділення за кілька днів до місячних, і через кілька днів після.

Критичні дні стають тривалішими. Якщо жінка все ж зіткнулася з цією проблемою, то зневірятися не варто. Як лікувати ендометріоз яєчника? Найчастіше призначається тривале гормональне лікування. У хід йдуть гормональні протизаплідні засоби. Ці засоби знижують активність роботи яєчників, тобто, вироблення яйцеклітин і зниження естрогену. Тим самим, недуга відступає, клітини ендометрію зменшуються, відповідно, площа ураження органу звужується. Ще використовують препарати тривалої дії, тобто, можна взяти внутрішньоматкову спіраль.

Це препарат місцевої дії, ефективний у різних ступенях захворювання. Також, в якості лікування можуть призначити гестагенні гормони. Вводяться один раз в 3 місяці. Є ефективними у деяких формах ендометріозу. І, останнім варіантом, яким користуються у самих крайніх випадках, це андрогени. Андрогени здійснюють "заморозку" ендометріозу, так як він не піддається лікуванню. Це відбувається тоді, коли територія, охоплена хворобою, обширна.

Якщо більш детально розглянути препарати, які можна застосовувати при ендометріозі, то можна відзначити Циклоферон і Тержинан. Циклоферон при ендометріозі призначають як протизапальний і гнітюче хвороба засіб. Завдяки природним интерферонам, що містяться в препараті, підвищується иммунет до різних вірусів, що не дозволяє в подальшому розвиватися захворювання.

Циклоферон випускається у вигляді ампул з розчином. Кількість ін'єкцій призначається лікарем відповідно до ступеня поширення захворювання. Ін'єкції ставляться внутрішньом'язово по 2 мл на кожний третій день, тобто 1,2, 4,6, 8,9 і т. д. Курс лікування 23 дні.

Тержинан при ендометріозі призначається у більш серйозних випадках. До складу тержинана входить антибіотик неоміцин. Цей антибіотик широкого спектра дії, що протистоїть багатьом видам бактерій і вірусів. Також, у препараті присутній тернидазол, протигрибковий засіб, який чинить дію на тканини, змінюючи структуру і властивості клітинної мембрани.

Ністатин, доповнює складову частину тержинана. Цей протигрибковий антибіотик має великий вплив проти дріжджоподібних грибків, змінює і уповільнює ріст клітин тканин. Препарат Тержинан випускається у формі вагінальних таблеток. Таблетка вводиться перед сном в положенні лежачи. Курс лікування при легкій формі ендометріозу 10 днів, в більш складних формах - 20 днів.

Жінки повинні берегти своє здоров'я. Жінка є продовжувачкою роду. Здорова жінка - запорука здорової та щасливої сім'ї! Вчасно помітили захворювання піддається лікуванню!

Схожі статті: