Лікування астми за К. Бутейко

Коли ліки не допомагають, а надія на зцілення недуги стає все туманнішими, у людини є вибір – здатися або почати шукати інші шляхи. Лікування астми по Бутейко – це якраз інший шлях, що веде не до купіруванню симптомів захворювання, як у випадку з традиційною медициною, а до повного усунення першопричини хвороби.

Лікування астми за К. Бутейко

Більше 50 років тому дослідження радянського вченого Костянтина Павловича Бутейко показали основну причину астми. Виявилося, що причиною всіх випадків астми є так звана легенева гіпервентиляція, яка провокується глибоким диханням, викликає нестача вуглекислого газу в організмі. Саме глибоке дихання веде до хронічних захворювань дихальних шляхів, хронічного запалення бронхів з задухою і кашлем.

Застосовуючи традиційні препарати розширюють бронхи, не піклуючись при цьому про усунення першопричини захворювання, люди дуже ризикують заробити до всього іншого емфізему легень та пневмосклерозом. Лікування астми за методом Бутейко довело свою ефективність на практиці не тільки в боротьбі з нападами астми, а в повному усуненні захворювання без можливості рецидиву. Ця система перевірена і випробувана не тільки в нашій країні, її успішно застосовують і за кордоном. Мала її популярність обумовлена тим, що це не вигідно системі традиційної медицини, адже людина може оволодіти потрібними вправами і самоисцелиться абсолютно безкоштовно.

Чому виникає астма?

Як показує практика, глибоке дихання видаляє з організму велику кількість CO2, що ускладнює транспортування гемоглобіном кисню в клітини. Наслідком гіпервентиляції є кисневе голодування, яке у свою чергу призводить до спазмів бронхів, судин, носових каналів, нападів задухи, утворення слизу в легенях і закладеному носі. Все це не просто так відбувається. Наш організм – це саморегулююча система і ці негативні для нас ефекти створюються нашим організмом для того, щоб уникнути втрат вуглекислого газу, низький вміст якого може викликати не тільки астму, але і ще близько 150 різних захворювань. Вкрай ж низький вміст CO2 призводить до смерті. Почніть займатися вправами по системі Бутейко і ви помітите перші результати вже через 10 – 15 хвилин занять.

Вправи для лікування астми

Дихальні вправи за системою Бутейко дуже часто можна зустріти під назвою ВЛГД, що розшифровується, як «метод вольової ліквідації глибокого дихання».

 1. Вчіться поверхневому диханню. Це базовий принцип. Слідкуйте за своїм дыханиеми намагайтеся дихати глибоко. Спочатку це може викликати дискомфорт, але натренувавши себе належним чином і просто почавши правильно дихати, ви вже почнете позбавлятися від маси проблем. Природно, при підвищених фізичних навантаженнях, дихання автоматично буде глибше, але варто зауважити, що і рівень CO2 в організмі в цих умовах також буде вище. Тому, шкоди від цього не буде.
 2. Вправа поверхневого дихання. Дихайте поверхнево 3 – 4 рази на добу. Спочатку вправа може займати мінімум 3 хвилини, пізніше практикуючи, доведіть до 10 хвилин.
 3. Затримуйте дихання під час прогулянки. Почніть затримувати дихання після видиху на нетривалий час. Потім необхідно подихати одну хвилину і знову затримати дихання, закривши при цьому ніс. Почати можна навіть з 5 – 6 секунд і в процесі тренувань доведіть до 50 – 60 секунд.
 4. Затримування дихання. Затримуйте дихання на якомога більш тривалий час, після чого поверхнево дихаєте. Як тільки з'явиться бажання глибоко зітхнути, починайте вправу заново.

Вдихи повинні бути коротше видихів у 1,5 – 2 рази. Наприклад: вдих 2-3 с, видих 3-4 с. Вправи можуть викликати сильний дискомфорт, страх нестачі повітря, загострення якоїсь хвороби. Не лякайтеся цих відчуттів, вони скоро пройдуть, і ви підете на поправку. Головне робіть вправи в стані розслаблення.

Продукти допомагають в лікуванні астми:

- Бджолиний пилок

- Бджолиний прополіс

- Чиста питна вода

Лікування астми по Бутейко дає прекрасні позитивні результати, як у дорослих, так і у дітей. Якщо ви побоюєтеся робити вправи самостійно, то пошукайте сертифікованого методиста, який допоможе вам знайти здоров'я і продовжити життя.

Схожі статті:

 • ГРЗ у дитини - причини, симптоми, лікування

  ГРЗ у дитини або дорослого (по-іншому зване застудою), є групою поширених інфекційних захворювань верхніх дихальних шляхів. Хоча багато людей і думають, що дитина може підхопити ГРЗ, не одягаючис...

 • Лікування суглобів медом - рецепти

  Серед маси народних засобів лікування хвороб суглобів, варто пильніше придивитися до дуже доступному для багатьох продукту, такого як мед. Лікування суглобів медом здатне усунути різні патології,...

 • Запор - причини, симптоми, лікування

  Ваша дитина плаче, сидячи на горщику або виходячи з туалету зі скаргами про те, що йому боляче, коли він тужиться? Ймовірною причиною виникнення цього стану є запор - дуже поширена проблема у діт...

 • 13 коштів для лікування харчового отруєння в домашніх умовах

  Харчове отруєння або захворювання харчового походження виникає в результаті вживання зараженої або зіпсованої їжі, що містить токсини, хімікати і патогени, такі як бактерії, паразити і віруси. Пе...

 • Лікування тонзиліту у дорослих в домашніх умовах

  Майже кожна людина у своєму житті хоча б раз відчував на собі всі «принади» тонзиліту. Тонзиліт – це не що інше, як інфекційне захворювання мигдалин, розташованих в задній частині ротової порожни...