Лікування аменореї народними засобами: які трави найефективніше?

Лікування аменореї народними засобами: які трави найефективніше?

Аменорея – це стан організму, при якому спостерігається відсутність менструального циклу більше ніж пів року. Багато жінок хочуть дізнатися, як лікувати аменорею народними засобами.

Перед тим, як почати лікування аменореї народними засобами, потрібно пам'ятати, що не завжди можна отримати бажаний результат, але такий спосіб допоможе відновити природні функції організму.

Головною причиною аменореї є зміна або порушення природного гормонального фону жінки. Це може бути як клімакс, так і вагітність та годування груддю. Крім того, причина може критися в різних жіночих захворюваннях матки або яєчників, сильних фізичних навантажень або різкого схуднення.

Як показує практика, причина аменореї може бути в підвищеному емоційному напруженні, а також під час психічного розладу.

Що стосується симптомів аменореї, то головний симптом – це відсутність менструацій. Якщо вони пов'язані з вагітністю або клімаксом, то можуть з'явитися і інші симптоми – зменшення грудей, надмірне оволосіння різних ділянок шкіри, поява неприємного запаху на тілі. У деяких випадках може збільшитися обсяг клітковини.

Доктора виділяють первинну та вторинну аменорею. Під час первинної аменореї закінчуються менструації, що може говорити про травму яєчника або генетичне захворювання. У підсумку статева сфера повністю не розвивається, жінка має невелике зростання, або навпаки, високий, з фігурою, яка подібна до чоловічої.

Під час первинної аменореї страждає не тільки статева система жінки, але і серцево-судинна й ендокринна. Найчастіше, жінки, яким поставлений діагноз гіпофізарна аменорея, мають низький інтелект, емоційні порушення, а також захворювання, що стосуються нервової системи.

Під час вторинної аменореї, не тільки відсутні менструації, але і відбуваються різні фізіологічні зміни, але при цьому фізичний стан в нормі.

Для того щоб поставити цей діагноз, лікар проводить звичайний гінекологічний огляд. Цей звичайний спосіб допоможе побачити захворювання на ранній стадії, навіть тоді, коли жінка не знає про це. Доктор вчасно призначить лікування, в яке входять не тільки препарати, але і призначить процедуру УЗД, яка покаже, в якому стані знаходяться яєчники, матка і придатки.

Лікування аменореї травами дасть ефект в тому випадку, коли дане захворювання викликане або запальним процесом, або нервовим зривом. В інших випадках допоможе тільки кваліфіковане втручання лікарів.

Для того щоб усунути запальний процес аменореї, потрібно скористатися травами у вигляді відварів або настойок. Їх потрібно приймати у вигляді ванночок, так і у вигляді спринцювання, або приймати настоянки як чай для того, щоб зміцнити організм.

Шавлія при аменореї зарекомендував себе з кращого боку, так як він здатний зміцнити організм зсередини, а також зняти запалення. Крім того, він виступає в ролі м'якого заспокійливого.

Що стосується інших народних засобів, ефективні настої із звіробою, череди, ромашки, чистотілу і череди. Для того, щоб зміцнити імунітет під час хвороби, бажано використовувати такі продукти бджільництва, як мед, пилок і бджолине молочко.

Перед тим, як готувати якусь настоянку, потрібно перевірити, чи немає на той чи інший засіб алергії.

Лікування аменореї за допомогою Родіоли рожевої досить ефективне, як показує практика. Для того щоб приготувати настій, потрібно використовувати корені та кореневища Родіоли рожевої. Їх потрібно дрібно нарізати, покласти в скляну тару і залити якісної горілки, з розрахунку 50 г коренів – 500 мл горілки. Суміш необхідно настоювати протягом 15 днів і приймати по 20 крапель, розведених у воді. В день потрібно спожити настій три рази на день, за 30 хвилин до їжі.

Для того щоб уникнути захворювання, потрібно тримати в нормі масу тіла, уникати сильних фізичних навантажень і нервових напружень. Якщо людина або різко втратить велику кількість зайвих кілограм, або інтенсивно набере їх, менструації можуть припинитися. Що ж стосується вагітності, то її бажано планувати до 30 років.

Перед тим, як розпочати прийом настоїв трав, потрібно обов'язково знати, що це дійсно аменорея, а не вагітність. У цьому допоможе лікар, він підкаже, які народні засоби потрібно застосовувати на певній стадії хвороби.

Схожі статті: