Користь солі. Яка сіль найкорисніша?

чи Можна обійтися без солі? Чи потрібно додавати в свій раціон сіль? Яку сіль найкраще вживати в їжу? Зараз ми поговоримо про це детальніше, але перш давайте подивимось ось на що.

Користь солі. Яка сіль найкорисніша?

Користь солі неоціненна для нашого організму, але чому люди не можуть отримувати її просто з продуктів харчування? Справа в тому, що сіль справді є в овочах, фруктах, м'ясі і пр. і людина може отримувати необхідну її кількість не додаючи окремо. Стародавні, отримували достатній для життя обсяг солі просто з їжі. Але це відбувалося лише до того моменту, як люди навчилися готувати їжу на вогні. Термічна обробка продуктів харчування видаляє частина солей і саме тому варена їжа без солі здається прісною.

Сіль в достатній кількості можна отримувати тільки з сирої їжі, особливо з м'яса. Але так як м'ясо в сирому вигляді ми не їмо, і основна маса людей вживає сирі овочі і фрукти у вкрай малій кількості, досолювати їжу нам просто життєво необхідно. Невже сіль, це життєво важливий мінерал?

Жити без солі неможливо

Хлорид натрію (сіль) життєво необхідний нам, адже наш організм складається з води на 60 – 85 %, а сіль якраз і підтримує той необхідний водний баланс, необхідний для життя. Хлорид натрію складається з двох важливих елементів – хлору і натрію.

 • Хлор бере участь в утворенні соляної кислоти, без наявності якої стає неможливим травлення. Він сприяє нормальному функціонуванню нервової системи та ліпідного обміну.
 • Натрій бере участь у передачі нервових імпульсів, рухових функціях м'язових тканин і перенесення кисню в крові.

Без надходження солі в організм стає неможливим вироблення шлункового соку та слини, формування кісток і нормального протікання обмінних процесів. Недостатнє споживання цього мінералу призводить до нервових розладів, захворювань серцево-судинної системи, остеопорозу, анорексії (відсутність апетиту), порушення водно-сольового балансу аж до летального результату. Відмовившись від солі, люди прирікають себе на зневоднення організму, в зв'язку, з чим починають швидко вимиватися з організму важливі мікро - і макроелементи, нестача яких призводить до порушення електролітного балансу організму, що призводить до швидкої стомлюваності, погіршення стану шкіри і волосся.

найкорисніша сіль, яку вибрати?

Сіль екстра

найшкідливіший вид солі. Цей продукт отримують методом випарювання та очищення содою. Ця технологія прибирає всі корисні елементи з солі і залишає лише хлорид натрію в чистому вигляді. Хлор і натрій вона заповнює, і тільки... Тому не чекайте від такої солі великої користі.

Кам'яна сіль

Видобувається в соляних шахтах і в натуральному вигляді має сіруватий відтінок. Ми ж купуємо в магазині вибілений її варіант «Кухонну сіль». Ця сіль на порядок корисніше для організму, ніж «Сіль екстра».

Йодована сіль

Сіль, збагачена йодом корисна, перш за все, для людей, які проживають у несприятливих умовах, зокрема в мегаполісах. Але варто відзначити, що таку сіль з обережністю слід вживати людям з проблемами щитовидної залози (читайте про природні засоби для лікування щитовидної залози).

Чорна сіль

Даний вид харчової солі – це натуральна неочищена сіль, оброблена високою температурою. Саме тому вона стає чорного кольору. Ця сіль додатково містить такі корисні компоненти, як сірка, калій, йод, залізо. Вона покращує дію травного тракту і дає легкий послаблюючий ефект.

Дієтична сіль

На відміну від звичайної кухонної солі вона не містить або містить лише мала кількість натрію. У неї включені такі корисні мікроелементи, як калій і магній, що надає сприятливу дію на роботу серця. Показана дана сіль в основному людям з проблемами суглобів.

Морська сіль

найкорисніший вид солі, що поєднує в собі величезну кількість природних мінералів, мікро - і макроелементів. Її отримують, випарівая морську воду.

На якому вигляді солі зупинитися, звичайно ж вирішувати вам. Сіль відіграє важливу роль у нашому житті не тільки в якості смакової приправи, але і як з'ясувалося, вона є важливим компонентом, що впливає на багато життєво важливі процеси в організмі. Користь солі науково доведена і перевірена клінічно, але сіль приносить як користь, так і шкоду. В яких випадках сіль може завдати шкоди здоров'ю? Читайте – Шкоду солі: тільки факти.

Схожі статті:

 • Користь картоплі - його харчова цінність і лікувальні властивості

  Наша їжа повинна бути ліками, а ліки-їжею. Користь картоплі неоціненна в світі людей. Він не тільки має чудові поживні властивості, але і є профілактичним засобом багатьох захворювань завдяки сво...

 • Шкоду солі: тільки факти

  Сіль – це продукт присутній практично на кожному столі людей усіх країн і народів світу на всіх континентах. Цей мінерал додається в їжу людиною з давніх часів. Навіть тварини не є винятком, напр...

 • Користь часнику. Часник - ваше здоров'я і довголіття

  Вже не одне тисячоліття у всьому світі часник користується популярністю, як в якості продукту харчування, так і в лікувальних цілях. Користь часнику обумовлена не тільки наявністю в ньому великої...

 • Користь кабачків цукіні для здоров'я

  Кабачки цукіні є універсальною їжею. Їх можна вживати в сирому або вареному вигляді і з'їдаються вони практично не залишаючи відходів, тобто повністю. Кабачки цукіні, крім харчової цінності волод...

 • Користь чайного гриба

  Чайний гриб є древнім лікарським засобом, що володіє величезною кількістю корисних властивостей. Ферментований чайний напій, що виготовляється з чайного гриба, застосовувався у різних цілях протя...