Користь лимона, його властивості та ефекти

Про основні корисні властивості цитрусових знають від малого до великого, і має бути одним з найбільш корисних з них є лимон. Користь лимона обумовлена наявністю в ньому лужних елементів, мінеральних та азотистих речовин, органічних кислот, вітамінів A, B1, B2, P, C, міді, солей калію, фітонцидів.

Користь лимона, його властивості та ефекти

Лимон не просто корисний, адже часто в умілих руках він перетворюється в даний ліки від хвороб. Для лікування лимоном використовують його м'якоть, сік, шкірку, кісточки і навіть ефірне масло, яке отримують з його цедри.

Лимон від вірусів і бактерій

Лимон має виражені противірусні та антибактеріальні властивості. З численних фруктів він краще за всіх справляється з вірусом Грипу. Сік лимона є кращим засобом у боротьбі з вірусами і саме його необхідно використовувати в першу чергу. Завдяки відмінним антибактеріальним властивостям лимон здатний знищити до 20 різних видів відомих нам бактерій. Створивши слабкий розчин лимонної кислоти (1:2000) і помістивши туди хвороботворний організм через нетривалий час вона гине. Лимонна кислота здатна пригнічувати збудників холери, паратифу і дизентерії.

Вчені довели, що від парів лимонного масла за 3 - 12 годин гине пневмокок, за 15 хв. менінгокок гине, за 60 хв. гине тифозна бактерія. Застосовуючи ефірне масло лимона можна знищити дифтерійну бацилу за 20 хв, стафілокок і тифозну бактерію за 15 хв. Від сюди можна зробити напрошується сам собою висновок – ефірне масло лимона володіє вираженими, потужними антибактеріальними і антисептичними властивостями, яке за своєю силою іноді можна порівняти з ефірною олією чайного дерева.

Лимон для імунітету, очищення організму і не тільки

Лимон має відмінне властивість розчиняти токсини в організмі і підсилювати імунну систему. Лимон чудово справляється з гнильними процесами в кишечнику і печінки, а лимонний сік здатний активно виводити токсини і шлаки з організму. Він корисний для людей всіх віків не залежно хворі вони чи ні, бо насамперед лимон — це продукт харчування, тропічний фрукт.

Існує оману з приводу кислоти лимона – люди з підвищеною кислотністю шлункового соку вважають, що вживаючи цей фрукт вони підсилять її, що може привезти до небажаних наслідків. Все відбувається навпаки. При вживанні лимонного соку в організмі людини починає вироблятися карбонат калію, нейтралізує надлишкову кислоту і приводить її кількість до норми як в ШКТ, так і в плазмі крові, тобто лимон лужним. Підвищена кислотність організму – це одна з найпоширеніших причин захворювання на рак, а лимон цьому активно протидіє.

Читайте також:

- 14 корисних властивостей води з лимоном

- Користь часнику. Часник – ваше здоров'я і довголіття

- Користь картоплі – його харчова цінність і лікувальні властивості

- Властивості ехінацеї. Її користь для здоров'я

Застосування і корисні ефекти лимона

Користь лимона, його властивості та ефекти

  • Лимонним соком прискорюють одужання при підвищеній температурі тіла та пропасних станах. Він приємний на смак і легко п'ється.
  • Лимон застосовують при авітамінозах в зимово-весняний період. Він багатий вітаміном C і є відмінним лікувально-профілактичним засобом при ГРЗ і ГРВІ.
  • Лимон застосовується в комплексному лікуванні і профілактиці атеросклерозу.
  • Лимон застосовується при цукровому діабеті для нормалізації обмінних процесів.
  • Лимоном виводять з тіла людини накопичені протягом життя важкі метали.
  • Цедра лимона здатна впоратися з такою проблемою, як метеоризм.
  • Шкірка лимона покращує травлення, усуває токсини з кишечника і печінки.
  • Вживання лимона знижує кислотність крові і очищає її.
  • Спиртова настоянка з цедри лимона здатна позбавити від нудоти і блювання, а також допомагає вивести з предобморочного стану.
  • Лимон допомагає покращити апетит і зняти нервову напругу.

перераховані вище корисні властивості дають нам право стверджувати, що користь лимона дійсно величезна. Їжте частіше цей доступний тропічний фрукт і будете почувати себе добре.

Читайте також:

- 5 причин, чому вам варто пити чай з лимоном і імбиром

Схожі статті: