Користь чайного гриба

Чайний гриб є древнім лікарським засобом, що володіє величезною кількістю корисних властивостей. Ферментований чайний напій, що виготовляється з чайного гриба, застосовувався у різних цілях протягом багатьох століть в безлічі різних культур.

Користь чайного гриба

Користь чайного гриба обумовлена містяться в ньому різноманітними вітамінами, мінералами і ферментами, що сприяють загальному зміцненню здоров'я і дозволяють позбутися від різних захворювань.

Просто кажучи, напій з чайного гриба «Комбуча» - це підсолоджений чай, ферментируемый симбіотичними колоніями бактерій і дріжджів, який в процесі бродіння збагачується живильними речовинами. Процес ферментації займає 7-12 днів залежно від температури і чисельності бактерій і дріжджів, де задіяно понад 90% цукру, яким подслащался напій. Цей процес схожий на те, як готується хлібна закваска або кисломолочні продукти.

Чому саме чайний гриб?

Чайний гриб є прекрасним засобом для підтримки різних систем організму. Це не якась «чарівна пігулка» або панацея від усіх хвороб, але він допомагає нормалізувати функції організму, і допомогти в наступному:

  • детоксикація печінки
  • поліпшення функції підшлункової залози
  • підвищення рівня енергії
  • поліпшення травлення
  • поліпшення настрою (допомагає при тривоги / депресії)
  • придушення Кандида (дріжджі)
  • допомога у засвоєнні поживних речовин
  • допомога у зниженні надмірної маси тіла

Поліпшення травлення

Хоча все ще недостатньо досліджень чайного гриба, які б офіційно могли підтвердити його ефективність при розладах травлення, існує безліч свідчень того, що цей засіб працює. Ми знаємо, що чайний гриб містить пробіотики, ферменти і корисні кислоти, дослідження яких вже проводилися і було науково доведено їх корисний вплив на шлунково-кишковий тракт.

Вчені говорять про те, що в здоровому кишечнику мешкає понад 100 трильйонів мікроорганізмів, що складаються з більш 500 різних видів. Наш організм в буквальному сенсі напханий бактеріями і це нормально. Існує безліч підтверджень того, що знищення корисної мікрофлори в наслідок застосування антибіотиків, антибактеріального мила та інших продуктів, буквально змінюють структуру нашого кишечника, що вкрай небезпечно для здоров'я.

Напої, схоже комбучи (напій з чайного гриба), такі як водний кефір, звичайний кефір і ферментовані продукти, такі як квашена капуста, містять мільярди цих корисних бактерій, ферментів і кислот, які допомагають підтримувати вашу кишкову мікрофлору в збалансованому стані.

Користь чайного грибаЧайний гриб корисний для кишечника - він відновлює кишкову мікрофлору

Природний детоксикант і підтримка печінки

Печінка є одним з основних органів, що беруть участь у детоксикації організму. Чайний гриб багатий глюкаровой кислотою, яка допомагає виводити токсини з організму і дуже корисна для печінки.

Він допомагає підтримувати здорову мікрофлору кишечнику і покращує травлення, тим самим допомагаючи організму засвоювати їжу і в короткі терміни забезпечуючи організм людини енергією без кофеїну.

Зміцнення імунної системи

Користь чайного гриба для імунної системи обумовлена тим, що в ньому міститься велика кількість антиоксидантів. Знову ж, коли справа доходить до зміцнення імунітету, це засіб не є якоюсь панацеєю або «чарівної таблеткою». Напій з чайного гриба допомагає імунній системі відновитися до нормального рівня, що дуже важливо для здоров'я.

Він містить з'єднання, зване 1,4-лактон-D-цукрових кислоти (скорочено DSL), що володіє дивовижними антиоксидантними властивостями. Це з'єднання не присутній в не ферментированном чаї (хоча багато чаї містять велику кількість інших антиоксидантів). Було визначено, що антиоксидант DSL неймовірно гарний для клітинної детоксикації.

Застереження

Крім користі, чайний гриб має деякі мінуси, які необхідно враховувати при його вживанні.

Людям, з будь-яким захворюванням, перед вживанням засобів з чайного гриба необхідно проконсультуватися з лікарем. Деякі люди при його вживанні відчувають біль і здуття живота, швидше за все, у зв'язку із змінами бактеріальної мікрофлори в кишечнику. Також це може свідчити про те, що напій з чайного гриба був неправильно приготований і це може бути небезпечно для здоров'я, у зв'язку з тим, що в ньому могли розвинутися патогенні мікроорганізми і цвілеві гриби.

Також, вживання комбучи може викликати проблеми з зубами, так як цей напій містить великий відсоток натуральної кислоти, яка в деяких випадках шкодить зубам, але все ж її зміст знаходиться на більш низькому рівні, ніж в більшості газованих напоїв.

Дізнайтеся більше: Шкоди чайного гриба - до чого може призвести його вживання.

Схожі статті: