Кориця - користь і застосування цієї дивовижної спеції

У той час як кориця може відрізнятися за кольором, смаком і зовнішнім виглядом, в залежності від місця вирощування і сорту, відмінності в користі для здоров'я незначні.

Кориця - користь і застосування цієї дивовижної спеції

Одна чайна ложка порошку кориці містить до 16% рекомендованої добової норми марганцю, 5% клітковини, 3% заліза і 3% кальцію, але це ще не все. Користь кориці науково доведена і багато люди марно не мають звички вживати її в їжу.

У чому користь кориці?

докладно Розглянемо корисні властивості кориці.

Кров і зменшення запалення

Кориця допомагає усунути запальні процеси і зменшити небажаний утворення згустків крові, які можуть призвести до порушення кровотоку, загальними симптомами різних захворювань і поганого стану здоров'я.

Кориця – потужна антимікробна спеція

Кориця має антибактеріальну, протигрибкову, противірусну і протипаразитарну властивістю. Численні дослідження показали ефективність кориці при безлічі вірусів, включаючи герпес, аденовіруси та ін

Профілактика раку

Дослідження показали, що кориця і масло кориці допомагають запобігти утворенню різних злоякісних пухлин, таких як рак шлунка, меланома, лейкемія, рак товстої кишки і рак лімфоми.

Антиоксидант

Користь кориці дійсно висока, у зв'язку з тим, що вона володіє потужними антиоксидантними властивостями. Було проведено дослідження, в якому порівнювалася антиоксидантна активність 26 спецій. У підсумку, кориця стала явним переможцем, навіть обійшовши такі «суперпродукти», як часник і орегано.

Цукор в крові, діабет і кориця

Кориця стабілізує рівень цукру крові, що може допомогти зі зниженням маси тіла, а також запобігти і навіть допомогти повернути назад, діабет і гіпоглікемію. Одне дослідження показало, що кориця Касія майже в два рази ефективніше допомагає контролювати рівень цукру в крові, ніж така ж кількість Цейлонської кориці.

Читайте також про восьми природних засобах для лікування діабету.

Зниження холестерину ЛПНЩ і тригліцеридів

Вченими було доведено, що регулярне вживання кориці пов'язано зі статистично значущим зниженням рівня холестерину ЛПНЩ і тригліцеридів, підвищенням холестерину ЛПВЩ (корисного холестерину), що говорить про значну користь кориці для серцево-судинної системи.

Кориця і головний мозок

Древні казали – запах кориці може вилікувати зимову нудьгу. Вживання кориці може уповільнити розвиток і навіть звернути назад деякі з проявів хвороби Альцгеймера. Крім того, деякі батьки використовують корицю для лікування синдрому дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ) у своїх дітей.

Застосування кориці

Кориця - користь і застосування цієї дивовижної спеціїКрім кори дерева кориці, використовують також ефірну олію, извлекаемое з різних частин цього дерева. Отже, розглянемо сфери застосування продуктів, одержуваних з кориці.

Здоров'я зубів і ясен

Завдяки антибактеріальним властивостям кориці, можна легко пригнічувати хвороботворні бактерії в роті, не пошкоджуючи при цьому зуби і ясна. Спробуйте використовувати корицю, додаючи її в склади для полоскання рота і зубну пасту, зроблені в домашніх умовах. Крім того, спробуйте полоскати рот кокосовим маслом, змішаним з кількома краплями олії кориці.

Засіб від комах

Ефірне масло кориці може бути використано для лікування головного педикульозу та відлякування (або знищення) мурах, клопів, пилових кліщів, тарганів і комарів.

Шкірні інфекції, такі як стригучий лишай стопи

Спробуйте використовувати ефірна олія кориці при будь-якому інфекційному ураженні шкіри, у тому числі при стригучому лишаї стопи. Завдяки антимікробну і протигрибкову властивостями, масло кориці швидко усуває грибок.

Травлення

Кориця є дуже ефективним засобом для лікування болей, нудоти, блювання, розлади шлунка, діареї і метеоризму. Кориця усуває надлишок газів з шлунка і кишечника, знижує кислотність, вбиває хвороботворні мікроорганізми і діє як сечогінний засіб, допомагаючи зупинити діарею. Кориця допомагає лікувати синдром роздратованого кишечника, зменшує ранкову нудоту і використовується як травний тонік.

Місячні

Кориця застосовується при дискомфорті і спазмах під час менструації.

Масаж

Олія кориці має протизапальну дію. Змішуючи його з базовими маслами для масажу (кокосове, мигдальне або масло жожоба) та вживання кориці (спеції) всередину, може допомогти заспокоїти та зняти скутість в м'язах і суглобах.

Загоєння ран

Часто кориця застосовується з метою загоєння всіляких пошкоджень на шкірі. Масло кориці діє в якості коагулянту і допомагає зупинити кровотечу, при цьому воно вбиває інфекційні патогени, полегшуючи процес загоєння.

Схожі статті:

 • Меліса лікарська - застосування і користь

  Лимонний бальзам, або меліса лікарська, вважається травою, присвяченій богині Діані, і використовується у грецької медицині ось вже більше 2000 років. У період середньовіччя мелісу використовувал...

 • Масло Жожоба. Застосування олії Жожоба і його користь.

  Симмондсия китайська або просто Жожоба - це вічнозелений чагарник, що росте в пустелях північної Америки і в зараслях чагарникового дуба на Півночі Мексиканського нагір'я і на Тихоокеанському узб...

 • Гінкго білоба - застосування та властивості

  При відвідуванні аптек наглядова відвідувач, напевно, неодноразово помічав на полицях препарати під назвою «Гінкго Білоба». Ця рослина з'явилася у різних фітопрепаратах не спроста. Широке застосу...

 • Олія чайного дерева - його корисні властивості і застосування

  Чайне дерево або по-іншому Мелалеука, дарує нам одне з найцінніших цілющих масел, а саме ефірне масло чайного дерева. чайне дерево Виростає в Австралії та Новій Зеландії, і в зв'язку з надзвичайн...

 • Вітамін B12 - його роль і користь

  Про важливу роль вітамінів в організмі людини вже сказано багато, і вітамін B12 не є винятком. Усі вітаміни поділяються на водорозчинні та жиророзчинні. Водорозчинні вітаміни не накопичуються в о...