Кишкові інфекції - симптоми, причини, лікування

Кишкові інфекції – досить поширена проблема, здатна виникнути в результаті зараження вірусами, бактеріями або внаслідок розвитку безлічі захворювань.

Кишкові інфекції - симптоми, причини, лікування

Будь-яка зміна частоти дефекацій або зовнішньому вигляді калових мас може сигналізувати про наявність кишкової інфекції або інші проблеми кишечника. Погане харчування і відсутність фізичної активності може сприяти виникненню проблем з кишечником, що також може зробити його більш сприйнятливим до інфекції. Хоча більшість інфекцій кишечника проходять досить швидко, їх наявність може сигналізувати про основну проблему, яка повинна бути виявлена і вилікувана.

Специфічні симптоми

До симптомів кишкових інфекцій відносяться:

  • рідке випорожнення (діарея)
  • запор
  • незвично виглядають калові маси
  • здуття живота
  • метеоризм
  • болі в животі

Кровотеча з прямої кишки також може бути ознакою кишкових інфекцій. Людина часто може відчувати слабкість і нудоту.

Механізм зараження

В травній системі постійно присутні як корисні, так і шкідливі бактерії. Поки ці бактерії знаходяться в рівновазі, у людини не виникає жодних симптомів захворювання. Однак, якщо кількість шкідливих бактерій з якоїсь причини значно зросла, рівновага в кишечнику порушується і виникають хворобливі симптоми. Крім бактеріальної інфекції, в кишечнику можуть розвинутися також і вірусні інфекції, в результаті чого виникають багато з перерахованих вище симптомів. Так як вірусну інфекцію неможливо придушити антибіотиками, для лікаря дуже важливо визначити, який з типів інфекції виник у людини. Адже від цього буде залежати тип лікування і його ефективність.

Причини

Крім зараженні бактеріальними та вірусними інфекціями, традиційно виникають внаслідок харчового отруєння, існує безліч захворювань кишечника, при яких кишкові інфекції є своєрідним індикатором цих недуг. Синдром роздратованого кишечника, виразковий коліт і дивертикуліт часто викликає проблеми кишечника. До дуже серйозних захворювань, впливає на роботу кишечника можна віднести хвороба Крона, целіакію і рак товстої кишки. Хоча деякі з цих проблем можуть бути усунені за допомогою повноцінного харчування і фізичних вправ, багато з них вимагають професійної медичної допомоги.

Лікування

Правильне лікування напряму залежить від симптомів захворювання та основної причини інфекції. У разі бактеріальної інфекції, як правило, призначають антибіотики. Також може бути рекомендований короткостроковий курс прийому проносних засобів. При діагностиці захворювань кишечника, лікар, як правило, дивиться історію хвороби і виконує фізичне обстеження, перш ніж направити людину на аналізи крові або калу. У деяких випадках, щоб визначити причину виникнення симптомів кишкової інфекції, може знадобитися проведення діагностичної процедури, під назвою колоноскопія та/або барієва клізма. Після цього, спираючись на результати діагностичних процедур, лікар вирішує, який тип лікування доцільний в конкретному випадку. Крім медикаментозного лікування може бути показана також і хірургічна операція, в якій видаляються пошкоджені частини кишечника.

Профілактика

Для запобігання виникнення кишкових інфекцій і пов'язаних з ними проблем з шлунком, часто потрібні зміни в способі життя. Найчастіше, ключем до здоров'я травної системи є хороше харчування. Щоб зберегти здоров'я травної системи, ваш щоденний раціон повинен рясніти харчовими волокнами і найкращим способом забезпечити ними свій організм, є вживання достатньої кількості таких продуктів, як цільні зерна, бобові, зелені овочі та свіжі фрукти.

Також, додатково ви можете вживати харчові добавки, багаті клітковиною, у формі таблеток, капсул або порошкоподібному вигляді. Їх ви можете знайти в аптеках міста або магазинах здоров'я. Для профілактики кишкових інфекцій, вам також необхідно щодня пити багато рідини, щоб ваш кишечник регулярно опорожнялся належним чином. Регулярні фізичні навантаження також корисні для підтримки здоров'я травної системи на належному рівні. Інвестуйте в ваше здоров'я, залишайтеся активними, знижуйте рівень стресу, повноцінно відпочивайте і очистіть кишечник в домашніх умовах щоб допомогти організму усунути вже наявні проблеми з кишечником, а також запобігти їх появі в майбутньому.

Схожі статті: