Який кальцій краще - огляд форм кальцію

Серед великої різноманітності кальцієвих препаратів недосвідченому споживачеві легко загубитися. Виникає природне запитання, який кальцій краще і корисніше?

Який кальцій краще - огляд форм кальцію

Кальцій отримується нашим організмом природним шляхом продуктів харчування приносить виключно користь, але у зв'язку з погіршенням якості продуктів харчування ми не отримуємо і половини денної норми, що може призводити до більш ніж 150 різних захворювань.

Кальцій – це не тільки здоров'я наших кісток, зубів, волосся і нігтів. 1% кальцію міститься в крові і бере участь у різних процесах, що дозволяє нашому організму правильно функціонувати. Якщо ж кальцію недостатньо наше тіло починає давати збої і часто досить серйозні. Так як основна маса людей не отримує належної кількості кальцію з їжі ми і приходимо до розуміння того, що необхідно додавати його в свій раціон. Отже, давайте подивимося на різні форми кальцію, їх достоїнства і недоліки, і виберемо, нарешті, найкраще для себе.

Форми кальцію

Глюконат кальцію

Який кальцій краще - огляд форм кальціюЦя форма кальцію має найнижчий відсоток засвоєння – близько 3% і має ряд протипоказань і побічних дій. Препарати кальцію глюконату випускаються без додавання вітаміну D3, що практично зводить до нуля ступінь його засвоєння. Одним із найстрашніших наслідків тривалого застосування даної форми кальцію є утворення каменів в нирках і жовчному міхурі .

Має бути єдиним достоїнством глюконату кальцію є його невисока ціна, але у зв'язку з вкрай низьким ступенем його засвоєння і великою кількістю негативних наслідків від його застосування навіть низька ціна не в змозі залучити досвідченого клієнта.

Карбонат кальцію (Вуглекислий кальцій)

Який кальцій краще - огляд форм кальціюЦе набагато більш приваблива форма кальцію у відмінності від попередньої. Засвоюється такий кальцій організмом на 17 – 22 % при нормальній кислотності шлункового соку, при зниженій ж кислотності ступінь його засвоєння настільки сильно падає, що практично дорівнює нулю. Захоплюватися препаратами на основі карбонату кальцію не варто, оскільки це загрожує також утворенням кальцієвих камінців у нирках. Велика кількість кальцію такого типу прийняте за раз здатне значно знизити кислотність шлункового соку і викликати такі побічні ефекти, як метеоризм, запори , нудота, алергічні реакції і біль у животі.

Дана форма кальцію досить широко поширена і користується великим попитом у зв'язку з більшою біодоступністю ніж глюконат кальцію. Тим не менш, є більш цікавий варіант форми кальцію, який ми розглянемо нижче.

Цитрат кальцію (Лимоннокислий кальцій)

Який кальцій краще - огляд форм кальціюДана форма кальцію засвоюється організмом в 2,5 рази краще карбонату кальцію, природно в поєднанні з вітаміном D3. Ступінь засвоєння цитрату кальцію дорівнює 44%. Завдяки тому, що для її засвоєння не потрібно соляна кислота шлункового соку, препарати на основі цитрату кальцію можна приймати натщесерце. Застосування лимоннокислого кальцію не дає відкладення в нирках у вигляді каменів, тому дана форма кальцію безпечна для здоров'я. Людям зі зниженою кислотністю шлунка і тим, кому вже за 50, варто зупинитися саме на цитраті кальцію, тому як ступінь його засвоєння в цьому випадку буде в 11 разів вище карбонату кальцію.

Лимоннокислий кальцій хороший при захворюваннях сечовивідних проток. Він зсуває рн сечі в лужну сторону, тим самим створюючи несприятливе середовище для розвитку статевих інфекцій і запалень.

Хелат кальцію

Який кальцій краще - огляд форм кальціюАмінокислотні хелати кальцію на сьогоднішній день вважаються кращою формою кальцієвих продуктів на світовому ринку. Часто цю форму кальцію ще можна зустріти під назвою «Іонний кальцій». Хоч ціна його дійсно висока, це виправдано високим ступенем засвоєння та відсутністю побічних дій, особливо він не дає можливості утворення каменів в нирках і жовчному міхурі. Хелати кальцію здатні засвоюватися на 90 – 98%, при цьому немає необхідності в препарати даного типу додавати вітамін D3.

Амінокислотні хелати кальцію не подразнюють шлунково-кишковий тракт і не вимагають шлункової кислоти для свого засвоєння. Вони на 100% розчиняються у воді, що в 400 разів вище, ніж розчинення карбонату кальцію. Ще однією перевагою хелату кальцію є здатність швидкого вивільнення іонів кальцію, що запобігає перенасичення крові кальцієм, тим самим усуваючи можливість її підвищеної згортання загрожує утворенням тромбів. Одним з кращих кальцієвих продуктів даної форми є кальцій компанії Форевер, США.

Отже, підіб'ємо підсумок

З безлічі форм кальцію представлених на світовому ринку кращими за ступенем засвоюваності і відсутності побічних дій виявилися Цитрат кальцію і Хелат кальцію. Останній має вдвічі вище відсоток засвоюваності порівняно з цитратом кальцію. Але в зв'язку з тим, що ціна хелату кальцію як правило, втричі вище ціни цитрату кальцію, по кишені він не доведеться кожному. Після короткого огляду на питання, який кальцій краще відповісти все ж доведеться вам.

Схожі статті:

 • Який стільчик для годування краще?

  Ваш малюк підріс і настав момент подумати, який стільчик для годування краще? Час, відведений для сну, поступово скорочується, а довге лежання, з періодичним перевертанням з живота на спину і наз...

 • Глюкометри для вимірювання цукру в крові: який краще вибрати?

  Коли лікар ставить діагноз "діабет", здається, що весь світ звалився. Тепер потрібно регулярно здавати аналізи, простоювати в довжелезних чергах, щоб виміряти рівень цукру. Але цього можна уникну...

 • Ідеальна форма брів. Як підібрати?

  Ідеальні брови повинні бути досить довгими, витонченими, злегка піднятими і, звичайно, мати ідеальну форму. Так вважають і чоловіки і жінки! Брова має правильну форму, якщо сама її широка частина...

 • Кальцій з вітамінами - Форевер

  Кальцій з вітамінами компанії Forever Living Products у своїй формулі має амінокислотний хелат кальцію «Ді-кальцій малат» (бисглицинат кальцію) - кальцій chelate Альбіону ®. Дана форма кальцію є...

 • Як лікувати ендометріоз: огляд лікарських препаратів

  Ендометріоз – це досить складне гінекологічне захворювання. З-за чого і від чого воно з'являється, на даний момент невідомо. Фахівці вважають це захворювання складним. Наукові центри, які працюют...