Як лікувати ендометріоз: огляд лікарських препаратів

Як лікувати ендометріоз: огляд лікарських препаратів

Ендометріоз – це досить складне гінекологічне захворювання. З-за чого і від чого воно з'являється, на даний момент невідомо. Фахівці вважають це захворювання складним.

Наукові центри, які працюють над причинами і наслідками цього захворювання, в деяких випадках, не може конкретно відповісти на питання: звідки воно з'явилося. Але, робота продовжується і, незабаром з'являться результати.

Перша підозра викликають гормони, тобто численні порушення в їх роботі. Якщо говорити про це, то ендометріоз не виникає в організмі, де ця система працює нормально. І, тим більше, не розвивається. А весь механізм роботи може вийти з-під контролю, якщо спостерігалися стреси і тривалі нервові навантаження. Операції, аборти, різні запалення та травми статевих органів, які можуть виникнути із-за непростих пологів, роблять свій негативний вплив на слизову оболонку матки. Цукровий діабет також має схильність до цього захворювання. Гормональні порушення можуть викликати і різного роду отруєння. Це і алкоголь з наркотиками, і вживання лікарських препаратів. Список, на жаль, може бути продовжений.

Ще до ендометріозу, за деякими показниками призводить імунітет. Ця система покликана на захист організму людини, тобто , якщо які-небудь зовнішні фактори намагаються негативно впливати, то імунітет бореться з цим. Правда, тільки в тому випадку, якщо він не ослаблений і цілком готовий протистояти натиску. Можна зробити висновок, хоча він не є остаточним, що для того, щоб ендометріоз проник в організм необхідно наявність поганої роботи імунітету і збій в гормональній системі. До чого може призвести цей гінекологічне захворювання? Що є жахливіше, ніж безпліддя?

Захворювання виявлено. А як лікувати ендометріоз? Тут вдаються і до хірургії, і до консервативного лікування, хоча і в одному, і в іншому випадку є свої плюси і мінуси. Якщо хвороба розпізнали на ранній стадії, то «послуги» хірурга не знадобляться і можна буде обійтися тільки лікувальними препаратами. Може трапитися і так, що консервативне лікування не дало позитивного результату і тоді потрібне втручання хірурга або необхідно видалити новоутворення. В даний час в хірургії, частіше використовується метод лапароскопії, тобто при мінімальному розрізі, з застосуванням лазера. Але пройти і консервативне лікування теж доведеться, щоб організм прийшов у норму після операції. Якщо справа зайшла дуже далеко, то хірурги можуть позбавити жінку матки, тобто дітей народжувати вже не зможе.

Медикаментозне або консервативне лікування має на увазі під собою застосування гормональних препаратів, які приводять в норму роботу яєчників. Але, як вже говорилося, впливає на вибір того чи іншого методу лікування. Та й не всім показано лікування гормонами. Знову те ж питання: як лікувати ендометріоз матки в таких випадках?

Коли жінці прописано медикаментозне лікування, то це означає гормональну терапію. Її вживання допоможе знизити біль в період менопаузи. Препарати з прогестероном знижують зростання ендометрії. Гонадотропіни зменшують жіночі статеві гормони. Разом з цими препаратами лікуючий лікар може прописати і протизапальні, і різні настоянки (валеріана з пустирником) , і вітаміни. Іншими словами – допоміжна терапія. Що стосується вітамінів, то це ті самі «інгредієнти», які беруть участь в обміні речовин. Вітамін Е при ендометріозі – це позитивний вплив на статеві залози. Він міститься в рослинних оліях, а також у продуктах тваринного походження. Після закінчення курсу лікування консервативним методом, яєчники мають розпочати свою нормальну роботу.

Чим лікувати ендометріоз - лікарськими препаратами або оперативним втручанням вирішує лікар. Головне, щоб час не було упущено.

Нерідко у жінок виникає питання: лікувати чи ендометріоз? Справа в тому, що, якщо ця справа «пустити на самоплив», то можуть виникнути злоякісні утворення. Тому, напевно, на питання, вище заданий, відповідь буде одна: лікувати, «і ні яких цвяхів».

Більшість дорослих дівчат з настороженістю ставляться до гормональних препаратів, призначуваних їм фахівцями при ендометріозі. Ефект від цих препаратів не завжди той, який потрібний. А такі наслідки, як ожиріння, порушення гормональної функції і багато інших – досить серйозні! Варто відзначити, що без лікаря з такою підступною хворобою, як ендометріоз, впоратися не вийде. Але часом, дуже гарною підмогою в лікуванні серйозних захворювань, стають народні методи. І на питання: як лікується ендометріоз матки, народники пропонують свої варіанти

Багатьох дівчат, жінок лякає словосполучення – гормональні препарати. Частка правди тут є, оскільки крім позитивних факторів, що можуть проявитися і негативні. Наприклад, порушення обміну речовин. Альтернатива – народна медицина.

Глина, буряк, трави. Перший момент – глина. В даному випадку використовується блакитна або сіра. Розвести її в воді і залишити на ніч. Рідина відокремиться від глини і її потрібно буде злити. Довести, що залишилася масу до однорідної консистенції, як густота гарної сметани. Далі, 0,5 кг глини викласти в каструлю і поставити на вогонь. Як тільки закипить, почекати дві хвилини і зняти з вогню. Зробити млинець і покласти його на живіт і зверху зав'язати теплий шарф. Полежати під ковдрою дві години і глину змити. Кажуть, що за п'ять сеансів «глинолікування» можна позбутися від цієї напасті.

Залишилися трави. Береться збір, заливається окропом, настоюється. По одній склянці за півгодини до прийому їжі і чотири рази в день. Два тижні відвар приймається, десять днів перерви і повторюється. Які трави конкретно потрібні для такого лікування знають лікарі-народники.

У всіх випадках, до традиційного фахівцеві слід звернутися. Препарат индинол ендометріоз зазвичай лікує або ж Діані. Индинол або Діані при ендометріозі приймати лікар повинен вирішити, однозначно!

Схожі статті: