Хронічний тонзиліт і рецидивуючий тонзиліт

Тонзиліт є інфекційним захворюванням, внаслідок виникнення якого, з'являється ряд певних симптомів, серед яких спостерігаються набряк і запалення глоткових мигдалин. Запалення може також торкнутися аденоїди або язичні мигдалини.

Хронічний тонзиліт і рецидивуючий тонзиліт

Тонзиліт може бути викликаний вірусами (цитомегаловірус, вірус герпесу, вірус Епштейна-Барр) або бактеріями (стрептококи групи А, стафілококи, ентерококи). Тонзиліт частіше виникає у дітей, ніж у дорослих, але як правило, не з'являється у дітей у віці до двох років.

Типи тонзиліту

Медики поділяють тонзиліт на три типи:

  • гострий тонзиліт - симптоми тривають від 3 днів до двох тижнів
  • рецидивуючий тонзиліт - коли людина страждає від численних епізодів тонзиліту протягом року
  • хронічний тонзиліт - симптоми зберігаються більше двох тижнів

Ускладнення

Паратонзіллярний абсцес (паратонзилліт, флегмонозна ангіна) може виникнути внаслідок поширення інфекції з запалених мигдаликів на інші тканини в області голови та шиї. У той час як у деяких джерелах цей стан вказується в якості ще одного типу тонзиліту, ймовірно, більш точно його можна охарактеризувати як ускладнення недолеченного тонзиліту. Паратонзіллярний абсцес частіше виникає у підлітків і дорослих, ніж у дітей.

Рецидивуючий тонзиліт

Рецидивуючий тонзиліт може бути діагностований, якщо у людини спостерігається кілька епізодів тонзиліту в рік. Інфекція лікується антибіотиками (див. Антибіотики при тонзиліті. Які потрібні і чи варто їх брати?), проте рецидиви захворювання виникають час від часу кілька разів в році. Дослідження показали, що рецидивуючий тонзиліт може бути результатом генетичної схильності. Деякі дослідження також показують, що в той час як рецидивуючий тонзиліт частіше зустрічається у дітей (див. Тонзиліт у дітей), хронічний тонзиліт більш поширений серед дорослих людей (див. Лікування тонзиліту у дорослих в домашніх умовах).

Причини виникнення рецидивуючого тонзиліту

У дітей, рецидивуючий тонзиліт найчастіше викликається бета-гемолітичним стрептококом групи A, в той час як інші бактерії, швидше за все, є причиною рецидивів тонзиліту у дорослих. Серед основних причин рецидивів тонзиліту можна відзначити наступне:

  • резистентні штами бактерій (бактерії з кожним роком стають все більш стійкими до антибіотиків)
  • ослаблення імунної системи
  • можливість того, що ви або хтось у вашій родині є носієм стрептокока

Лікування рецидивуючого тонзиліту

Незалежно від причини виникнення рецидивуючого тонзиліту, якщо протягом року ви відчуваєте 5-7 епізодів тонзиліту, лікар може рекомендувати видалення мигдалин (тонзилектомія).

Тим не менш, це не єдиний критерій, при якому показана тонзилектомія. Ваш лікар може також рекомендувати видалення мигдалин якщо у вас є таке ускладнення, як апное сну, або якщо якість життя знижується.

Хронічний тонзиліт і рецидивуючий тонзилітТонзилектомія при рецидивуючому тонзиліті

Хронічний тонзиліт

Хронічна форма тонзиліту є більш поширеним станом серед підлітків і дорослих. У людей, які страждають хронічним тонзилітом, як правило, спостерігається:

  • хронічне запалення горла
  • збільшення мигдалин
  • неприємний запах з рота
  • збільшення і чутливість лімфатичних вузлів шиї

Антибиотикорезистентная інфекція і измененнаяиммунологическаяфункция, ймовірно, відіграють роль у розвитку хронічного тонзиліту. Дослідження також показують підвищений ризик розвитку хронічного тонзиліту серед осіб, які зазнали впливу радіації.

Ускладнення

Серйозним ускладненням хронічного тонзиліту є рецидивуючий апное сну. Це ускладнення є підставою для свідчення видалення мигдалин. У кінцевому рахунку, рішення про видалення мигдалин залежить від декількох факторів, у тому числі вашої здатності відвідувати роботу або школу, ваших симптомів і яких-небудь ускладнень.

Схожі статті: