Хром - мінерал, корисний для вашого здоров'я

Хром, не з проста є мінералом, про користь якого так багато говорять в ЗМІ та на різних сайтах, присвячених схудненню або бодібілдингу.

Хром - мінерал, корисний для вашого здоров'я

Більшість людей чули про цьому мінералі, але просто не знають про те, що він із себе представляє і чому він такий важливий для здоров'я нашого організму, на ряду з такими мікро - і макроелементами, як залізо, кальцій та ін Мінерал хром є надзвичайно важливим для вашого здоров'я, навіть при тому, що ваш організм потребує в дуже малих кількостях його. Але існує проблема і вона полягає в тому, що більшість людей не отримують достатньої кількості цього мінералу. Це пов'язано з тим, що їх харчування складається переважно з фабричної їжі, напівфабрикатів, фаст-фуду, і овочів і фруктів, вирощених на збіднених ґрунтах із застосуванням синтетичних добрив і пестицидів, що завдають непоправної шкоди для організму. Отже, в чому ж користь мінералу хрому?

Нормалізує рівень цукру в крові

Багато досліджень показали, що хром може допомогти контролювати рівень цукру в крові людям, що страждають діабетом. Оптимальний рівень хрому в організмі робить роботу травної системи більш ефективною під час перетворення вуглеводів в глюкозу і вимагає меншої кількості інсуліну з перевантаженої підшлункової залози. Ось чому так багато діабетиків, які лікують своє захворювання без застосування синтетичних лікарських засобів, використовують хром в якості складової частини їх лікувальної дієти.

Читайте також про восьми природних засобах для лікування діабету.

Допомагає в нарощуванні м'язової маси

Всупереч поширеній думці, білок не є єдиним речовиною, якого потребує організм для побудови м'язових тканин. Завдяки тому, що хром вкрай необхідний для нормального травлення, отримання достатньої кількості цього мінералу дає можливість нашому організму більш ефективно використовувати вуглеводи, що полегшує процес нарощування м'язової маси. Організм починає більш ефективно використовувати вуглеводи після тренування. З іншого боку, дисбаланс цукру та інсуліну в крові може привести до зниження ефективності тренування. Ось чому так багато тренерів з бодібілдингу рекомендують вживати добавки хрому.

Знижує кров'яний тиск

Хоча це і маловідомий факт, що при підвищенні рівня цукру в крові, кров'яний тиск підвищується також. Якщо це переходить в хронічну форму, обидва ці стани – високий рівень цукру в крові і високий кров'яний тиск завдають шкоди організму і збільшують ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Від сюди слід, що отримання достатньої кількості мінералу хрому, хоча і побічно, але все ж позитивно впливає на кров'яний тиск і здоров'я серця.

Хром відіграє важливу роль у роботі багатьох систем організму та його функції. Його недолік може привести до порушень в роботі травного тракту, серцево-судинних захворювань, зниження результативності в спорті і інших проблем. Ось чому у вашому раціоні повинні бути присутніми продукти харчування, багаті хромом, такі як горіхи, насіння, овес, ячмінь, брокколі і зелені листові овочі. Якщо ви не отримуєте достатньої кількості мінералу хрому з продуктів харчування, що також хорошою ідеєю буде вживання добавок хрому до вашого основного раціону. Це дозволить уникнути проблем зі здоров'ям, до яких може призвести його низький рівень.

Схожі статті: