Годжі. Цілющі властивості і застосування ягоди годжі.

Годжі – дерев'янисте рослина широко відома в слов'янських країнах під назвою «дереза звичайна». Ягоди годжі знайшли своє застосування в якості приправи в китайській народній кухні, але найбільшу популярність вони придбали як народне лікувально-профілактичний засіб.

Годжі. Цілющі властивості і застосування ягоди годжі.

Ці цілющі ягоди використовуються в китайській народній медицині вже більше 5000 років і зарекомендували себе з найкращого боку завдяки своїм властивостям. Сучасні ж учені досліджували корисні властивості ягоди годжі зовсім недавно, і завдяки цьому даний продукт отримав досить широке поширення переважно у виробництві натуральних продуктів для здоров'я у всьому світі.

Корисні властивості годжі і застосування

Ягоди годжі надають позитивний вплив практично на всі органи і системи організму, що позитивно відбивається на загальному самопочутті людини. Корисні властивості годжі дають можливість робити як потужну профілактику різних захворювань, так і успішно застосовувати їх у лікувальних цілях при різних хворобливих станах.

серцево-судинна система

 • Нормалізація кров'яного тиску. Застосовуючи годжі можна домогтися стабілізації артеріального тиску (при зниженому або підвищеному тиску відбувається його нормалізація).
 • Зниження холестерину. Відбувається зниження рівня шкідливого холестерину в тканинах організму і крові. Це відбувається за рахунок міститься в ягодах систоретина. Велика кількість антиоксидантів в ягодах годжі є перешкодою для утворення холестеринових бляшок у кровоносних судинах. Завдяки цьому попереджаються такі небезпечні стани, як інфаркти та інсульти.
 • Зміцнення серця і судин. Завдяки антоцианам, присутніх в ягодах годжі, підтримується міцність і еластичність артерій, зміцнюється серцевий м'яз і регулюється робота серця.
 • Поліпшення складу крові і кровообігу. При вживанні ягід годжі відбувається блокування перекисного окислення ліпідів у крові, що є, по суті, потужною профілактикою серцево-судинних захворювань. Підвищується рівень ензимів крові гальмують утворення клейких ліпідів. Поліпшується циркуляція крові і мікроциркуляція в дрібних судинах, підвищується вміст кисню в крові і знижується його кислотність. Швидкість утворення білих і червоних кров'яних клітин значно зростає, що дає можливість використовувати ягоди годжі в лікуванні порушених функцій кісткового мозку. При регулярному використанні цих ягід в профілактичних і лікувальних цілях відбувається помітне омолодження крові.Збільшується кількість Т-лімфоцитів, що значно посилює опірність організму до різного роду інфекцій і вірусів.

Проблема зайвої ваги

Ягоди годжі володіють вираженими антицелюлітними властивостями, сприяють спалюванню жирової тканини і призводять вагу в норму. При регулярному вживанні цього продукту, під час травлення відбувається більша перетворення їжі в енергію, ніж в жирову масу.

Ракові захворювання

 • Зниження ризику онкологічних захворювань. Завдяки наявності в складі ягід годжі такого хімічного елемента, як германій, стримуються генетичні мутації здатні призводити до різних злоякісних новоутворень. Містяться в ягодах антиоксиданти в значній мірі протистоять руйнівного впливу вільних радикалів, здатних викликати різні пухлини. Їх збитки при регулярному вживанні натуральних препаратів на основі ягід годжі практично зводиться нанівець. Особливо хочеться відзначити здатність посиленого протистояння раку печінки. Природне старіння організму і стреси призводять до меншої виробленні ензиму супероксиддисмутаза (SOD), що згубно впливає на здатність організму протистояти вільним радикалам і різних мутацій. SOD відіграє одну з ключових ролей у антиоксидантного захисту організму. При вживанні ягід годжі його кількість в тілі збільшується більш ніж на третину.
 • Відновний період після онкології. Після успішного лікування раку традиційними методами потрібне відновлення. Традиційні методи відновлення з застосуванням препаратів на основі годжі виявляються в 2,5 рази ефективніше, ніж без годжі.
 • Комплексне лікування раку. Використовуючи традиційні методи лікування пухлин із застосуванням препаратів на основі ягід годжі, відбувається посилена загибель ракових клітин і їх виведення з організму. Активні протипухлинні реакції викликаються цитокіном «Інтерлейкін-2» знаходиться у ягодах годжі. Він здатний затримувати ріст пухлин, тим самим підвищуючи шанси на одужання.
 • Зниження згубного впливу хіміотерапії на організм. Вченими доведено здатність годжі надавати захист від вкрай негативного впливу хіміотерапії та її побічних дій. Читайте також про смертельну небезпеку, яку несе в собі хіміотерапія.

Годжі. Цілющі властивості і застосування ягоди годжі.

Шлунково-кишковий тракт

Вживання ягід годжі сприятливо позначається на травної системи, поліпшується апетит і проходять такі недуги, як гастрити, коліти та діарея.

Омолодження організму

Завдяки великій кількості антиоксидантів у складі ягід годжі, вони чудово уповільнюють такий неминучий процес, як старіння організму. Особливу увагу слід звернути в бік цих ягід людям, схильним до передчасного старіння.

Нервова система

Одним з чудових властивостей ягід годжі, є здатність покращувати сон, тим самим справлятися з безсонням. Усувають різні депресивні стани, занепокоєння, поліпшується настрій. У Тибеті ягоди годжі нарекли «ягодами щастя» саме за їх властивість надавати позитивний вплив на нервову систему.

Рівень цукру в крові

Багато століть китайці використовували годжі для лікування початкових стадій цукрового діабету. Ці ягоди мають властивість здатним нормалізувати рівень цукру в крові за рахунок знаходяться в них полісахаридів. Вживаючи годжі можна також уникнути ожиріння печінки та пошкодження кровоносних судин людям, страждаючим цукровим діабетом.

Читайте також про восьми природних засобах для лікування діабету.

Статева система

 • Підсилює лібідо. Ягоди годжі чудово стимулюють статевий потяг, як у чоловіків, так і у жінок, підвищують потенцію і застосовуються в лікуванні простатиту і аденоми простати. Приймаючи різні засоби на основі цих ягід, в організмі значно збільшується рівень тестостерону в крові, що і призводить до «розпалювання пристрастей» у обох статей.
 • Підвищуються шанси на запліднення. В Азії з давніх часів ягоди годжі використовувалися для лікування безпліддя як у жінок, так і у чоловіків. Сперматозоїди стають більш стійкими і життєздатними, а у яйцеклітини підвищується здатність до запліднення.
 • Період вагітності. Під час всього терміну вагітності, приймаючи ягоди годжі, забезпечується нормалізація протікання вагітності, особливо при патологічних станах, коли жінка не має можливості нормально виносити плід.

Імунна система

Застосування ягід годжі стимулює імунітет, тим самим дозволяючи протистояти набагато більш ефективно різних інфекційних і вірусних захворювань. Речовини, що знаходяться в цих ягодах не тільки стимулюють вироблення імунних клітин, але і самі по собі мають противоинфекционными властивостями. Завдяки їм, ягоди годжі застосовують навіть у комплексному лікуванні такого захворювання, як туберкульоз.

Зір

Вживаючи ягоди годжі, адаптація зору до темряви помітно скорочується, поліпшується сутінковий зір, і зір в цілому стає гостріше.

Кістково-м'язова система

Ягоди годжі традиційної китайської, тибетської медицини споконвіку використовувалися для зміцнення кісток і м'язових волокон. Застосовувалися при слабкості в ногах і болях в суглобах.

Читайте також:

- Як заварювати ягоди годжі - 4 корисних рецепта

- Як правильно вживати ягоди годжі - 9 способів

Ягоди годжі, як ви вже встигли побачити, використовуються як для профілактики, так і для лікування різних захворювань практично всіх органів і систем організму. В даний час розроблені різні натуральні препарати на основі годжі. Завдяки їм, як раз і можна не тільки прочитати про чудесні властивості цієї ягоди, але й відчути їх цілющу дію на своєму організмі.

Схожі статті: