Глюкометри для вимірювання цукру в крові: який краще вибрати?

Глюкометри для вимірювання цукру в крові: який краще вибрати?

Коли лікар ставить діагноз "діабет", здається, що весь світ звалився. Тепер потрібно регулярно здавати аналізи, простоювати в довжелезних чергах, щоб виміряти рівень цукру. Але цього можна уникнути, якщо придбати особистий глюкометр.

Звичайно, походи в поліклініку ніхто не скасує, оскільки потрібно буде регулярно відвідувати лікаря, який буде виписувати рецепти та перевіряти аналізи. Але плюс власного портативного глюкометра в тому, що не потрібно бігти в поліклініку для вимірювання цукру в крові (а це потрібно робити практично кожен день) , тепер це можна зробити вдома без особливих зусиль.

Вибирати глюкометри для вимірювання цукру в крові для домашнього використання краще в залежності від ступеня захворювання. Так, цукровий діабет ділять на 2 типу. До першого типу відноситься інсулінозалежний діабет. З'являється дане захворювання внаслідок руйнування бета-клітин, що знаходяться в підшлунковій залозі, імунною системою людини. Результатом цього процесу є нестача інсуліну, що виробляється організмом. Це призводить до порушення обмінних процесів. Саме тому людина, яка хвора на діабет 1 типу, потребує постійної інсулінотерапії. Але щоб підібрати правильну дозу ліків, необхідно постійно відслідковувати (4 разів на добу) рівень цукру хворого, а також періодично здавати аналізи, які випише ендокринолог. Звичайно, зробити це в домашніх умовах без персонального глюкометра нереально.

Другий тип діабету є інсуліннезалежний. Розвивається про внаслідок порушень роботи підшлункової залози, через що вона не може виділяти потрібну кількість інсуліну. Може бути і таке, що організм людини відкидає власний інсулін, з-за чого виробляється його відносний недолік. Причиною розвитку діабету другого типу вважається зайву вагу, неправильне харчування.

Але як вибрати глюкометр, враховуючи тип цукрового діабету? Сьогоднішній ринок пропонує величезну різноманітність глюкометрів. Вони відрізняються між собою не тільки технічними характеристиками, але й зовнішнім виглядом, формою, комплектацією. Але є основні параметри, на які слід звертати особливу увагу при виборі апарату, наприклад, це може бути розмір приладу, час проведення аналізу, мінімальну кількість необхідної для аналізу крові, обсяг пам'яті. Дуже важливо, щоб в комплект входили тест-смужки і прилад для проколювання шкіри.

Взагалі розрізняють два види глюкометрів: електрохімічні та фотометричні. Другий тип не рекомендується для домашнього використання, оскільки він абсолютно непрактичний, має дуже тендітну оптичну систему. Та лінза, яка розміщена на апараті, протирати спиртом ні в якому разі не можна, оскільки вона відразу стає каламутною. А якщо такий прилад ненавмисно упустити на підлогу, він і зовсім може розбитися.

Інша справа - електрохімічні глюкометри. Після падіння (якщо таке сталося) даний прилад працює, як і раніше. У використанні цей апарат дуже простий: результат тесту зчитується зі спеціальною смужки, куди хворий завдає свою кров. Підсумки тесту висвічуються на дисплеї всього за 5-45 секунд. Щоб результат тесту був максимально точним, необхідно купувати тест-смужки тієї ж марки, що і сам глюкометр. Хочеться також відмітити, що придбання тест-смужок і ланцетів відбуватиметься постійно, тому потрібно одразу звернути увагу на їх ціну, щоб надалі не розоритися на цих додаткових деталях.

Вимірювання рівня цукру в крові електрохімічними глюкометрами практично безболісно. Звідки брати кров (з пальця, руки або передпліччя) - залежить від марки апарату. Ще один плюс цих сучасних приладів в тому, що багато з них можна підключати до комп'ютера, відстежуючи зміни рівня цукру. Більш того, всі електрохімічні глюкометри мають здатність запам'ятовувати від 100 до 450 результатів тесту.

Залишається не розкритим питання про те, як користуватися глюкометром. Лікарі стверджують, що провести подібний тест може тільки спеціально навчена людина. Підтвердити або спростувати це твердження складно. Але слід розглянути кілька рекомендацій, за допомогою яких можна зробити тест на рівень цукру в крові в домашніх умовах максимально точно. Так, важливо пам'ятати, що при заборі крові не можна сильно натискати на палець, щоб разом з кров'ю апарат не наповнився тканинної рідиною. Так само необхідно перевіряти тест-смужки на придатність за датою виготовлення. Крім того, вони не повинні бути отсыревшими.

Якщо хворий вживає медикаменти, то цей факт потрібно приймати до уваги, оскільки їх дія може вплинути на результати тесту. Змінити або показати помилковий результат глюкометр може і у випадку, якщо в приміщенні спостерігається дуже висока вологість або температура повітря виходить за межі діапазону від 15 до 35 градусів. Важливо перед тестом добре помити палець, з якого буде забиратися кров. Ця процедура стимулює кровообіг і дозволяє видалити з пальця зайвий жир з крему або залишки цукру.

Які ж основні принципи вибору приладу для домашнього вимірювання рівня цукру? Перше: наявність тест-смужок і безперебійна їх постачання в аптеки. Друге: глюкометр не повинен проводити тест більше 60 секунд. Третє: прилад повинен бути компактним (так його буде зручно брати в поїздки) . А так само потрібно вибирати апарат з хорошим дисплеєм, з мінімальною кількістю кнопок (або зовсім без них) ; прилад повинен бути зареєстрований у Міністерстві охорони здоров'я, наявність повинен бути чіп-ключ, з допомогою якого перевіряється придатність глюкометра, а ще літієва батарея, якої вистачає мінімум на 1000 тестів.

Безумовно, для людини, яка хвора на цукровий діабет, глюкометр просто необхідний. З його допомогою можна постійно контролювати рівень цукру в крові, застерігаючи себе від ускладнень захворювання.

Схожі статті:

 • Який стільчик для годування краще?

  Ваш малюк підріс і настав момент подумати, який стільчик для годування краще? Час, відведений для сну, поступово скорочується, а довге лежання, з періодичним перевертанням з живота на спину і наз...

 • Як вибрати туш для вій? Ділюся секретами

  Хочу поділитися своїми секретами з приводу того, як вибрати туш для вій. Сподіваюся, вони вам знадобляться, в якості подяки буду рада почитати ваші коментарі до статті. До речі, по темі, нещодавн...

 • Екстракт цибулі нормалізує рівень цукру і холестерину в крові

  У той час як цибуля часто сприймається в якості продукту харчування, що викликає сльози на очах при розрізанні і робить ваше дихання неприємним, недавнє відкриття, представлене Асоціацією Ендокри...

 • Як вибрати антибіотики для лікування сечостатевої системи у жінок?

  Урогенітальні інфекції – досить поширений діагноз, часто зустрічається в акушерсько-гінекологічній практиці. Інфікування відбувається завдяки проникненню в сечостатеву систему бактерій. До уроген...

 • Як визначають норму цукру в крові з вени?

  Цукровий діабет входить в категорію поширених захворювань сучасності. Для того щоб вести ефективну боротьбу з цим захворюванням необхідно діагностувати його вчасно. Правильно було б виражатися рі...