Гіпоглікемія і цукровий діабет - 14 симптомів і 9 методів лікування

Гіпоглікемія і цукровий діабет - 14 симптомів і 9 методів лікуванняГІПОГЛІКЕМІЯ – знижений вміст глюкози в крові нижче 80 мг%.

При обтяжуючих обставинах гіпоглікемія і цукровий діабет об'єднуються і буває розвиток діабетичної коми з втратою свідомості (в окремих випадках за лічені хвилини), з дисфункцією головного мозку, навіть параліч життєво важливих центрів довгастого мозку, і летальним результатом.

Страждають цим захворюванням рекомендована регулярна перевірка вмісту цукру в крові і підтримання цього змісту не нижче 3,5 ммоль/л. При зниженні показників нижче встановленої норми висока ймовірність виникнення гіпоглікемічного синдрому з нижче перерахованими ознаками.

Гіпоглікемія симптоми:

 1. Відчуття голоду
 2. Тремор рук
 3. Збліднення шкірних покривів
 4. Занепад сил
 5. Підвищене потовиділення
 6. Озноб
 7. Почуття тривоги, паніки
 8. Прискорене серцебиття
 9. Сонливість
 10. Відчуття сухості у роті
 11. Розсіяна увага
 12. Підвищена втома
 13. Дратівливість, нервозність
 14. Напади головного болю

Лікування та профілактика

 • Лікування діабету заключется в строгому контролі вмісту цукру в крові, прагненні підтримувати його в розумно допустимих межах (3,5-5,5 ммоль/л).
 • В наявності повинні завжди бути кілька шматочків цукру, глюкозосодержащих препаратів з метою екстрено підняти цукор при перших ознаках зниження цукру.
 • Доречна курага, т. к. має здатність підвищувати цукор і впливати на судини.
 • Серцеві вправи при діабеті.
 • Заборонено споживання алкоголю.
 • Завжди носити з собою документ, що підтверджує, що у вас діабет.
 • Поставте до відома ваше оточення (рідних, близьких, сусідів, колег) про ваше захворювання і можливість появи гіпоглікемії. Дайте їм вказівки на той випадок, якщо виникне необхідність надати вам допомогу.
 • У разі надання допомоги хворому під час бурхливого прояву ознак гіпоглікемії (перезбуджений стан, неадекватність), або ж відсутності свідомості, не можна «насильно» давати солодкий розчин, щоб уникнути задушення.
 • Інформуйте про доктора нападах гіпоглікемії.

Гіпоглікемія і цукровий діабет - страшні захворювання, особливо воєдино. Беріть верх над вашою хворобою, і не допускайте, щоб верх взяла вона.

Схожі статті:

 • Цукровий діабет і ноги. Поради діабетикам

  Нещодавно ми з вами обговорювали діабетичну ретинопатію, а сьогодні поговоримо про цукровий діабет і ноги. Дамо кілька порад пацієнтам без порушення тонусу великих і дрібних кровоносних судин при...

 • Цукровий діабет і алкоголь

  При цукровому діабеті не можна вживати цукор, цукерки, злакові, фаст-фуд, фруктові соки, жирне м'ясо і т. д. Довго прожити реально, просто потрібно берегти себе. За останніми медичними дослідженн...

 • Цукровий діабет і вагітність. Поради майбутнім матусям

  Майбутнім матусям з діагнозом цукровий діабет під час вагітності гінеколог призначає спеціальну дієту, в якій детально прописуються продукти і частота прийомів їжі протягом цілого дня. Кількість...

 • Цукровий діабет причини виникнення, які я виявила

  Якщо у вас на руках є кардіограма, а до кардіолога для розшифровки ніколи сходити, то розшифровка кардіограми серця описана в одній з наших минулих статей. А зараз поговрим про цукровий діабет, п...

 • Цукровий діабет у жінок: 9 частих ознак діабету у жінок

  Ця стаття про цукровий діабет у жінок буде корисна і при першому типі цукрового діабету і при другому. Ми перерахуємо дев'ять ознак діабету, які допоможуть насторожитися і при необхідності швидше...