Гіпертензія під час вагітності

Гіпертензія під час вагітностіВагітність – це фізіологічний стан жіночого організму. Саме так вчать акушер-гінекологів в медичних університетах, але життя вносить свої корективи в ці незаперечні затвердження. Виношування дитини повністю змінює життєвий уклад жінки і робить істотний вплив на її здоров'я. І цей вплив не завжди буває позитивним. Одним з неприємних станів є артеріальна гіпертензія під час вагітності.

Причини та класифікація гіпертензії під час вагітності

Що ж слід розуміти під такою грізною фрази – гіпертензія під час вагітності? Для початку згадайте визначення патологічного стану, званого підвищенням артеріального тиску. Артеріальну гіпертензію називають підвищення систолічного тиску вище 140 мм ртутного стовпчика або/та діастолічного тиску вище 90 мм рт. ст. при дворазовому вимірюванні АТ в стані спокою. Вимірювання проводиться 2 рази з 4-годинною перервою. Гіпертензія у вагітних буває декількох видів:

1. Хронічна гіпертензія – диагностировалась до вагітності або вперше була помічена в термін до 20 тижнів.

2. Гестационная – гіпертензія з'явилася після 20-го тижня, білок у сечі відсутній.

3. Прееклампсія – підвищення АТ виникло після 20 тижня вагітності і поєднується з протеїнурією (білок у сечі).

4. Поєднана прееклампсія – поява білка в сечі після 20 тижнів при встановленому діагнозі хронічної гіпертензії.

5. Транзиторна гіпертензія – відновлення нормального артеріального тиску у термін до 12 тижнів після пологів у жінки з діагнозом гестационной гіпертензії.

6. Хронічна гестационная гіпертензія. З'являтися артеріальна гіпертензія під час вагітності може через перерозподіл струму крові в організмі жінки та/або здавленні нижньої порожнистої вени вагітною маткою. Сучасні наукові дослідження встановили, що підвищення ПЕКЛО – це теж варіант норми, оскільки саме завдяки цьому процесу відбувається адекватне проникнення поживних речовин через плаценту в кров плоду. З іншого боку високий АТ може призвести до часткової або повної відшаруванні плаценти, порушення зору у жінки, крововиливів в різні органи, порушення роботи видільної системи.

Артеріальна гіпертензія під час вагітності: лікування

Якщо жінка страждала від підвищення артеріального тиску до вагітності, але цифри АТ не були критичними, терапію гіпертензії їй не проводять через небезпеку нашкодити плоду. Її ретельно обстежують і розповідають про необхідність постійного щоденного контролю АТ. У випадках, коли скасування антигіпертензивних препаратів призводить до стійкого погіршення стану вагітної, гіпотензивна терапія триває, але призначають препарати з найменшим токсичним впливом на плід. Крім медикаментозного лікування жінці рекомендується уникати стресів, раціонально харчуватися, щоденний відпочинок в положенні лежачи на лівому боці, помірні фізичні навантаження.

Схожі статті: