Фурункульоз – причини виникнення, лікування в домашніх умовах

Фурункульоз є шкірної інфекцією, а шкірні нариви (фурункули) дозволяють токсинів вийти назовні у вигляді гною.

Фурункульоз – причини виникнення, лікування в домашніх умовах

Зовні фурункули представляють із себе круглі, червоні, заповнені гноєм шишки. Причиною виникнення фурункулів зазвичай стає золотистий стафілокок (стафілококова бактеріальна інфекція), яка до того ж дуже заразна. Зловживання антибактеріальним милом і антибіотиками породжує виникнення свого роду «супербактерій», таких як метицилін-резистентний золотистий стафілокок. Фурункульоз – лікування в домашніх умовах цієї недуги без застосування антибіотиків можливо. Нижче ми докладно розглянемо причини фурункульозу, а також поради для лікування на дому цього неприємного і хворобливого стану.

Причини виникнення фурункульозу

Фурункульоз – причини виникнення, лікування в домашніх умовахБудь-який тип бактерій або грибків може стати причиною виникнення фурункулів на тілі. Найбільш поширеною причиною їх появи є бактерія під назвою золотистий стафілокок. Фурункульоз також можна віднести до стафілококової інфекції. Золотистий стафілокок живе на шкірі кожної людини і це є нормою.

Бактерія викликає інфекцію лише в разі потрапляння в кров через пошкодження шкіри - порізи або подряпини. Після того, як бактерія потрапила у кров, ваша імунна система починає боротися з нею. Поява фурункула на обличчі і на тілі насправді є результатом роботи ваших білих кров'яних клітин (лейкоцитів), що захищають організм від чужорідних мікроорганізмів.

Ваш організм більшою мірою схильний до виникнення фурункулів якщо ваша імунна система ослаблена або якщо ви страждаєте захворюванням, що викликає повільне загоєння ран. Діабет і екзема (хронічне захворювання шкіри, що характеризується дуже сухою шкірою і свербінням) є двома яскравими прикладами хронічних захворювань, здатних стати причиною фурункульозу. Якщо ви близько контактуєте з людиною, ураженим стафілококової інфекцією, ризик зараження також зростає. Якщо ж у вас з'явився фурункул, необхідно вживати певні дії, спрямовані на швидке одужання, щоб уникнути серйозних наслідків.

Лікування фурункульозу в домашніх умовах

Фурункульоз – причини виникнення, лікування в домашніх умовахнасправді, успішно лікувати фурункульоз в домашніх умовах, використовуючи натуральні природні засоби і акуратно виконуючи деякі процедури можливо практично для всіх. Але багато людей відправляються за допомогою безпосередньо до лікарів, які часто призначають антибіотики.

Лікування фурункульозу натуральними, природними засобами вимагає часу і терпіння, іноді до декількох тижнів, поки не наступить повне зцілення. Хочеться відзначити, що правильне і успішне лікування фурункульозу в домашніх умовах краще лікування за допомогою антибіотиків.

НЕ ПРОКОЛЮЙТЕ і не намагайтеся усунути тиск в місці ураження за допомогою голки. Розтин часто може тільки погіршити ситуацію та призвести до поширення інфекції на прилеглі ділянки, створюючи безліч гнійно-некротичних запалень - карбункулів. Краще мати справу з болючим дискомфортом, ніж ризикувати своїм здоров'ям.

Рекомендації для лікування фурункульозу

 • Ретельно мийте руки після дотику до фурункулів або після процедури лікування.
 • Тримайте фурункул і ділянку шкіри навколо нього в чистоті, акуратно промиваючи уражену область теплою водою з милом без запаху.
 • Прикладайте теплий компрес з англійською сіллю на тридцять хвилин три рази на день або по мірі необхідності. Це забезпечує довгоочікуване полегшення від сверблячки і болю, і допомагає в освіті гнійної головки фурункула.
 • Використовуйте свіжі рушники при кожному чищенні і не давайте користуватися цими рушниками іншим людям, а відразу ж періть їх.
 • Змащуйте фурункул олією чайного дерева (натуральний антисептик) і кремом, що містить колоїдне срібло (природний дезінфектант).
 • Якщо фурункул ще не відкрився, не заклеюйте і не вкутуйте його одягом. Дозвольте повітряному потоку допомогти зцілення.

Додаткові рекомендації у випадку, якщо фурункул відкритий або гній почав витікати

 • Полийте яблучним оцтом безпосередньо сам фурункул. Ви відчуєте печіння, але це допоможе очистити інфекцію глибоко в рані. Оцет можна розвести водою, щоб зменшити хворобливі прояви при обробці. Він також може бути змішаний з водою для прийому всередину - для внутрішньої дезінфекції.
 • Додайте шматочки цибулі (природне антибактеріальний і антисептичний засіб) і часнику (природний антисептик) по всьому периметру фурункула.
 • Візьміть тонкий зріз (розміром з рану) сирої картоплі і прикладіть безпосередньо до фурункула. Від цієї процедури не виникне відчуття печіння. Картопля буде сприяти витягування гною на поверхню шкіри.
 • Прикладіть до фурункула натерту цибулю, часник і картоплю, і обернути марлею або бинтом.
 • При знятті пов'язки, спочатку змочіть місце фурункула, щоб не травмувати його.

Фурункульоз – причини виникнення, лікування в домашніх умовахФурункули є продуктами ослабленою імунною системи. Людям, схильним до виникнення подібних проблем, необхідно збільшити споживання зелених листових овочів, а також їсти сиру їжу, щоб збільшити кількість засвоюваних поживних речовин. Необхідно уникати вживання продуктів, що містять кофеїн і цукор, а також фабричних харчових продуктів, що пригнічують імунну систему і підвищують шанси появи фурункулів. Комбінація наступних вітамінів і натуральних лікарських засобів зміцнює імунну систему:

 • Вітамін C з біофлавоноїдами: протизапальну і стимулює імунну систему засіб.
 • Вітамін Е-потужний антиоксидант.
 • Вітамін A: підсилює імунну систему.
 • Цинк: підсилює імунітет і допомагає швидко відновитися.
 • Часник: природний антисептик.
 • Фітонутрієнти: такі як спіруліна, ячмінь і пшениця, фруктоолігосахариди з кореня цикорію, хлорела і ламінарія.
 • Детоксикація печінки: кульбаба, розторопша, реп'ях, артишок, ламінарія і м'ята.

При яких симптомах фурункульозу слід звернутися до лікаря

Фурункули можуть свідчити про наявність більш серйозних інфекцій в організмі. Якщо такі симптоми зберігаються або погіршуються, негайно зверніться до лікаря:

 • Червона смуга, що виходить від фурункула, сигналізує про поширення інфекції.
 • Підвищена температура (гарячка).
 • Набряк.
 • Біль в прилеглих тканинах.
 • Зміна апетиту.

Для успішного лікування фурункульозу в домашніх умовах від вас знадобляться - працелюбність і терпіння. І завдяки «не використання антибіотиків бактерій не видається шанс отримати стійкість до них.

Схожі статті: