Фіброміалгія - причини, симптоми, лікування без ліків

Фіброміалгія є розлад, що характеризується широко поширюються скелетно-м'язовими болями, що супроводжуються втомою, безсонням, погіршенням мозкових процесів і настрою.

Фіброміалгія - причини, симптоми, лікування без ліків

Дослідники вважають, що при фибромиалгии, больові відчуття посилюються за рахунок того, що мозок людини надмірно гостро сприймає і обробляє всі сигнали тіла.

за Причиною виникнення симптомів фибромиалгии іноді можуть стати фізичні травми, операції, інфекції або сильний психологічний стрес. В інших же випадках симптоми поступово накопичуються з плином часу без жодної видимої на те причини.

Жінки набагато більш схильні до розвитку фибромиалгии, ніж чоловіки. Багато людей з фибромиалгией також страждають від головних болів, дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС), синдрому подразненого кишечника, тривоги і депресії.

Причини виникнення фибромиалгии

досі достеменно невідомо, чому у деяких людей розвивається фіброміалгія. Точна причина фибромиалгии неясна, але швидше всього це захворювання виникає в результаті впливу безлічі різних факторів. Нижче наведені деякі з основних з них, які, як вважають, вносять свій внесок у розвиток цього захворювання.

Аномальні больові сигнали

Фіброміалгія - причини, симптоми, лікування без ліківОднією з основних теорій є те, що у хворих фибромиалгией розвинулися зміни в способі обробки сигналів про біль центральною нервовою системою по всьому тілу. Це може бути пов'язано зі змінами хімічних речовин в нервовій системі.

Центральна нервова система (головний і спинний мозок і нервові волокна) передає інформацію по всьому тілу через нейронну мережу. Зміна в способі роботи цієї системи може пояснити те, чому фіброміалгія призводить до постійного почуття болю і крайньої чутливості.

Хімічний дисбаланс

Вчені виявили, що у хворих фибромиалгией, спостерігається аномально низький рівень гормонів серотоніну, норадреналіну і дофаміну в мозку.

Низький рівень цих гормонів може бути ключовим фактором появи симптомів фибромиалгии, так як ці гормони грають важливу роль в регулюванні настрою, апетиту, сну, поведінки і ваших реакцій на стресові ситуації.

Ці гормони також грають важливу роль в обробці больових сигналів, що виходять від наших нервових закінчень. Підвищення рівня гормонів за допомогою лікарських засобів може порушити ці сигнали.

Деякі дослідники також припускають, що зміни в рівнях ряду інших гормонів, таких як кортизолу (гормон, що виділяється в стресових ситуаціях), також може стати причиною фибромиалгии.

Проблеми зі сном

Цілком можливо, що порушення сну і безсоння можуть бути причиною фибромиалгии, а не просто симптом. Фіброміалгія може заважати вам спати досить глибоко, що стає причиною втоми (крайньої втоми). Люди, які страждають цим захворюванням, які погано сплять, можуть також страждати від сильних болів, припускаючи, що проблеми зі сном сприяють цьому й інших симптомів фибромиалгии.

Генетика

Фіброміалгія - причини, симптоми, лікування без ліківВчені виявили, що генетичний фактор може зіграти невелику роль у розвитку фибромиалгии. У деяких людей хвороба може розвиватись частіше, ніж у інших за їх генів (одиниць генетичного матеріалу, успадкованого від батьків).

Якщо це так, то генетична схильність (схильність) може пояснити те, чому у багатьох людей розвиваються симптоми фибромиалгии після якого-небудь тригера (якоїсь причини виникнення).

Можливі тригери

Часто причиною виникнення фибромиалгии можуть стати стресові події, включаючи фізичний або емоційний стрес (психологічний) стрес. До стресових подій можна віднести:

 • Травми;
 • Вірусну інфекцію;
 • Народження дитини;
 • Хірургічну операцію;
 • Розрив відносин;
 • Проживання в психологічно несприятливій обстановці;
 • Смерть близької людини.

Тим не менш, в деяких випадках, після сталися стресових подій фіброміалгія не розвивається.

Деякі захворювання, як причина фибромиалгии

Є кілька інших хвороб, які часто пов'язані з фибромиалгией. Як правило, це ревматичні захворювання (патологічні стани, що впливають на суглоби, м'язи і кістки). До них можна віднести:

 • Остеоартрит – пошкодження суглобів, що викликає біль і нерухомість.
 • Вовчак – аутоімунне захворювання, при якому імунна система помилково атакує здорові клітини і тканини в різних місцях в організмі.
 • Ревматоїдний артрит – аутоімунне захворювання, при якому імунна система помилково атакує здорові клітини в суглобах, викликаючи біль і набряк.
 • Хвороба Бехтерева – біль і набряклість у суглобах і тканинах, що локалізується переважно у відділах хребта.
 • Захворювання скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС) – стан, при якому виникає біль у щелепі, щоках, вухах і скронях.

Ці захворювання, як правило, виявляються під час діагностування фибромиалгии. Якщо у вас виявили це захворювання, зазвичай лікарі призначають синтетичні лікарські засоби, спрямовані на полегшення симптомів, але ніяк не усувають причин її появи. Рішення проблеми часто можна знайти в нетрадиційних системах лікування природними засобами і певних дієтах.

Симптоми фибромиалгии

Якщо ви підозрюєте у себе фіброміалгию, відвідайте свого лікаря. На сьогоднішній день існують лікарські засоби, спрямовані на полегшення деяких симптомів, але самі причини фибромиалгии не усуваються. Лікування фибромиалгии синтетичними препаратами не здатне вилікувати це захворювання, хоча існують інші перевірені природні способи усунення хворобливих станів, пов'язаних з цим захворюванням.

Основні симптоми фибромиалгии

Поговоримо про основні прояви цієї недуги.

Широко поширюються болю

Фіброміалгія - причини, симптоми, лікування без ліківОдним з головних ознак фибромиалгии, ймовірно, буде широко поширюються болю. Вони можуть відчуватися по всьому тілу, але найсильніше можуть бути в конкретних областях, таких як спина або шия. Біль буває безперервним, хоча її рівень може знижуватися або підвищуватися у різні часові відрізки. Біль може бути ниючий, гострої, колючий або може відчуватися печіння.

Крайня чутливість

Фіброміалгія може зробити вас надзвичайно чутливими до болі по всьому тілу, і ви можете виявити, що навіть найменший дотик болісно. Якщо ви нашкодили собі, наприклад, якщо ви ненароком вдарилися пальцем на нозі – біль може тривати набагато довше, ніж зазвичай.

Ви можете почути такі медичні терміни, що описують ці стани:

 • Гипералгезия – коли ви дуже чутливі до болю.
 • Аллодиния – коли ви відчуваєте біль від чогось, що не повинно викликати її взагалі, наприклад, дуже легкий дотик.
 • У вас також може бути чутливість до диму, деякими продуктами харчування і яскравого світла. Надмірна чутливість може призвести до виникнення інших симптомів фибромиалгии.
Жорсткість, скутість або нерухомість в суглобах

Фіброміалгія - причини, симптоми, лікування без ліківПри фибромиалгии ви можете відчувати жорсткість, скутість або нерухомість в суглобах. Найбільш сильно це може проявлятися, коли ви перебували в одному положенні протягом тривалого періоду часу, наприклад, під час сну. І прокинувшись вранці ви повною мірою відчуєте ці неприємні і хворобливі симптоми фибромиалгии.

Це також може призводити до судом м'язів (сильного стискування м'язових волокон, що викликає біль).

Втома

Фіброміалгія може викликати втому (крайню втому). Вона може варіюватися від відчуття легкої втоми до відчуття повного виснаження, яке часто буває при грипі.

Сильна втома може виникнути раптово і позбавити вас всієї вашої енергії. При цьому виявиться, що ви не в змозі робити що-небудь взагалі.

Погана якість сну

Фіброміалгія може вплинути на ваш сон. Ви можете часто прокидатися втомленими, навіть у тому випадку, якщо ви досить спали. Це відбувається в зв'язку з тим, що хворобливий стан іноді може заважати вам спати досить глибоко, щоб освіжити вас належним чином.

Схожі статті: