ЕКГ ознаки гострого інфаркту міокарда. Картинки та пояснення

ЕКГ ознаки гострого інфаркту міокарда. Картинки та пояснення

Зараз ми спробуємо пояснити вам простою мовою про ЕКГ ознаки гострого інфаркту міокарда. А якщо ви не знаєте про нормальну кардіограму серця, то прочитайте статтю: кардіограма серця розшифровка.

Протягом півгодини після нападу стенокардії, який є початком розвитку інфаркту міокарда, в міокарді виявляється зона субендокардіального пошкодження. Субэндокардиальная ішемія на ЕКГ може виявитися при зміщенні сегмента RS–T нижче ізолінії та виявленні високих зубців Т.

Але це тільки початковий період розвитку інфаркту міокарда. У зв'язку з цим пацієнти не роблять ЕКГ і потім вже на більш пізніх стадіях, коли доводиться звернутися до лікаря, лікар стикається з більш важкою ситуацією.

Отже, які ж ЕКГ ознаки гострого інфаркту міокарда ми можемо спостерігати:

 1. Негативний зубець Т
 2. Зменшення амплітуди зубця R
 3. Патологічний зубець Q або комплекс QS
 4. Підйом сегмента RS–T

Ці зміни є ознаками гострого інфаркту міокарда. Але тільки в тому випадку, якщо вони були зареєстровані на ЕКГ у деяких відведеннях. У списку позначені відведення та інфаркти, яким вони властиві:

 • III, aVF, II, V5, V6, V7–V9, – поширеній заднього
 • V1–V3 відповідають переднеперегородочному
 • I, aVL, V5 і V6 – переднебоковому
 • III, aVF, II – заднедиафрагмальному
 • V3–V4, – передневерхушечному
 • I, aVL, V1–V6 – поширеній переднього
 • V5, V6, III, aVF, II– заднебоковому

От якщо в цих відведеннях ви помітили вищеперелічені ЕКГ ознаки гострого інфаркту міокарда, то можете спокійно ставити діагноз: "Гострий інфаркт міокарда"

Ось кілька прикладів з висновками.

ЕКГ ознаки гострого інфаркту міокарда. Картинки та поясненняВисновок щодо першої ЕКГ:

1. Синусова тахікардія. 2. Вольтаж задовільний. 3. Нормальне положення осі серця. 4. Проникаючий інфаркт міокарда задньої стінки з поширенням на бічну (гострий період)

ЕКГ ознаки гострого інфаркту міокарда. Картинки та пояснення

Висновок за другою ЕКГ:

1. Ритм синусовий. 2. Вольтаж знижений. 3. Нормальне положення осі серця. 4. Проникаючий поширений інфаркт міокарда передньо-перегородкові локалізації, верхівки, бічної стінки (гострий період).

ЕКГ ознаки гострого інфаркту міокарда. Картинки та поясненняВисновок за третьою ЕКГ:

1. Ритм синусовий. 2. Вольтаж знижений. 3. Відхилення осі серця вліво. 4. Проникаючий інфаркт міокарда задньої стінки (підгострий період).

Схожі статті: