Ехінацея - застосування та показання

Ехінацея – дуже потужний природний імуномодулятор, про властивості якого люди знали сотні років тому і активно застосовували. Застосування ехінацеї дозволяє в короткий термін отримати значне посилення імунної відповіді організму, що в свою чергу дає можливість впоратися з різними інфекційними і вірусними ураженнями.

Ехінацея - застосування та показання

Це надзвичайно корисна рослина, батьківщиною якого є Північна Америка, з'явилося в Європі не так давно – в 18 столітті. В той суворий час її почали активно використовувати при різних захворюваннях і так, як тоді ще не були винайдені антибіотики, при серйозних інфекціях ехінацея рятувала життя замість них. Вона широко культивується як лікарська і декоративна рослина в сучасному світі, і популярно донині незалежно від великої кількості синтетичних препаратів на світовому ринку.

Ехінацея – застосування та показання

Застосування ехінацеї поширює свій позитивний вплив на всі органи і системи організму. Про її позитивних властивостях ви можете дізнатися тут – Корисні властивості ехінацеї. Застосовується вона як зовнішньо у вигляді розтирань, спиртових настоянок, мазей, так і внутрішньо у вигляді таблеток з ехінацеєю, відварів і спиртових настоянок. Отже, розглянемо проблеми, при яких ехінацея дійсно ефективна.

  • Гострі запальні, інфекційні та вірусні захворювання. Ехінацея застосовується при ГРЗ, ГРВІ, Грипі, різних простудних захворюваннях, герпесі, менінгіті. При цих захворюваннях вона приймається як всередину, так і місцево робляться примочки відваром і розтирання грудей спиртовою настоянкою.
  • Вухо, горло, ніс. Застосування ехінацеї при тонзиліті, отиті, інфекційних захворюваннях вух, ангіні, стоматитах, синуситі, гінгівіті, пародонтозі дає відмінні позитивні результати. У багатьох випадках можна обійтися навіть без паралельного застосування антибіотиків.
  • Легені і бронхи. Її вживають при бронхіті, пневмонії, астми і кашлі.
  • Шкіра. Фурункульоз, абсцес шкіри, карбункули, флегмона, свищі, гнійні виразки, псоріаз, екзема. Бородавки, пігментні плями, веснянки виводяться ехінацеєю. Вона ефективна при вугрової висипки, прищах і гнійниках, тому її можна віднести до розряду хороших натуральних косметичних засобів.
  • Сечостатева система. Як для чоловіків, так і для жінок ехінацея ефективна в комплексному лікуванні циститів, різних запаленнях нирок, при лікуванні хламідіозу, кандидозу, уреаплазмозу, сифілісу і гонореї. У чоловіків вирішуються проблеми передміхурової залози – аденома та простатит. У жінок усуваються різні запалення.
  • Шлунково-кишковий тракт. Ехінацею успішно застосовують також при лікуванні виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, при гастритах і запорах. Вона настільки сильно посилює імунну систему, що організм починає самостійно усувати різного роду кишкові інфекції.
  • Печінка. Ехінацею використовують в комплексному лікуванні гепатиту.
  • Онкологія. Застосування ехінацеї дає можливість призупинити ріст злоякісних пухлин та комплексному лікуванні дає можливість підвищити шанс на зцілення.
  • Інше. Профілактичні курси прийому ехінацеї показано людям, що проживають в екологічно несприятливих умовах і працюють на шкідливих виробництвах. Вона показана людям опроміненим радіацією і пройшли курс хіміотерапії (читайте про те, яку небезпеку для життя несе в собі хіміотерапія) та антибіотикотерапії.

запобіжні Заходи і протипоказання

Не слід приймати фітопрепарати з ехінацеєю дітям до 12 років та вагітним і годуючим жінкам. Вона протипоказана людям, які хворіють на туберкульоз, мають аутоімунні захворювання і при раку крові. Препарати ехінацеї не слід вживати тривалий час. Застосування ехінацеї має тривати не більше 10 днів поспіль, після чого необхідно зробити тижневу перерву.

Читайте також:

- Не давайте ехінацею дітям

Схожі статті: