Допомагає полоскання горла солоною водою при болю в горлі?

Полоскання горла солоною водою є старим методом, який широко використовується для лікування болю в горлі і набряку. Кілька столових ложок солі розчиняють у склянці теплої води, потім набирають невелику кількість полощуть рот і горло протягом 30 секунд або близько того.

Допомагає полоскання горла солоною водою при болю в горлі?

Цей спосіб лікування болю в горлі, викликаного інфекцією можна часто зустріти в книгах народних засобів, на сторінках сайтів в інтернеті, і він найбільш часто призначається нашими дорогими бабусями, охочими допомогти нам полегшити біль у горлі і усунути інфекцію. Але є позитивний ефект від полоскання горла і в дійсності цей метод допомагає прискорити одужання? Давайте з'ясуємо.

чи насправді полоскання горла солоною водою допомагають при болю в горлі?

Бактерії є одноклітинними організмами, здатними швидко розмножуватися, якщо їх вчасно не зупинити. Коли їх розмноження виходить з-під контролю, а організм не встигає з ними боротися, вони викликають деякі досить неприємні симптоми у людей, такі як:

 • біль у горлі
 • кашель
 • висока температура
 • та інші симптоми

У нашому організмі мешкають як корисні бактерії (в нашій травній системі), так і хвороботворні, здатні призводити до розвитку різних захворювань при їх надмірному розмноженні. Одним з найбільш поширених захворювань, до яких може призвести бактеріальна або вірусна інфекція у горлі є тонзиліт.

В результаті полоскання горла концентрованої солоною водою, ви допомагаєте створити менш гостинне середовище для бактерій. Висока концентрація солі також допомагаєте відтоку рідини з набряклих тканин горла. Зокрема, витягування рідини з набряку, який природно виникає під час інфекції, дозволяє зменшити припухлість. Це, в свою чергу, дозволяє вам відчути себе краще.

Сіль може також придушувати деякі з бактерій, але варто відзначити, що багато штами в наш час стійкі до помірного кількістю солі. Помилково думати, що солона вода безпосередньо знищує бактерії. Полоскання горла солоною водою просто локально зневоднює тканини, що створює менш сприятливе і потенційно небезпечне середовище для бактерій.

У зв'язку з тим, що сіль краще розчиняється в теплій воді, при болі в горлі рекомендується робити полоскання саме теплою водою настільки часто, наскільки ви можете. Щоб допомогти зменшити набряк і усунути біль полощіть горло не менше 8 разів на добу.

На жаль, багато інфекції горла часто проникають у глибину крипт мигдаликів. Це означає, що від полоскань горла солоною водою буде вкрай мало користі.

Читайте також: 7 природних коштів від болю в горлі.

Схожі статті:

 • 7 природних коштів від болю в горлі

  Починаючи із забруднення повітря, що діє як подразник і викликає алергію і застуду, причин для виникнення болю в горлі предостатньо. Вчені відзначають, що біль у горлі може свідчити також і про б...

 • Тривожний симптом: в горлі заважає при ковтанні

  Відчуття, що при ковтанні як ніби щось заважає, може викликати величезну кількість захворювань. Це можуть бути простудні захворювання, порушення роботи внутрішніх органів. Відчуття, що щось заваж...

 • Очищення кишечника солоною водою в домашніх умовах

  На сучасному ринку існує цілий ряд різного роду засобів для очищення кишечника, які використовуються для виведення токсинів з організму та покращення загального рівня здоров'я людини. Однак, крім...

 • Харчове отруєння при вагітності – питання та відповіді

  Ви відчуваєте нудоту і занепад сил? Це може бути ознакою харчового отруєння. Ми надамо вам вичерпну інформацію про харчових отруєннях під час вагітності, яка допоможе вам правильно підійти до про...

 • Секрет довголіття - очищення організму водою

  Очищення організму водою – один з найважливіших природних способів очищення від токсинів, всіляких отрут і шлаків. Вода – елемент номер один в життєдіяльності будь-якого організму на планеті. Осн...