Добавки вітаміну B9 знижують ризик розвитку інсульту на 21 відсоток

Інсульт є провідною причиною смертності в усьому світі і найбільша кількість смертей в Китаї пов'язане саме з ним. Первинна профілактика інсульту вкрай важлива, оскільки 77% всіх інсультів трапляються у людини вперше і вони вкрай небезпечні. За даними журналу The Journal of the American Medical Association (JAMA), у недавньому дослідженні, проведеному в Китаї з використанням добавок вітаміну B9, виявлено, що вони знижують ризик розвитку інсульту у людей, найбільш схильних до ризику розвитку цього стану.

Добавки вітаміну B9 знижують ризик розвитку інсульту на 21 відсоток

В Першій Лікарні Пекінського Університету, доктор медичних наук і керівник дослідження Юн Хо, поряд з колегами і помічниками, досліджували 20702 дорослих людей, у яких вже була діагностована гіпертонія, але які ще не відчували серцевого нападу або інсульту. Кожен з випробовуваних повинен був отримувати щоденне лікування. Одна група людей в якості лікування приймала таблетки еналаприлу у комбінації з фолієвою кислотою (вітамін В9), у той час як інша група отримувала тільки еналаприл.

Тривале дослідження вказує на дійсне зниження ризику розвитку інсульту

Дослідження тривало понад п'ять років – з травня 2008 року по серпень 2013. Учасники проживали в 32 громадах в провінціях Аньхой і Цзянсу в Китаї. В кінці дослідження, вчені зазначили, що випадки інсульту були значно скорочені у тих учасників, яким були призначені таблетки, що містять фолієву кислоту.

Пояснимо числах

З учасників, у яких вперше стався інсульт у ході дослідження – 282 людини перебували у групі, що приймає добавки фолієвої кислоти (вітаміну В9), у той час як у групі, що приймала тільки еналаприл, перенесли інсульт 355 осіб. Ці дані показують співвідношення виникнення інсульту у 2,7% учасників першої групи і 3,4% учасників другої групи, що вказує на зниження ризику розвитку інсульту приблизно на 21%. Дослідники також відзначили, що в учасників, які приймали фолієву кислоту рідше виникала ішемічний інсульт, а також інші серцево-судинні стану, такі як інфаркт міокарда і смерть від серцевого нападу.

Що не змінилося

Дослідники відзначають, що вони не побачили різниці в частоті небажаних явищ, таких як геморагічний інсульт в цих двох групах випробовуваних.

Висновки дослідників

Вчені, що проводили це дослідження писали, що їхні дані також підтверджуються іншими наявними доказами того, що прийом фолієвої кислоти може призвести до вагомих відмінностей у результатах лікування. Відзначається, що в учасників дослідження із зниженим рівнем фолієвої кислоти в організмі, користь від її прийому була більш виражена, порівняно з тими учасниками, в організмах яких, рівень фолієвої кислоти був спочатку досить високим.

Що ці результати означають для решти світу

Дослідники відзначили, що в інших країнах, як правило, люди не відчувають такого сильного нестачі фолієвої кислоти (особливо ті, хто доповнює свій раціон натуральними харчовими добавками). Але все ж у зв'язку з сучасними темпами розвитку людства, збіднінням ґрунтів і неправильним харчуванням, багато людей потребують вживання вітамінних комплексів, в яких міститься вітамін B9. Однак слід уникати вживання не приносять ніякої користі, а приносять тільки шкоду - синтетичних вітамінів. Наприклад, багато людей в Японії, Росії, Канаді та Сполучених Штатах вже доповнюють свій раціон харчування добавками фолієвої кислоти. Однак, це не означає, що фолієва кислота не буде корисна людям, схильним до ризику розвитку серцево-судинних захворювань, якщо вони не відчувають гостру нестачу в ній.

Гіпертонію геть

Хоча всі учасники дослідження страждали гіпертонією, немає ніяких підстав думати про те, що фолієва кислота не буде позитивно впливати на людей, не мають підвищеного кров'яного тиску в хронічній формі. В ідеалі, необхідну кількість фолієвої кислоти має засвоюватися з щоденного раціону людини, але вживання натуральних добавок є відмінним доповненням, з метою зниження ризику розвитку інсульту.

Схожі статті:

 • Комп'ютерна томографія підвищує ризик розвитку раку на 35%

  Медична апаратура для візуалізації надала лікарям нехірургічний метод дослідження внутрішніх органів, виявлення патологій, діагностики, моніторингу різного роду травм і захворювань. Замість прове...

 • Проблеми з диханням? 7 вправ для розвитку дихання

  Навіть у здорової людини проблеми з диханням можуть виникнути в будь-якому віці, зазвичай це є наслідком якогось захворювання. Факторами ризику розвитку задишки є: куріння, ожиріння, малорухливий...

 • Життя після інсульту: що це таке?

  Інсульт - це те патологічний стан, при якому порушується нормальне харчування киснем головного мозку, а виною тому порушення циркуляції крові в одному з судин даної ділянки. Як правило, інсульт п...

 • 12 продуктів знижують холестерин природно

  Ви переживаєте з приводу рівня холестерину? Існує, буквально тонни ліків і добавок, які використовуються для зниження рівня холестерину в крові. Тим не менше, всі ці засоби і препарати складаютьс...

 • Причини розвитку екстрагенітального ендометріозу - психологічні?

  Головними і небезпечними ускладненнями хвороби є відсутність жіночої репродуктивної функції і поява поліпів, які дають позитивну середовище для утворення ракових клітин. Таке складне назва походи...