Дитина часто прокидається: як усунути проблеми зі сном

Дитина часто прокидається: як усунути проблеми зі сномЧому дитина часто прокидається і як впоратися з такою хвилюючою проблемою? Дитина часто прокидається вночі через почуття незахищеності або страхів. Якщо правильно ці фактори усунути, то і проблема зникне. Якщо дитина часто прокидається, приємного в такому мало, так як ніхто з домочадців не висипається, так і у малюка порушується режим дня. З такою проблемою, втім, можна впоратися. Досить визначитися, чому він не може спати спокійно, причину такого явища, а також знайти способи позбутися від частих пробуджень.

Чому дитина часто прокидається – основні причини

Малюк з народження має свій характер. Хтось більш спокійний, хтось набагато активніше. Новонароджені діти практично весь день сплять, близько 20 годин на добу. З часом проміжки стають все більше і більше. Малюк не спить, активно пізнаючи світ. До напівроку діти починають спати близько трьох разів на день, до року кількість тихих годин може скоротитися до двох. Однак не все так просто. Якщо дитина часто прокидається, він може багато вередувати, пізно засипати або й зовсім переплутати день з ніччю. Щоб такого не сталося, потрібно докласти максимум зусиль до того, щоб малюк отримував повноцінний сон. Причин частого прокидання може бути безліч – від атмосфери в будинку до незручного одягу. Лікарі-сомнологи виділяють два типи факторів, які перешкоджають спокійному сну:

 • первинні, ті, які при яких розлади сну є основною проблемою (вона розвивається сама по собі);
 • вторинні – сон проблемний через інших захворювань організму, найчастіше неврологічних.

Світлана, 24 роки:

«Моїй дитині 1, 5 року, але проблема зі сном у нас так і не вирішена. Дитина часто прокидається і довго не може заснути. Як впоратися з таким явищем – не знаю».

Основні типи проблем зі сном у дітей у віці до трьох років:

 • несподіваний нічний плач;
 • здригування під час засинання і самого сну;
 • часті нічні пробудження;
 • розлади харчової поведінки – дитина вимагає пити або їсти вночі;
 • розлади установок сну – відмова лягати спати в правильний час;
 • нічні пригоди в ліжко до батьків для спільного сну.

Дитина часто прокидається: як усунути проблеми зі сном

Такі проблеми, згідно з дослідженнями, виникають в кожній шостій сім'ї. Якщо дитина часто прокидається, слід знайти причину такого розладу і усунути її.

Дитина часто прокидається вночі: як налагодити нормальний сон немовляти?

Для здорового сну немовляти необхідний цілий комплекс умов. По-перше, це спокійна атмосфера. Малюк не зможе заснути, якщо буде включений телевізор або будуть вестися розмови по телефону. Тиша – одна з головних умов здорового нічного сну. Другий фактор, безсумнівно, комфорт малюка. Якщо дитина часто прокидається вночі, цілком ймовірно йому просто незручно в ліжечку або ж на подушці, «кусається» пелюшка або ярлик на піжамі. Необхідно усунути всі потенційні фактори дискомфорту для малюка, і він стане відразу ж набагато спокійніше. Ксенія, 21 рік:

«У моєї однорічної дівчинки розлад сну. Дитина часто прокидається вночі, довго не може заснути, навіть не знаю, що з нею робити. Намагаюся вкладати її спати раніше, але у 11 вечора вона навіть не збирається ще в ліжечко».

Проблема найчастіше криється в збитої установці сну і неправильних ритуалах. Кожен малюк звикає до способу життя своїх батьків. Якщо в родині заведено лягати спати раніше, то і дитина буде жити за таким же режимом. У тому випадку, якщо батьки – сови, то й діти будуть засинати пізно. Саме тому варто все ж дотримуватися такого розпорядку дня, як і дитина – рано лягати і прокидатися теж.

Дитина часто прокидається: як усунути проблеми зі сном

Якщо дитина часто прокидається вночі, необхідно зробити для нього відхід до сну приємним. Купання, тепле пиття, цікава заколисуюча казка або спокійна мелодійна пісня – все це ще раз змусить малюка упевнитися в тому, що він любимо, що про нього піклуються і вночі батьки завжди будуть поруч. Навіть якщо дитина завзято відмовляється спати, можна піти на хитрість і дати йому можливість лягти, коли він захоче, а потім поступово зміщувати графік сну на 10-15 хвилин.

Просте похныкивание і вздрагивание має природну природу, проти них панацеї немає. Малюк просто хоче упевнитися, що поруч є хтось з батьків. Здригування ж проходять через деякий час, в медицині вони носять назву гипнические міоклонії і є нормою для кожної людини. Якщо дитина часто прокидається вночі, він може бути занадто гиперактивен. Змінити ситуацію допоможуть прості заспокійливі ритуали відходу до сну і терпіння – малюк скоро звикне, що після вечірнього купання і годування, казок і поцілунків коханої мами йому спиться солодко й безтурботно.

Схожі статті:

 • Дитина часто моргає – чи варто турбуватися про його здоров'я?

  Чому дитина часто моргає, які причини цього явища і як ними керувати? Якщо дитина часто кліпає очима, турбуватися не варто, потрібно просто прибрати всі тривоги і страхи з його життя, і проблема...

 • Дитина часто какає: як впоратися з проблемою

  Дитина часто какає – погано це чи добре? Молоді мами часто не можуть зрозуміти, де норма, а де вже привід звернутися до лікаря-педіатра або навіть в невідкладну допомогу. Ситуації бувають різними...

 • Дитина часто хворіє простудними захворюваннями

  Часто хворіючі діти – часто явище з-за багатьох причин. Дитина часто хворіє що робити – на таке питання відповідь одна – підвищити імунітет і прибрати вогнища інфекцій. Коли дитина часто хворіє,...

 • Дитина часто гикає: нормальне це явище

  Дитина часто гикає – багатьох молодих мам хвилює таке питання. Вони ще не стикалися з проблемами материнства та не завжди розуміють, де межа нормального стану дитини, який абсолютно здоровий, а к...

 • Дитина часто відригує: проблема або природний процес?

  Педіатри стверджують: немовля часто відригує з-за особливостей своєї фізіології. Дитина часто зригує після годування і вночі, що робити? Таке питання хвилює новоспечених матерів, оскільки їм здає...