Дитина часто какає: як впоратися з проблемою

Дитина часто какає: як впоратися з проблемоюДитина часто какає – погано це чи добре? Молоді мами часто не можуть зрозуміти, де норма, а де вже привід звернутися до лікаря-педіатра або навіть в невідкладну допомогу. Ситуації бувають різними. По-перше, багато що залежить і від стану дитячого кишечника, особливо коли мова йде про немовлят. По-друге, стілець діток залежить і від харчування, від режиму дня і способу життя. Його частота та консистенція змінюється з віком. Педіатри встановили загальні норми дитячого стільця, на які варто орієнтуватися, не забуваючи про індивідуальні особливості організму свого чада.

Як часто повинен какати дитина: норми для новонароджених

Питання як часто повинен какати дитина, часто ставлять своєму лікарю молоді мами. Літератури на цю тему безліч, але думки значно відрізняються. Тільки що народжена дитина на 1-2 добу свого життя випорожнюється меконієм. Так називають стілець темно-зеленого, майже чорного кольору. Це первородний кал, це все те, що накопичилося кишечнику малюка за весь період перебування в утробі. Деякі спочатку лякаються такого характеру випорожнень, але це в порядку норми. Малюк повинен покакати на перші, в крайньому випадку, на другу добу після народження. Інакше варто звернутися ще в пологовому будинку до лікаря-педіатра, який порадить, що робити в конкретній ситуації. Мар'яна, 32 роки:

«У мене перша дитина, йому п'ять днів. Мені здається, що він какає занадто часто. Як часто повинен какати дитина в перший місяць свєму житті?»

На третє добі свого життя малюк вже більше звикає до маминому молочку. Стілець стає кашкоподібним, жовтуватого кольору, інколи з домішками меконію. Він ще вважається перехідним. Як часто повинен какати дитина в цей період? Найчастіше малюк випорожнюється практично після кожного годування. Саме тому не варто панікувати і приймати якісь особливі міри. Педіатри рекомендують давати дитячі чаї для нормалізації стільця, не більше.

Дитина часто какає: як впоратися з проблемою

Через тиждень після народження характер випорожнень знову трохи змінюється. Стілець стає жовтого кольору, однорідний, без слизу і темних домішок меконію, з характерним кислуватим запахом. Дитина може какати близько 6 або навіть 8 разів на добу і це нормально. Ті діти, які перебувають на змішаному або штучному вигодовуванні, можуть какати близько 3 або 4 разів на добу. Іноді буває так, що дитині важко сходити в туалет. Але навіть якщо дитина какає через день, це ще вважається нормою. Як часто повинен какати дитина? Якщо у нього немає проблем з кишечником, то пару раз в день, з віком кількість зменшується до 1-2 разів, раз на два дні.

рік Дитина часто какає: коли варто панікувати?

Однорічна дитина їсть вже не тільки материнське молоко. До півроку малюкові вистачає виключно його, після півроку водять перший прикорм. Соки, фруктові, а потім з 8 місяців і м'ясні пюре – все це впливає на характер і частоту дитячого стільця. Надія, 22 роки:

«Дитина рік часто какає, норма це? Частота стільця близько 4-5 разів на добу, я читала, що це занадто часто, потрібно звертатися до лікаря. Чи це Так?»

Як перший прикорм вводять? Починають зазвичай з фруктових пюре і соків. Деякі дають перші продукти вже в 3 місяці, інші чекають до шести місяців. Після введення в меню нового продукту, мати стежить за станом дитини – його активністю, настроєм, а також за характером стільця. Якщо малюк капризує, смикає ніжками або показує на животик – значить, у нього виник дискомфорт або неприємні відчуття від їжі. Высыпка – ще одне свідчення того, що продукт для прикорму не підходить. В такому випадку і стілець може значно змінитися. Дитина рік часто какає – це скоріше не проблема, а наслідок певного типу харчування.

Дитина часто какає: як впоратися з проблемою

Малюк, стілець якого налічує 4-5 випорожнень на день, не поза норми. Це нормальна дитина, яка досить багато їсть, у меню якого входять продукти з нормалізує травлення ефектом. Зовсім інша справа, якщо стілець малюка дуже рідкісний чи має домішки інших кольорів, крім коричневого. Звичайно ж, це може бути від їжі. У такому разі рекомендують трохи змінити раціон. Якщо через два дні нічого не зміниться на краще, варто звертатися до лікаря. Ненормальними вважаються:

  • слиз і кров у стільці;
  • занадто рідкий пінистий стілець;
  • зелень і білясті грудочки в калі;
  • рідкий стілець з підвищенням температури тіла;
  • стілець рідше 1 разу в два дні протягом тривалого часу.

В такому випадку варто звертатися до лікаря, оскільки зволікання може призвести до серйозних наслідків.

Схожі статті: