Чим небезпечна молочниця для плода під час вагітності

У зв'язку з змінами, що відбуваються в організмі, у вагітних жінок часто виникає молочниця, особливо під час третього триместру вагітності.

Чим небезпечна молочниця для плода під час вагітності

Чим небезпечна молочниця для плода і що можна зробити, щоб уникнути будь-яких негативних наслідків? Розглянемо це детальніше.

Що таке молочниця?

Чим небезпечна молочниця для плода під час вагітностіДиплоїдний грибок Candida Albicans

Молочниця є дріжджовий інфекції, збудниками якої є рід дріжджів Candida, зазвичай диплоїдний грибок Candida Albicans. Ці грибки часто присутні в піхві і зазвичай не викликають яких-небудь симптомів, так як їх ріст контролюється мікрофлорою.

Якщо імунна система пригнічена, наприклад, ви проходите курс антибіотикотерапії або знаходитесь у великому стресі – грибок може посилено розмножуватися і викликати такі симптоми:

 • Свербіж
 • Подразнення
 • Почервоніння
 • Хворобливість і припухлість піхви і вульви (за межами частини жіночих статевих органів)

Також можуть виділятися білі, густі, кремоподобные виділення, але неприємного запаху від них не виходить.

Читайте також про причини виникнення молочниці.

Лікування молочниці під час вагітності

Чим небезпечна молочниця для плода під час вагітностіКлотримазол крем

Якщо ви вагітні, вам слід поговорити з вашим лікарем або фармацевтом перш, ніж ви почнете використовувати які-небудь засоби від молочниці.

Молочницю під час вагітності можна лікувати за допомогою крему або песарію (введення таблеток і свічок у піхву), які містять клотримазол або аналогічне протигрибкову активна речовина.

Зазвичай молочницю також можна лікувати за допомогою протигрибкових таблеток, званих флуконазол. Тим не менше, якщо ви вагітні, намагаєтеся завагітніти або годуєте грудьми, ви не повинні приймати таблетки від молочниці.

У зв'язку з тим, що грибок Candida розвивається краще всього при певних умовах, ви також можете позбавити його живильного середовища просто збалансувавши ваш раціон харчування. Про це читайте тут – Дієта при кандидозі або як вбити кандида та збалансувати кишкову мікрофлору.

Чим небезпечна молочниця для плода і небезпечна взагалі?

Чим небезпечна молочниця для плода під час вагітностіЧим небезпечна молочниця для плоду в утробі матері?

На даний момент, ніяких доказів того, що молочниця може бути небезпечною для плода немає. Ваш майбутній дитина надійно запечатаний всередині матки і грибок не може підібратися до нього.

Тим не менш, якщо у вас є інфекція, існує невеликий ризик того, що під час пологів ваша дитина буде інфікований при проходженні через родові шляхи.

Якщо ваш новонароджений малюк заразився молочницею, ви побачите білі плями у нього в роті. У цьому випадку і вам і вашій дитині необхідне лікування. Якщо ви годуєте грудьми, а ваша дитина все ще хвора, молочниця може поширитися і на грудях.

Ваш акушер перевірить дитини на наявність ознак молочниці і поговорити з вами про кращому в таких ситуаціях способі лікування. Якщо молочниця інфікувала вашу груди, ви можете продовжувати грудне вигодовування, хоча це може бути болючим. Ваш акушер може порадити вам зціджувати молоко до тих пір, поки ваш малюк не видужав.

У період вагітності ви можете виявити, що молочниця з'являється і проходить. Вона може доставляти незручності і у вас буде йти деякий час на те, щоб очистити свій організм від Candida, але насправді вам не варто турбуватися про те, що молочниця може бути небезпечна для здоров'я вашої майбутньої дитини.

Схожі статті:

 • Дієта для схуднення вагітних і молодих мам

  Вагітна і дієта: що кажуть лікарі? Лікарі з першого ж приходу майбутньої мами в жіночу консультацію намагаються пояснити: потрібно не тільки не їсти за двох, але і харчуватися так, щоб другого лю...

 • Позаматкова вагітність: наслідки для здоров'я жінки

  Кожна жінка радіє, коли в її життя приходить запланована вагітність. Однак не завжди виношування плоду протікає гладко і благополучно, а деколи причини прогресуючих патологій залишаються до кінця...

 • Препарати кальцію для вагітних

  Під час вагітності потреба у вітамінах, мікроелементах, природних поживних і мінеральних речовинах зростає в півтора - два рази. Добова норма вагітної – 1500 мг кальцію. Жінка повинна підтримуват...

 • Необхідний комплекс здоров'я - вітаміни для вагітних вітрум пренатал

  Правильний розвиток плоду в організмі матері залежить від того, чим харчується жінка, яка кількість корисних мікроелементів вона отримує протягом доби. Однак правильно харчуватися, а тим більше о...

 • Безсольова дієта для вагітних

  Безсольова дієта: чому вагітні повинні її дотримуватися? Коли вагітність «перетинає екватор», в організмі жінки змінюється ендокринна регуляція водно-сольового обміну. Сіль більшою мірою починаєт...