Борова матка при клімаксі: як досягти максимальної користі?

Борова матка при клімаксі: як досягти максимальної користі?

Однією з найпопулярніших лікувальних трав є борова матка. Застосування при клімаксі цього засобу дозволяє нормалізувати гормональний фон, завдяки чому жінка стане почувати себе набагато краще.

Клімакс - це дуже важкий період в житті кожної жінки. Поряд з психологічними переживаннями жінки схильні ще й до поганого самопочуття. Нерідко вони скаржаться на зміну артеріального тиску, поява спека. Народні засоби при клімаксі допомагають впоратися з низкою неприємних симптомів. Але необхідно знати про те, що всі засоби народної медицини і тим більше лікарські препарати потрібно приймати тільки під контролем лікаря.

При виявленні характерних симптомів необхідно записатися на прийом до фахівця, який допоможе встановити причину поганого самопочуття і призначить лікування.

Трави при клімаксі допомагають впоратися з поганим самопочуттям. З початком цього неприємного періоду гормональний фон жінки починає різко змінюватися, а деякі трави якраз містять рослинні гормони. Одним з таких цілющих засобів є борова матка. Застосування її в гінекології досить широко. Вона допомагає при лікуванні мастопатії, ендометріозу, безпліддя, а також нормалізує гормональний фон при настанні клімаксу.

Важливо розуміти, що борова матка - це сильне лікарський засіб. Приймати його потрібно тільки під контролем лікаря, так як вона має деякі протипоказання до застосування. Крім того, борова матка не сумісна з деякими лікарськими засобами. Дозування даного засобу народної медицини теж повинен призначати фахівець. При цьому важливо звертати увагу на рекомендації виробника, так як трави, випущені різними виробниками, можуть мати різний помол, тому і дозування їх можуть відрізнятися.

Як правило, для приготування ліків треба залити столову ложку сухої рослинної сировини склянкою гарячої води і настоювати протягом 2 годин. Далі отриманий настій можна процідити і приймати по 1 столовій ложці кілька разів в день. Деякі фахівці вважають, що набагато зручніше приймати настій борової матки на спирту. Можна приготувати її самостійно, але набагато простіше купити готове засіб в аптеці. За один прийом необхідно випити близько 30 крапель настоянки, розведеної в склянці води. Пити її потрібно 3 рази в день.

Важливо розуміти, що даний засіб потрібно вживати курсами. Тривалість 1 курсу, як правило, становить 7-10 днів. Більш точні часові межі може встановити тільки фахівець, орієнтуючись на стан здоров'я пацієнтки. За рік допускається спожити не більше 200 мл настоянки. Після закінчення курсу жінка повинна звернутися до лікаря і фахівець зможе визначити, чи ефективний в даному випадку прийом борової матки, або стан пацієнтки залишилося колишнім.

Якщо прийом лікарського препарату все ж ефективний, через деякий час фахівець призначить ще один курс лікування борової маткою. Жінкам, які зіткнулися з таким неприємним фізіологічним станом, клімакс, важливо пам'ятати про те, що через якийсь час всі симптоми зміни гормонального фону зникнути. Наскільки скоро це станеться залежить насамперед від правильності лікування. При цьому воно повинно бути комплексним.

Спільно з прийомом трав можна застосовувати комплексні вітамінні препарати та деякі інші лікарські засоби. Детальну схему дій, спрямованих на нормалізацію гормонального фону, зможе скласти тільки лікуючий лікар. За допомогою найкраще звернутися до гінеколога, який спостерігав жінку задовго до настання клімаксу. Маючи уявлення про всі проблеми, з якими стикалася пацієнтка до лікаря буде набагато простіше зорієнтуватися в тому, яким має бути лікування перших симптомів клімаксу.

Борова матка - трава, що має дуже багатий хімічний склад. Можливо, саме цим і обумовлені її корисні властивості. Крім білків, антиоксидантів, фнрментов, вітамінів, до складу цієї рослини входять і катехіни, а також рослинні гормони. Фітотерапевти радять приймати борову матку окремо від інших лікарських рослин. При необхідності, фахівець підкаже, якими настоянками і відварами можна доповнити лікування. Комплексні трав'яні збори, які можуть допомогти впоратися з першими проявами клімаксу можуть мати безліч протипоказань до застосування.

Лікарі не сумніваються в тому, що борова матка при клімаксі допомагає позбутися від деяких неприємних симптомів і полегшити стан, але застосовувати траву потрібно правильно і тільки під наглядом лікаря.

Схожі статті: